Proszą o pomoc - 'tata szuka sprawiedliwości'
Rodzina zaginionego przedsiębiorcy z Raby Niżnej Kazimierza Niżnika prosi o pomoc i modlitwę. - Obawiam się, że ludzie, których mój tata obwiniał za niesprawiedliwość i oszustwa mogli wykorzystać fakt, że wcześniej podobna sytuacja miała miejsce i przyczynić się do jego zaginięcia - mówi córka zaginionego.
- Mogę jedynie powiedzieć, żeby nie sugerować się tym, że mój tata dwa i pół roku temu także wyjechał i był nieuchwytny - mówi nam córka Kazimierza Niżnika. Wtedy cała rodzina wiedziała o jego wyjeździe. Uprzedził nas, że boi się o swoje życie, gdyż jakiś tir próbował się z nim zderzyć.
Jak mówi córka Kazimierza Niżnika teraz jej tata nie pozostawił żadnego listu. Dodatkowo umówił się z zięciem, że porozmawia z nim wieczorem, gdyż w środę rano nie miał czasu, na spotkaniu już go nie było.
- Obawiam się, że ludzie, których mój tata obwiniał za niesprawiedliwość i oszustwa mogli wykorzystać fakt, że wcześniej podobna sytuacja miała miejsce (z perspektywy ludzi z zewnątrz i mediów wygląda ona całkiem podobnie) i przyczynić się do jego zaginięcia - mówi córka Kazimierza NIżnika. - Mój tata szuka sprawiedliwości. Nie może zrozumieć, dlaczego mimo zebranych poszlak i dowodów (w formie drukowanej, jak również audialnej) prokuratura i organy śledcze go ignorują. Jest człowiekiem prostym, o prostych zasadach, wychowanym w systemie kar i nagród. Dla takiej osoby niesprawiedliwość jest czymś niezrozumiałym, więc tata ma nadzieję, że swoją postawą i działalnością przyczyni się do odbudowy kraju. Piszę o moim tacie w czasie teraźniejszym i mam wielką nadzieję, że w najbliższej przyszłości dalej będę mogła w takim pisać, gdyż mój tat odnajdzie się cały i zdrowy. Proszę w tym celu wszystkich o rozpowszechnianie wizerunku mojego taty i notki o jego zaginięciu oraz przede wszystkim proszę o modlitwę. Tatusiu wróć, kochamy Cię...
Zobacz również:
Lokówka do włosów w codziennej stylizacji – proste zasady dla lepszego efektu
Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
Przypomnijmy, że w sobotę w Komisariacie Policji w Mszanie Dolnej rodzina zgłosiła zaginięcie 45-letniego przedsiębiorcy z Raby Niżnej - Kazimierza Niżnika. Mężczyzna ostatni raz był widziany w środę około godziny 18. w Skomielnej Białej, gdzie odwiedzał rodzinę. Ze Skomielnej Białej w nieznanym kierunku odjechał swoim samochodem audi a6 koloru ciemnozielonego o numerach rejestracyjnych KLI 06VW. Dalsze losy przedsiębiorcy nie są znane. Jego telefony komórkowe są poza zasięgiem.
Policja apeluje o pomoc wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informację na temat losów Kazimierza Niżnika, bądź też jego samochodu o kontakt z KP Mszana Dolna pod nr tel. 18-33-10-020 lub z najbliższą jednostką policji – 997.
Rysopis zaginionego: Kazimierz Niżnik, 45 lat, 178 cm wzrostu, 98 kg wagi, krępa budowa ciała, oczy niebieskie, twarz okrągła.
Może Cię zaciekawić
Chirurg plastyczna: oparzenie słoneczne może zapoczątkować czerniaka
Lekarka podkreśliła, że wraz z nadejściem letnich upałów drastycznie rośnie ryzyko oparzeń. Jak zaznaczyła, kluczowa w profilaktyce jest świ...
Czytaj więcejUpały w Polsce i innych krajach Europy; władze apelują o ostrożność
W sobotę termometry wskażą maksymalnie 38 st. C na krańcach zachodnich kraju, na północy od 31 st. C, około 35 st. C w centrum. Najchłodniej z...
Czytaj więcejOgromny pożar hali został opanowany (WIDEO)
Dzisiaj (27 czerwca) po godzinie 16:00 na ul. Orkana w Mszanie Dolnej wybuchł pożar budynku - hali magazynowo-produkcyjnej, w której działalność...
Czytaj więcejOgromny pożar w Mszanie Dolnej
informacja będzie aktualizowana. ...
Czytaj więcejSport
Metal rezygnuje z rozgrywek. Szansa dla Sokoła Słopnice
Metal Tarnów spadł z IV ligi, jednak nie zamierza przystąpić w kolejnym sezonie do rozgrywek niższej ligi. Słopniczanie jednocześnie zwol...
Czytaj więcejZ Legią Warszawa a obozie przygotowawczym
Dla 20-letniego zawodnika to kolejny ważny etap w jego rozwoju. Pomocnik pochodzący z Tymbarku od dawna znajduje się w kadrze pierwszego zespoł...
Czytaj więcejNiedźwiedź w drodze do okręgówki
W pierwszym spotkaniu rozegranym w Zaskalu gospodarze zwyciężyli 3:2, jednak jednobramkowa strata pozostawia drużynie z Niedźwiedzia realne sza...
Czytaj więcejLadies Mexicano w Padel Arena !!!
Choć na co dzień korty Padel Areny w Limanowej wypełniają zarówno panowie, jak i panie, tym razem należały wyłącznie do kobiet. W klubie o...
Czytaj więcejPozostałe
Ogromny pożar w Mszanie Dolnej
informacja będzie aktualizowana. ...
Czytaj więcejRok od tragedii w Starej Wsi. Przebieg zbrodni, kulisy obławy i śledztwo ws. Tadeusza Dudy
Kulisy zbrodni Do tragicznych wydarzeń doszło w piątek 27 czerwca 2025 roku przed południem na terenie przysiółka Zakopane w Starej ...
Czytaj więcejLimanowscy policjanci wygrali turniej „Patrol Roku”
W czwartek (25 czerwca) Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadził eliminacje wojewódzkie dla policjantów pełniący...
Czytaj więcejDyrekcja szpitala z Łodzi podpatruje limanowskie rozwiązania
Dwa tygodnie temu w Szpitalu Powiatowym w Limanowej miała miejsce wizyta studyjna przedstawicieli szpitala z województwa łódzkiego. W jej skład w...
Czytaj więcej
Komentarze (39)
http://pacierz.pl/dziesiec-przykazan.php
To troszke smierdzaca sprawa.
Niektorzy maja tyle informacji i tak chetnie sie dziela z nimi na forum.
@doradco moze nie warto zamykac ust komentujacym.
Kazdy szczegol sie liczy i moze byc pomocny w odnalezieniu tego Pana. A jak zdarzylam zauwazyc, wiedze maja ogromna na wszystkie tematy w Mszanie.
Jak to mowia po nitce do klebka.
' Nie dyskutuj z głupim, bo was pomylą'
Az smutno myslec, ze przyszlo nam zyc w Polsce pelnej afer, przekretow i kpin ze spoleczenstwa.
W Mszanie juz pewnie pojawia sie kontrole, ktore wyjasnia jak byla wladza wszystko 'pieknie' robila dla spolecznosci lokalnej. Poprzednie rzady narobily dziadostwa a zmagac sie z tym musi spoleczenstwo i obecna wladza. Pieniadz, to wszystko wina pieniadza i chec dorobienia sie duzej kasy malym wysilkiem.
Niestety tak koncza sie ukladzy biznesowo-urzedowe.
Mysle, ze nadszedl juz czas na mlode pokolenie, ktore inaczej patrzy na Polske i potrafi pracowac dla niej a nie tylko dla wlasnej kieszeni.
Walczyliśmy o wolność a dostaliśmy demokrację.
Dostalismy rowniez wolnosc, tylko jaka ta wolnosc. Nawet ten potral swiadczy o tym, ze pod wieloma nikami piszacy falszuja prawde i probuja zmienic ja na swoja korzysc, bo tak im jest na reke. Taka wolnosc to falszywa wolnosc. Wolnosc jest nam dana ale nie na zawsze, i to od nas samych zalezy jak ja wykorzystamy.
Poki co to tragicznie.
Chcesz pracować, legalnie, masz chęci - dostaniesz (przy odrobinie szczęścia i braku przekrętów typu 1/8 etatu) ok. 1200 zł na rękę. Resztę, 'za karę' że ci się chce, zabierze państwo w ramach ZUS-ów, podatków, potem jeszcze trochę w sposób utajony (Vat, akcyza, itp). Nie chce ci się, masz wszystko w 4 literach, wolisz żerować na innych - dostaniesz od państwa 'w nagrodę', że ci się nie chce, 600 zł co miesiąc z 'Powiatowego Urzędu Wsparcia Nierobów', a jak dobrze udajesz i chodzisz po lekarzach (wszak masz czas ,bo nic nie robisz), to jeszcze więcej w ramach różnych 'pomocy'. Socjalizm w czystej formie :)
Tak na marginesie Urzędy Pracy niczym innym się nie zajmują, tylko wspieraniem leni. Na pewno nie szukaniem pracy, co dobitnie pokazał niedawno eksperyment dr Joanny Tyrowicz z Uniwersytetu Warszawskiego ;)
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,13963422,Urzedy_pracy_nie_chca_przyjmowac_ofert_od_firm__Prowokacja.html
co do 'W Mszanie juz pewnie pojawia sie kontrole, ktore wyjasnia jak byla wladza wszystko 'pieknie' robila dla spolecznosci lokalnej. Poprzednie rzady narobily dziadostwa a zmagac sie z tym musi spoleczenstwo i obecna wladza. Pieniadz, to wszystko wina pieniadza i chec dorobienia sie duzej kasy malym wysilkiem.
Niestety tak koncza sie ukladzy biznesowo-urzedowe.' Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi. Uważasz że te eszystkie boiska, sale, parkingi przy kościołach, mosty, drogi lokalne itp itd nie służą społeczeństwu tak? Przejedż sie chociaż po boiskach w naszej gminie( nie tylko po orlikach ) to zobaczysz że nie mają one czasu wystygnąc, bo zawsze ktoś tam jest. Za to inwestycje
obecnego wójta( m.in zakup samochodu straży gminnej, kupno bagien(na kredyt) w lubomierzu czy budowa KOLOSEUM w Kasinie) są bardzo dziwne i one mają słuzyc społeczności lepiej tak? Zresztą Pan Niżnik sam już wyznał się na obecnym wójcie
podzielam twoje zdanie w 100%, teraz poszło o budowę boiska na olszówce którą miał dostac za wsparcie w wyborach, ale Pan Wójt Pomazaniec Boży Gminy Prawdy i Rozwoju już nie jednego tak spławił
Tak bardzo czytelnym artykułem była opowieść o wyczynach Księdza Parzygnata ale o ile mnie pamięć nie myli był tylko jeden odcinek a tu zapowiada się serial.
Czy to nie jest początek Mszańskiego Gminnego Amber Gold?
Doświadczenia wyniesione nawet z orlików, basenów czy innych sportów na pewno pomocne będą przy sprawowaniu tak ważnego urzędu. Nie mam pojęcia kto opiekuje się orlikiem w Kasinie Wielkiej czy w Mszanie Górnej ani ile z tego tytułu dostaje wynagrodzenia czy diety. Może ktoś wie?
Cała afera wywołana przez Kazka może się temu przysłużyć.
Wielu piszącym tutaj wyraźnie zależy żeby zdyskredytować jego osobę, zrobić z niego wariata i odwrócić uwagę od meritum. Dobrze Wam to idzie. Możemy tu sobie gawędzić o arabach, ministrach sportu i co się komu urwało. Ale Kazek uruchomił lawinę zdarzeń i wiele osób przygląda się tej sprawie z uwagą. I gratuluję tym którzy dzisiaj mają czyste sumienie i śpią spokojnie.
Niżnik się odnalazł.