Rozmowa z egzorcystą: 'Szatan włazi z butami'
- Dzisiaj, gdy ludzie odchodzą od Ewangelii, zło osobowe może mieć dużo do powiedzenia. A to jest bardzo realny świat, nieraz byłem świadkiem, jak różne złe duchy w człowieku komunikowały się ze sobą czy rozkazywały sobie – mówi ks. Michał Olszewski, egzorcysta, Michałowi Płocińskiemu z dziennika Rzeczpospolita.
Dziś Rzeczpospolita opublikowała rozmowę z pochodzącym z Laskowej sercaninem ks. Michałem Olszewskim - egzorcystą. Ksiądz Michał w rozmowie z 'Rzeczpospolitą' opowiada o wstrząsających wydarzeniach podczas swojej pracy i o kulisach działalności egzorcystów.
- Dawniej egzorcyści byli trochę ukrywani, traktowani jako temat tabu. Nie wiadomo było, jak do nich dotrzeć, kim oni właściwie są, co robią - mówi duchowny. - Kiedy byłem na kursie egzorcystów w Rzymie, jeden z wysokich hierarchów opowiadał nam, że dziś Kościół zrozumiał, że egzorcystów trzeba zacząć formować tak, jak się formuje wychowawców czy spowiedników. Zmieniło się zupełnie patrzenie na tę posługę - dodaje.
Ks. Michał mówi również, że część diecezji w Polsce każdego, kto zgłasza się po pomoc egzorcysty, najpierw kieruje do psychologa, a dopiero potem psycholog może skierować taką osobę do egzorcysty. Jest to motywowane tym, że człowiek składa się z ciała i duszy i jeżeli cierpi jedno, to zazwyczaj cierpi też drugie.
Zobacz również:- To bardzo niedobre rozwiązanie, bo psychologowie nie mają przecież narzędzi do rozpoznania obecności złych duchów - ocenia ksiądz i dodaje: 'Sam nieraz miałem problem w takim rozeznaniu. Pamiętam, jak kiedyś przyszła do mnie prosta, niewykształcona kobieta, nieznająca żadnego języka obcego itd. Myślałem, że potrzebuje ona psychiatry, skontaktowałem ją więc z bardzo dobrym lekarzem i jak już się żegnaliśmy, postanowiłem ją pobłogosławić. Jak tylko położyłem na niej rękę i zacząłem się modlić, w nią jak gdyby coś wstąpiło. Zaczęła wyklinać mnie po włosku, całym stekiem wyszukanych przekleństw bez ani jednego błędu językowego. Jak to wyjaśnić chorobą psychiczną?'.
Przeczytaj całość rozmowy na stronach 'Rzeczpospolitej'.
Na zdjęciu ks. Michał Olszewski (po środku) wraz z ks. Przemkiem Królem (z lewej) oraz ks. Radkiem Warendą (z prawej), którzy wspólnie redagują Sercański Portal Ewangelizacyjny profeto.pl
Może Cię zaciekawić
Chirurg plastyczna: oparzenie słoneczne może zapoczątkować czerniaka
Lekarka podkreśliła, że wraz z nadejściem letnich upałów drastycznie rośnie ryzyko oparzeń. Jak zaznaczyła, kluczowa w profilaktyce jest świ...
Czytaj więcejUpały w Polsce i innych krajach Europy; władze apelują o ostrożność
W sobotę termometry wskażą maksymalnie 38 st. C na krańcach zachodnich kraju, na północy od 31 st. C, około 35 st. C w centrum. Najchłodniej z...
Czytaj więcejOgromny pożar hali został opanowany (WIDEO)
Dzisiaj (27 czerwca) po godzinie 16:00 na ul. Orkana w Mszanie Dolnej wybuchł pożar budynku - hali magazynowo-produkcyjnej, w której działalność...
Czytaj więcejOgromny pożar w Mszanie Dolnej
informacja będzie aktualizowana. ...
Czytaj więcejSport
Metal rezygnuje z rozgrywek. Szansa dla Sokoła Słopnice
Metal Tarnów spadł z IV ligi, jednak nie zamierza przystąpić w kolejnym sezonie do rozgrywek niższej ligi. Słopniczanie jednocześnie zwol...
Czytaj więcejZ Legią Warszawa a obozie przygotowawczym
Dla 20-letniego zawodnika to kolejny ważny etap w jego rozwoju. Pomocnik pochodzący z Tymbarku od dawna znajduje się w kadrze pierwszego zespoł...
Czytaj więcejNiedźwiedź w drodze do okręgówki
W pierwszym spotkaniu rozegranym w Zaskalu gospodarze zwyciężyli 3:2, jednak jednobramkowa strata pozostawia drużynie z Niedźwiedzia realne sza...
Czytaj więcejLadies Mexicano w Padel Arena !!!
Choć na co dzień korty Padel Areny w Limanowej wypełniają zarówno panowie, jak i panie, tym razem należały wyłącznie do kobiet. W klubie o...
Czytaj więcejPozostałe
Ogromny pożar w Mszanie Dolnej
informacja będzie aktualizowana. ...
Czytaj więcejRok od tragedii w Starej Wsi. Przebieg zbrodni, kulisy obławy i śledztwo ws. Tadeusza Dudy
Kulisy zbrodni Do tragicznych wydarzeń doszło w piątek 27 czerwca 2025 roku przed południem na terenie przysiółka Zakopane w Starej ...
Czytaj więcejLimanowscy policjanci wygrali turniej „Patrol Roku”
W czwartek (25 czerwca) Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadził eliminacje wojewódzkie dla policjantów pełniący...
Czytaj więcejDyrekcja szpitala z Łodzi podpatruje limanowskie rozwiązania
Dwa tygodnie temu w Szpitalu Powiatowym w Limanowej miała miejsce wizyta studyjna przedstawicieli szpitala z województwa łódzkiego. W jej skład w...
Czytaj więcej
Komentarze (38)
Moze zajęły by się tym zajazdem w Sowlinach i klątwę odwołały. Tam gdzie miał być dawniej Kościół.
polecam by przeczytać ten artykuł o klątwie i karczmie w Sowlinach.
Co do samego zajazdu, to nie wiadomo czy właściciel by sobie togo życzył. Jednak jeżeli Ci na tym zależy, masz poniżej podpowiedź.haha
http://bookofshadows.bloog.pl/id,4447989,title,Usuniecie-klatwy-w-tradycji-Europejskiej,index.html?ticaid=61050e
Nie bądźcie niedowiarkami.
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQTU0U2MyAEgAbUNl9zLRU38eYcDCzN763w2kvw-fzHeDUHTWS9
Zapraszam na dobry film o egzorcyzmach - dobrze ze są tacy duchowni.
Pozdrawiam serdecznie Ks. Olszewskiego.
wypowiedz słynnego profesora na temat w/w duchów i demony - potęga materialistyczna i podporządkowanie sobie innych, manipulacja innymi,
zapraszam do wysłuchania.
na temat opętania rożne artykuły polecam
w szczególności pogody ducha i błogosławieństwa Bożego.
Ostrożnie z 'błahostkowaniem' tych sfer duchowych, zwłaszcza ci, którzy otwierają w tej 'dziedzinie' - na zasadzie na razie zabawy czy zwykłej ciekawości - kolejne drzwi do nieznanych poziomów 'energii'. Potem te drzwi ciężko już pozamykać.
Wielu z nas nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że takie praktyki jak spirytyzm, bioenergoterapia, wróżbiarstwo, horoskopy, karty tarota - wystawiają nas na bezpośrednie działanie złych duchów.
Dobrej nocy, Przyjacielu i smacznego jajka! ;)
Każdy jednak odbierze to na co sobie zasłużył.
EGZORCYZMY!!!!!
Nie rozumiesz boś jest tempa albo tylko udajesz!
P.S,
Przy swoim 'Tempa' troszkę się pomyliłeś, ale absolutnie się nie przejmuj - wiem, że Jesteś bardzo inteligentną osobą.
Zauważyłam to już przy pierwszym Twoim poście.
Spokojnie - ja sobie dam radę :)
Pozdrawiam.
Tempy czy tępy oto jest pytanie ;)
Przy okazji tematu, chciałam Panu napisać, że życzenia, które Pan złożył w temacie Pana Janka64 były przepiękne.
Ja już chyba będę się żegnać przed Świętami, więc
jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego dla Wszystkich z okazji Świąt Wielkiejnocy.
Pozdrawiam serdecznie.
Byłaby bowiem niezła fucha dla egzorcysty na Pomorzu.
http://profeto.pl/profil,profetopl.html
tj. 6 kwietnia-do Niskowej( N.Sącz)na modlitwy o uzdrowienie którym przewodniczy ks. Olszewski?
WŁAŚCIWIE TO PYTANIE DO TUSIKA , BO WIDZĘ, ŻE JEST W TEMACIE...MOŻE ZNASZ KOGOŚ KTO JEDZIE?PODPISANO- DALSZA ZNAJOMA