Przedwyborcze starcie kandydatów - zobacz debatę
Limanowa. Wczoraj w siedzibie redakcji portalu Limanowa.in odbyła się debata przed wyborami parlamentarnymi. Wzięli w niej udział kandydaci z Limanowszczyzny, reprezentujący pięć komitetów wyborczych: PO, PiS, PSL, Kukiz'15 i KORWiN.
W niedzielę wybory parlamentarne. Polacy pójdą do urn i powierzą władze swoim przedstawicielom, którzy będą ich reprezentować przez kolejne cztery lata.
By ułatwić dokonanie wyboru mieszkańcom Limanowszczyzny, zaprosiliśmy do studia kandydatów na wysokich miejscach na listach, a wywodzących się z powiatu limanowskiego, którzy startują z list pięciu komitetów wyborczych: Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Kukiz'15 i KORWiN. Wszyscy deklarują, że będą aktywnie działać dla dobra naszego regionu.
Na nasze zaproszenie odpowiedzieli Józef Leśniak, Tadeusz Patalita, Bronisław Dutka, Dawid Mól i Piotr Sułkowski. Trzech zaproszonych kandydatów to debiutanci na scenie politycznej. Dwaj mają już parlamentarne doświadczenie, ale z czteroletnią przerwą – według jednego z nich, powrót do życia poza sejmem wiele nauczył.
Uczestnicy debaty odpowiadali na sześć pytań redakcji i pięć kolejnych pytań, wybranych spośród kilkudziesięciu propozycji nadesłanych przez naszych Czytelników (niestety z powodu ograniczeń czasowych debaty musieliśmy wybrać kilka najciekawszych - naszym skromnym zdaniem).
Miała również miejsce dyskusja pomiędzy kandydatami. Na koniec, każdy z nich zwrócił się do wyborców, przekonując do oddania głosu na ich kandydatury.
W wielu kwestiach zaproszeni do studia goście znacząco się różnili, w niektórych mieli zaś zbieżne poglądy. Dwaj (doświadczeni) kandydaci zadeklarowali, że w przypadku uzyskania mandatu rozważą decyzję o pełnieniu go społecznie, bez pobierania poselskiej diety, mówiono również o tym, że obecności w parlamencie nie należy traktować w kategoriach wykonywanego zawodu.
Debatę prowadził Przemysław Antkiewicz.
Zobacz debatę:
Może Cię zaciekawić
Chirurg plastyczna: oparzenie słoneczne może zapoczątkować czerniaka
Lekarka podkreśliła, że wraz z nadejściem letnich upałów drastycznie rośnie ryzyko oparzeń. Jak zaznaczyła, kluczowa w profilaktyce jest świ...
Czytaj więcejUpały w Polsce i innych krajach Europy; władze apelują o ostrożność
W sobotę termometry wskażą maksymalnie 38 st. C na krańcach zachodnich kraju, na północy od 31 st. C, około 35 st. C w centrum. Najchłodniej z...
Czytaj więcejOgromny pożar hali został opanowany (WIDEO)
Dzisiaj (27 czerwca) po godzinie 16:00 na ul. Orkana w Mszanie Dolnej wybuchł pożar budynku - hali magazynowo-produkcyjnej, w której działalność...
Czytaj więcejOgromny pożar w Mszanie Dolnej
informacja będzie aktualizowana. ...
Czytaj więcejSport
Metal rezygnuje z rozgrywek. Szansa dla Sokoła Słopnice
Metal Tarnów spadł z IV ligi, jednak nie zamierza przystąpić w kolejnym sezonie do rozgrywek niższej ligi. Słopniczanie jednocześnie zwol...
Czytaj więcejZ Legią Warszawa a obozie przygotowawczym
Dla 20-letniego zawodnika to kolejny ważny etap w jego rozwoju. Pomocnik pochodzący z Tymbarku od dawna znajduje się w kadrze pierwszego zespoł...
Czytaj więcejNiedźwiedź w drodze do okręgówki
W pierwszym spotkaniu rozegranym w Zaskalu gospodarze zwyciężyli 3:2, jednak jednobramkowa strata pozostawia drużynie z Niedźwiedzia realne sza...
Czytaj więcejLadies Mexicano w Padel Arena !!!
Choć na co dzień korty Padel Areny w Limanowej wypełniają zarówno panowie, jak i panie, tym razem należały wyłącznie do kobiet. W klubie o...
Czytaj więcejPozostałe
Wniosek o referendum trafił do komisarza
Trwa procedura związana z próbą odwołania Rady Gminy Mszana Dolna przed upływem kadencji - w środę (3 czerwca) pełnomocnik inicjatorów refere...
Czytaj więcejPowrót do Rady Gminy - wyniki wyborów uzupełniających
W niedzielę (30 listopada) przeprowadzono głosowanie w okręgu nr 8 gminy Mszana Dolna, obejmującym miejscowość Lubomierz. Obwodowa Komisja Wybor...
Czytaj więcejWybory uzupełniające - dwóch kandydatów walczy o mandat
W wyborach uzupełniających do Rady Gminy Mszana Dolna, które odbędą się w najbliższą niedzielę (30 listopada) zarejestrowano dwóch kandydat...
Czytaj więcejPo rezygnacji radnego mieszkańcy znów pójdą do urn
W sierpniu komisarz wyborczy stwierdził wygaśnięcie mandatu radnego Rady Gminy Mszana Dolna. Pisemną rezygnację złożył Józef Nieckula, wybran...
Czytaj więcej
Komentarze (43)
Reszta? Dutka bardzo dobrze, a popisu wybaczycie nie będe komentował :)
szkoda ze partii razem nie zaprosiliście
Na minus: Mól oraz Patalita
Neutralnie: Leśniak
Minusem jest to,że debata nie była na żywo.Na pewno lepiej to by wyglądała,a tak to widać,że trochę montowany była debata.
Co do mówców to z samej debaty wygrywa Dutka i raczej to nie jest dziwne.Największe doświadczenie i spokój.Reszta normalnie.Widać niestety u kandydata Kukiza ,że występy przed kamerami nie są jego domeną.
a)Jest z powiatu limanowskiego,
b)nieźle wypadł w debacie,
c)chce zmniejszyć biurokrację jaka obecnie panuje w kraju ,
d)jest przeciwko imigrantom ekonomicznym w naszym regionie,bo już takich imigrantów w postaci Cyganów mamy. :)
Chciałem tylko sprecyzować moją odpowiedź na pytanie Pana Dawida Mola,
Byłem w partiach Unia Polityki Realnej - Janusze Korwin-Mikke
Wolność i Praworządność - Janusza Korwin-Mikke
Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke
obecnie partia KORWiN nie muszę dodawać kto jest jej liderem :)
Jak wspominałem 10lat wierny jednej idei!
Piotr Sułkowski
KORWiN
jakby Pan obejrzał po 40 minucie to by Pan zauważył, że potem kolejność była ODWROTNA :) czyli było sprawiedliwie. numery losowaliśmy przed debatą.
Jak to mówią, krytykować każdy może (zwłaszcza jak nie obejrzy do końca) a robić to ni ma komu :)
Z wyrazami szacunku
Piotr Sułkowski
KORWiN
Trzeba było też zamiast Patality zaprosić Czerwińskiego bo też mieszka niedaleko. A nasze tematy miejscowe też zna bo jeździ czasem do Krakowa przez Limanową.
Jak donosi portal .info ' trudno doszukać się logiki w gadżecie wyborczym Bronisława Dutki.
Dlaczego płyn do mycia naczyń? Dlaczego czerwony?' Za......sty jest ten Dutka ha,ha,ha
Debaty powinny być na żywo z publicznością i tak wszędzie w normalnych krajach się dzieje. Takie były już przecież u nas dawniej.
Pozdrawiam wszystkich
https://www.facebook.com/KORWiNLimanowa/videos/vb.1395601827409546/1485205511782510/?type=2&theater
Tym co byli już dziękujemy, powiew świeżości jest wskazany.
Debata dobra, nie wszyscy umieją brylować przed kamerami. Ci co nie potrafią tego robić są za to w swoich wypowiedziach bardzo oryginalni.
Do Piotra Sułkowskiego. Czy Twój garniak jest od ARMANIEGO :))) ?
W odwrotnej kolejności dalej nie było sprawiedliwie, bo np. szanowny pan będąc ponownie trzeci dalej miał czas na zastanowienie.
Jedynie rotacja, tak jak w debacie liderów partyjnych w TVP jest gwarancją, że każdy będzie pierwszy odpowiadał i każdy będzie też ostatni odpowiadał. Nie jest trudno błyszczeć wypowiedziami, gdy zna sie odpowiedzi poprzedników, a tak było limanowskiej debacie.
Zgadza się wylosowałem najlepszą pozycję, ale ktoś musiał mieć nr 3. Nie moja wina :)
Szanowny pan nie rozumie, czy udaje. Własnie debata powinna tak być zorganizowana, by nawet losowanie miejsc nie dawało lepszej czy gorszej pozycji. Debata miała w sposób obiektywny, bez faworyzowania kogokolwiek przedstawić stanowiska kandydatów.
A pan już się chwali szczęściem w losowaniu?
Ty to właśnie tak pisałeś kilka dni temu, więc nie czepiaj się Janczyka z PiS i miej pretensję do redakcji portalu że go nie było :). Więc każdy zagłosuje na kogo chce.
Monika Z, wiceminister sprawiedliwości rządu PO-PSL została zatrzymana za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu i „została skuta kajdankami i odwieziona do izby wytrzeźwień'.
- Auto wykonywało dziwne manewry. Mężczyzna zajechał mu drogę. Chwilę później patrol zatrzymał samochód do kontroli. Kierowcą okazała się 43-letnia kobieta. Miała dwa promile alkoholu w organizmie. Była agresywna wobec policjantów, więc w kajdankach trafiła do izby wytrzeźwień.
Monika Z. jest adwokatką i doktor habilitowaną nauk prawnych. W ministerstwie sprawiedliwości pracuje od listopada 2014 r.
Głupota i alkohol to jednak nie wybiera. Mam nadzieję że także nowo wybrani Posłowie po wyborach będą na to uważać.