Przerwy w dostawie wody
Mszana Dolna. Zakład Gospodarki Komunalnej w Mszanie Dolnej informuje, że wystąpią czasowe ograniczenia w dostawie wody do nieruchomości zasilanych z ujęcia wody „Szklanówka”.
- W związku z długotrwałymi, bardzo niskimi temperaturami powietrza, powodującymi marznięcie wody w potoku i w infrastrukturze sieciowej, Zakład Gospodarki Komunalnej w Mszanie Dolnej informuje, że wystąpią czasowe ograniczenia w dostawie wody do nieruchomości zasilanych z ujęcia wody „Szklanówka”. W zależności od panującej sytuacji meteorologicznej i hydrologicznej woda dostępna będzie dla mieszkańców w godzinach porannych i wczesnym popołudniem. Brak wody wystąpi w okresie wieczornym i nocnym. Limitowanie wody dotyczy wszystkich mieszkańców ul. Leśnej, Matejki, Malinowej, Szymanowskiego, Flizaka , Rakoczego, Smrekowej, Słomki, okolic Rynku i pojedynczych budynków przy ul. Słonecznej - informuje Tomasz Dul,dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Mszanie Dolnej. - O bieżącej sytuacji na zbiorniku wody ujęcia „Szklanówka” będziemy Państwa informować. Rozumiemy niedogodności i problemy związane z ograniczeniem ilości wody, liczymy na zrozumienie sytuacji niezależnej od przedsiębiorstwa dostarczającego wodę.
Jak dodaje dyrektor sytuację może pogorszyć powrót silnych mrozów prognozowany przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, które wydało 07.02.2012 po godzinie 14.00 ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnych mrozów. Jak informują meteorolodzy lokalnie temperatura minimalna w nocy będzie wynosić od -24°C do -21°C. Temperatura maksymalna w dzień -14°C do -11°C. Prognozowana średnia prędkość wiatru 10 do 20 km/h.
Na zdjęciach niemal całkowicie zamarznięte ujęcie na potoku "Szklanówka" oraz próba udrożnienia ujęcia przez pracowników ZGK 3 lutego.
Zobacz również:Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca, gdy do Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zgłosiła s...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Zofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (52)
Przeczytaj wiadomości tylko na tym portalu taki stan jest w wielu Gminach w naszym powiecie ale i w innych.
Gdzie Wy byliście wcześniej, że nie przewidzieliście historycznej suszy i wyjątkowych mrozów? Po fakcie łatwo jest się wyżywać na kimkolwiek a najprościej na urzędnikach. Czytając żal mi Was podwójnie, z powodu braku wody u Was i Waszego sposobu myślenia.
Gdyby rok, dwa lata temu, zostały wydane znaczne środki na ujęcia wody, to zaraz byłby lament, że są pilniejsze wydatki.
'Jeszcze się taki nie urodził, kto by wszystkim wygodził'
@ sofia16 piszesz o wodociągu w MD czy w Łukowicy :)
@ anilec- święte słowa.
sprawa jasna !
to wszystko wina mieszkańców: po co lamentowaliście jak wydawano Wasze pieniądze, wszystko mogło być już dawno zrobione tylko skoro tak narzekaliście to teraz macie, a raczej nie macie -wody :P
a co do urzędników : 'urzędnik jaki jest, każdy widzi'
Drugie: Czy mozesz uzywac slownika ortograficznego, bo Twoje bledy sa karygodne czlowieku!!!
Ludzie ludzie.. do Afryki Was poslac, Wy macie przerwy w dostawie a tam ludzie o krople sie zabijaja... Smieszni jestescie w swoich wypowiedzial,szczegolnie Ty general..
Ale Pan Burmistrz poszedł inną drogą, wybrał rewitalizację parku,rynku,budowę hali sportowej.Nie twierdzę że jest to nie potrzebne, ale na Boga jakaś gradacja potrzeb ogółu mieszkańców.A co do Mojżesza,to dobrze że nim nie jest bo dopiero by nam pokazał nasze miejsce w szyku.
Dlatego też należy przewidywać powstawanie utrudnień w dostawach wody, a nie zwalać na aurę.
To po to jest Pan na Stanowisku Głównodowodzacego miastem,aby w miarę jak najmniej boleśnie mieszkańcy odczuwali skutki braku dostawy wody. Na miły Bóg przecież nie robisz Pan tego za darmo, a dodatkowo masz do pomocy swojego zastępcę no i specjalistę od Zarządzania Kryzysowego.
Ponoć 4 lata temu wybierano w Mszanie Donej pomiędzy cholerą a dżumą.
Wielebny burmistrzu.
W czasie suszy zostało zrobione awaryjne ujęcie wody z którego to miasto korzysta do dziś bo w przeciwnym wypadku bloki przy Krakowskiej byłyby bez wody. Mam pytanie czy zostały zabezpieczone odkryte rury na ujęciu Szklanówka, ponieważ do samej zimy były odkryte na skutek osunięcia się terenu? Wielokrotnie pisano o tym na limanowa in. Trzeba było zając się ujęciami wódy w pierwszej kolejności to dziś nie byłoby problemu, ale niestety pan fotograf ma inną wizję bo robót ziemnych nie widac i można opowiadac, że się nic nie robiło.
Wczoraj czytałem jakiś artykuł o Panu Pośle Jańczyku i coś tam było o wodzie , może by Jego spytać , może coś pomoże, przecież my na niego głosowali.
Tak pięknieje, szczególnie okolice dworca PKS bo tereny od miasta wykupił prywatny przedsiębiorca. To on za swoją kasę buduje piękne obiekty a nie jest to zasługa burmistrza - fotografa. Drugim inwestorem obiektów jest Bank Spółdzielczy. Więc pytam się co za wysprzedane mienie miasta zrobił burmistrz i za tak wysokie kredyty ( halę sportową, rewitalizację - trochę betonu, podwyżki płac )
tylko trzeba zebrac podpisy i uruchomic procedury
Szanowni Panowie Radni a wy to gdzie jesteście?.
A jeśli jestem przy budżecie to jestem ciekawy co Pan Burmistrz zamierza jeszcze sprzedać, są planowane dochody z tego tytułu.
Nie należy zapominać, że jeszcze jest jeden łakomy kąsek dla inwestorów- plac na którym obecnie znajduje się min.zakład fryzjerski,PUB,parking samochodowy.Samo centrum miasta, które w przyszłości będzie podstawą do budowy ronda które jako jedyne najtańsze rozwiązanie udrożni ruch samochodowy.Na tą sprzedaż gdyby do niej miało dojść chyba mieszkańcy nie pozwolą, bo na Radnych nie ma co liczyć jak pokazuje życie.
Saperzy rozwiązaliby problem na kilka godzin. :)
jak to mozliwe ze tyle juz nie ma wody??? dzis ani kropla nie leciala, jak tak mozna funkcjonowac?? a Burmistrz bierze gruba kase za nic, i jeszcze ma tyle doradcow.
Ludzie normalnie jaja !!!!!!
za Kowlaczyka nie bylo takich jaj!
nie wiem ile w tym prawdy,ale juz sam nie wiem w co wierzyc, rzeczywisce tej wody nie ma juz dlugo i tu musi byc hak jakis
co o tym myslicie??
To, że wody będzie brakowało podczas ferii ,to nie pierwszy ani ostatni raz. Nie jest to też powodem do tego aby Pan Burmistrz rezygnował z zimowego wypadu w Dolomity.
Zima ,da Bóg, że się skończy a wtedy będzie wody dosyć a ci niezadowoleni znowu będą na Pana Burmistrza narzekać, że za mokro. Ech, trudno Wam dogodzić.
Jeśli jedzie w Dolomity, tam byłem i jest pięknie,wody pod dostatkiem napewno mu nie zabraknie.
Tak to jest z tą władzą, podczas wyborów obiecanki cacanki, a później głupiemu radość.
Jeśli ten wyjazd to prawda, to nasz pasterz zostawia swoją owczarnię.
On jest stworzony do wyższych spraw,a swoje wykonywanie obowiązków traktuje jako realizację MISJI,której celem ma być nie wiem co?
Na ujęciu Szklanówka nie zostały zabezpieczone przed zimą rury wodociągowe, które to na skutek osunięcia się ziemi były całkowicie odkryte. To normalne, że zamarzły przy tak wysokich mrozach. Kilofkiem teraz można sobie postukac po głowie. Ja nie rozumiem tych leni rządzących naszym miastem.
Uważam że jeszcze nie pora na te działania,ale należy na bieżąco obiektywnie oceniać działania Pana Burmistrza dla tzw.wspólnego Naszego dobra.
W najbliższym czasie usłyszymy o działaniu Rady Społecznej Ośrodka Zdrowia nie zgodne z obowiązującym porządkiem prawnym i mam nadzieję że dowiemy się dlaczego Pan Burmistrz torpedował kandydaturę Pana Wojewody kiedy nie jest stroną w tej sprawie.
Zamiast pracować dla dobra wspólnego(brak dostaw wody),zajmuje się sprawami nie wchodzące w zakres jego działalności,a może godzą w jego osobiste interesy.
Odwołanie na wniosek wyborców
Z inicjatywą zorganizowania referendum w sprawie odwołania wójta mogą wystąpić również mieszkańcy gminy.
Inicjatorem może być:
grupa pięciu obywateli, którym przysługuje prawo wybierania do rady gminy,
statutowa struktura terenowa partii politycznej działająca w danej gminy,
organizacja społeczna posiadająca osobowość prawną, której statutowym terenem działania jest co najmniej obszar danej gminy.
Inicjatorzy referendum powiadamiają pisemnie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą ludową wójta oraz komisarza wyborczego i w terminie 60 dni od powiadomienia zbierają podpisy wyborców ją popierających.
60-dniowy termin na zebranie podpisów mieszkańców gminy popierających inicjatywę referendum nie może być przedłużony.
Aby referendum mogło zostać zorganizowane, inicjatywę musi poprzeć co najmniej 10% osób uprawnionych do głosowania.
Wniosek wraz z zebranymi podpisami mieszkańcy składają komisarzowi wyborczemu. Komisarz wyborczy wydaje postanowienie o przeprowadzeniu referendum lub odrzuceniu wniosku mieszkańców nie później niż w ciągu 30 dni od dnia jego złożenia.
Postanowienie o przeprowadzeniu referendum jest wydawane, gdy wniosek spełnia wymogi formalne oraz nie prowadzi do rozstrzygnięć sprzecznych z prawem.
Komisarz wyborczy w postanowieniu o przeprowadzeniu referendum decyduje o terminie referendum.
Na postanowienie komisarza wyborczego odrzucającego wniosek o przeprowadzenie referendum przysługuje skarga do sądu administracyjnego.
Czas na kogoś odpowiedzialnego,znającego życie mieszkańców i możliwości 8 tys. miasteczka,a nie gościa bujającego w obłokach.
Co roku Filipiak otrzymuje podwyżki.Płace ma jak prezydenci wielkich miast około 12 tyś zł.Czym na to zasłużył ???????????????????