Przewoźnicy kontra Miasto - jutro wyrok
Limanowa. Jeden z przewoźników wycofał pozew przeciwko Miastu Limanowa, w którym dochodził uznania obowiązywania umowy na korzystanie z przystanków na terenie Limanowej. Natomiast w czwartek, w podobnej sprawie, przed Sądem Rejonowym zapadnie pierwszy wyrok.
Jeden z lokalnych przewoźników wycofał swój pozew przeciw Miastu Limanowa, rezygnując z dochodzenia swojego roszczenia.
Przypomnijmy, do tej pory Miasto Limanowa otrzymało z sądu osiem pozwów od właścicieli okolicznych firm przewozowych, którzy chcą uznania dalszego obowiązywania umów na korzystanie z przystanków na terenie Limanowej.
Przedsiębiorcy twierdzą , że skoro zawarli z Miastem umowę, to między nimi a samorządem istnieje stosunek cywilnoprawny, a zatem rozstrzygnięcie sprawy leży w kompetencjach miejscowego sądu cywilnego. Z kolei władze miasta stoją na stanowisku, że określenie zasad i warunków korzystania z przystanków nie jest umową, a uzgodnieniem administracyjnym. W związku z tym spór między miastem a przewoźnikami powinien rozstrzygnąć sąd administracyjny.
Zobacz również:
Dwa śledztwa prokuratury. Dziś sekcje zwłok dwojga 19-latków
Nie czarne, nie nude – dlaczego beżowe czółenka biją je na głowę?
Miasto wnioskowało o odrzucenie pozwu przez Sąd Rejonowy w Limanowej, co miałoby oznaczać prowadzenie postępowania przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym. Sąd w Limanowej oddalił ten wniosek, stwierdzając że sprawa powinna być rozpatrywana przez sąd cywilny. Miasto Limanowa odwołało się od tej decyzji - wiążące postanowienie w tej sprawie ma wydać Sąd Okręgowy w Nowym Sączu.
Być może zanim to nastąpi, znany będzie wyrok Sądu Rejonowego w Limanowej, ponieważ w przypadku jednego z postępowań miasto nie podniosło zarzutu odrzucenia pozwu.
Tym samym Sąd Rejonowy w Limanowej rozpozna merytorycznie sprawę wniesioną przez przewoźnika. Ogłoszenie wyroku ma nastąpić w najbliższy czwartek.
Jeśli sąd uzna, iż umowa pomiędzy przewoźnikiem a miastem została zawarte zgodnie z prawem i nadal obowiązuje, przedsiębiorca będzie mógł dochodzić odszkodowania od Miasta Limanowa.
Może Cię zaciekawić
Ekspert zbadał finanse archidiecezji
W pierwszym kwartale tego roku w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona analiza finansowo-organizacyjna. Badanie zrea...
Czytaj więcejStraż Graniczna odprawi pięciu Uzbeków do kraju
W piątek (19 czerwca) w Nowym Sączu przeprowadzona została kontrola legalności pobytu pięciu obywateli Uzbekistanu. Działania zrealizowali funkc...
Czytaj więcejŚmiertelny wypadek motocyklisty
W niedzielę (21 czerwca) około godziny 12:30 w miejscowości Czasław doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wy...
Czytaj więcejNocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Policjanci z sądeckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Do zdarzeń t...
Czytaj więcejSport
Mistrz Polski wraca do Słopnic. Udany występ Gravity Revolt na krajowym czempionacie
Największy sukces odniósł Wojtek Ranosz, który zwyciężył w kategorii Elita i zdobył tytuł mistrza Polski 2026. Zawodnik Gravity Revolt ok...
Czytaj więcejKolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPozostałe
Wojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kole...
Czytaj więcejAlarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejNadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcej
Komentarze (26)
I zapłaci podatnik, bo nikt z prywatnej kiesy grosza nie wyjmie.
Może wreszcie poniesie odpowiedzialność finansową władza lub odpowiedni radca, pełnomocnik którego linia doradcza jest realizowana?
Oczywiście hipotetycznie rozmyślając gdy wyrok byłby niekorzystny dla UM Limanowa.
Ciekaw jestem który się z..... przed sprawą?
Firm przewozowych jest kilka nie wszyscy mają dworzec na Z.A.lesz także na Kilinskiego.Bo przeciez przewoznicy z D.A. na Targowej nie skarzą!
Widzisz sam podajesz pan Bieda,Zon a czemu nie mozna podac nazwiska przewozników?
Czyli Bieda i Zoń zrobią kolejny 'prezent' swoim wyborcom. Znowu zdefraudują pieniądze mieszkańców. A wy lemingi dalej wierzcie w złote góry i głosujcie na parweniusza ze Starej Wsi. Bieda powinien utworzyć specjalny budżet, na który składać się będą wszystkie jego klakiery (kpiarze, Henryki, doradce i inne) i z niego płacić kary i odszkodowania spowodowane swoimi głupimi zabawami. Po co mieszkańcy mają płacić za głupotę rządzących?
w pełni się zgadzam z tym wpisem
@Doktor88
co Ci się nie podoba z wypowiedzi
@Wiślaka?
chyba to że naświetla prawdę która Ciebie i pozostałych
poddanych boli?
faktem jest (jutro) poczekajmy......
jeżeli racja będzie po stronie właścicieli busów
to powinien ktoś > tak zwane taczki podstawić pod > UM
pozdrawiam
Julian Tuwim
Jedyne co możemy zrobić, to wierzyć że wygra sprawiedliwość. A sługusy Biedy niech trzymają kciuki za swych mentorów, bo co innego im pozostało? :)
To ty jesteś nudny, z tą swoją gloryfikacją tego swojego mentora z SW. Nie wiem jak można tak zaciekle bronić chorych poglądów, które są nie do obrony.
@lg1:
Słyszałeś o czymś takim jak ochrona danych osobowych? Pewnie nie, bo prezentujesz ten sam mierny poziom intelektualny co reszta klakierstwa Biedy.
@HenrykV:
Cóż, może tak być. Ale wtedy będzie to znaczać, że Polska jest państwem bezprawia i byle chłop oderwany od pługa może ogłosić się wielkim dyktatorem, któremu wszyscy mają słać pokłony. Jednak miejmy nadzieję, że tak się nie stanie i sprawiedliwość zwycięży ;)
No mamy 'raj' w Limanowej. Pod rządami twojego idola w tym mieście jest bardzo zabawnie. Szkoda tylko, że jego mieszkańcom nie jest do śmiechu.
@Doktor88:
Rozumiem, że lepsze są Teleszroty i inne Pociechy, które dają się okradać Gawronowi za odjazdy z jego postkomunistycznego placyku? Te pseudo firmy jeżdżące złomami, które nie przeszłyby przeglądu technicznego. Lepiej wyjaśnij nam ten fenomen, że ilekroć w Limanowej pojawia się ITD to chowają się wszystkie Gawrony i Teleszroty i nie widać ich nawet na tym ich śmiesznym dworcyku przy Targowej. Pewnie boją się, że pozabierają im dowody rejestracyjne do połowy ich gratów a wtedy firma upadnie :P
PS. Widać, że nie wiesz o czym piszesz. Przy Z.A. swoją zajezdnię ma PKS Bieda & Gawron czyli ukochany przewoźnik tutejszego klakierstwa :)
@Doradca:
Zgadzam się z tym. I ty częściej powinieneś stosować się do tych słów. Samo wklejanie niczego nie zmieni ;)
A jak tam remont PRL-owskiego reliktu przy Targowej? Zagrzybione kible są już darmowe czy dalej trzeba bulić 2zł od wejścia?
@lg1:
Pewnie, że złomiarze odjeżdżający z gawronowego matecznika nie skarżą Biedy, bo i nie mają za co. Sami wybrali sobie taki los, więc mogą mieć pretensje wyłącznie do siebie. Gawron już na pewno szykuje miejsce dla Biedy, gdyby skończyła się jego kariera w UM. Przecież musi okazać wdzięczność za promocję swojej firmy.
@Doktor88:
Masło maślane :P Jesteś typowym sługusem Biedy. Wykazujesz ten sam poziom intelektualny co pozostali twoi koleżkowie. Przyjrzyj się waszym wpisom, co w nich mądrego? Rozumiem, że jak wy obrażacie i pomawiacie to jest OK. Ale niech ktoś spróbuje nie sławić waszego bożka to już zły. Chyba sam się powinieneś leczyć 'dzieciaczku' :)
PS. Idąc twoim tokiem myślenia to Doktor88 = lg1 lub Doktor88 -> kpiarz :P
Nerwy ci puszczją to widac gołym okiem.A piszac te pierdoły rozładowywujesz swoje ciśnienie.
Wy wszyscy w grupie to jestescie mocni w gebie ale pojedynczo to mizeroty spokojne i ciche
O jakiej ochronie danych osobowych ty piszesz dlaczego ty podajesz nazwiska?
Jeżeli przewoznik ma racje to dlaczego sie wstydzi?
RAJ to wy mieliście do tej pory !!!
MIASTO SE POUSTAWIA ZNAKI ZAKAZU W ŚWIETLE PRAWA I ZAKAŻE WJAZDU BUSÓW. -A NIECH PUSZCZĄ WSZYSTKICH CHĘTNYCH TO LUDZIE SKORZYSTAJĄ MOŻE NA KONKURENCYJNYCH CENACH ZA PRZEJAZD I NIE BĘDĄ MUSIELI AUT UŻYWAĆ I PRZY OKAZJI MOŻE MIASTO SIE ODKORKUJE. JEST JUŻ KILKA MIAST W POLSCE GDZIE KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ JEŹDZI SIĘ ZA DARMO ,ALBO ZA KILKA ZŁ MIESIĘCZNY BILET. I TE MIASTA TWIERDZĄ ZE MAJA NA TYM KORZYŚĆ . JA NIE WIEM JAKA ,ALE SKORO TAK TO PEWNIE MAJĄ.
JA NIE JESTEM ZA BURSIARZAMI BEZWZGLĘDNIE -ALE ZA NIE UTRUDNIANIEM PRYWATNYM POPRZEZ SĘPIENIE NA NICH CO SIĘ DA, ..,
Mróz popuscił przestan bredzic!