Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa ws. domniemanych nieprawidłowości ze strony urzędników
Limanowska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie zawiadomień złożonych przez wójta gminy Limanowa o domniemanych nieprawidłowościach, dotyczących m.in. wydawania kruszywa oraz inwestycji na gminnej drodze.
- Postępowanie zakończone zostało wydaniem postanowienia o odmowie wszczęcia śledztwa (…). Podstawą do odmowy był brak znamion czynów zabronionych w obu przypadkach. Motywami wydania takiej decyzji w sprawie było to, że w działaniu osób, których prawno-karne zachowanie oceniano, nie stwierdzono znamion czynów zabronionych – odpowiada na nasze pytania Małgorzata Odziomek, zastępca prokuratora rejonowego w Limanowej.
Decyzja jest prawomocna, ponieważ Sąd Rejonowy w Limanowej utrzymał w mocy zaskarżone przez wójta gminy postanowienie.
Przypomnijmy, że prokuratura podjęła czynności sprawdzające po zawiadomieniu złożonym przez wójta gminy Limanowa, Jana Skrzekuta. Ujawnione przez radnych z komisji rewizyjnej, domniemane nieprawidłowości dotyczyły m.in. wydawania kruszywa na remonty gminnych dróg, za które mieli być odpowiedzialni pracownicy Urzędu Gminy Limanowa.
Zobacz również:
Nie żyje 50-letni mężczyzna
Wallbox w bloku? Ekspertyza dopuszczalności instalacji punktów ładowania krok po kroku
Podejrzenie o nieprawidłowości dotyczyły m.in. jednej z firm z terenu gminy Limanowa, która wystawiła samorządowi fakturę za prace, które w rzeczywistości miały nie zostać wykonane. Radni stwierdzili również nieprawidłowości przy wydawaniu klińca. Materiał miał być wydawany bez tzw. wuzetek i rozwożony na drogi, nie wiadomo jednak, na które. Chodziło o kilka tysięcy ton za kwotę ponad 200 tys. zł. Ponadto, stwierdzono przypadki pobrania łącznie 500 ton materiału przez dwie firmy w zamian za – budzące wątpliwość samorządu – zrealizowane prace.
Jak się dowiedzieliśmy od wójta Jana Skrzekuta, w prokuraturze nadal toczy się jeszcze jedna sprawa. Chodzi o wykonanie bariery energochłonnej, za której zakup i montaż gmina otrzymała fakturę od firmy. Tymczasem, podczas spotkania wiejskiego wyszło na jaw, że jeden z mieszkańców z własnych środków zakupił używaną barierę (co był w stanie udowodnić) oraz samodzielnie ją zamontował.
Do tematu powrócimy.
Może Cię zaciekawić
Ekspert zbadał finanse archidiecezji
W pierwszym kwartale tego roku w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona analiza finansowo-organizacyjna. Badanie zrea...
Czytaj więcejStraż Graniczna odprawi pięciu Uzbeków do kraju
W piątek (19 czerwca) w Nowym Sączu przeprowadzona została kontrola legalności pobytu pięciu obywateli Uzbekistanu. Działania zrealizowali funkc...
Czytaj więcejŚmiertelny wypadek motocyklisty
W niedzielę (21 czerwca) około godziny 12:30 w miejscowości Czasław doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wy...
Czytaj więcejNocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Policjanci z sądeckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Do zdarzeń t...
Czytaj więcejSport
Mistrz Polski wraca do Słopnic. Udany występ Gravity Revolt na krajowym czempionacie
Największy sukces odniósł Wojtek Ranosz, który zwyciężył w kategorii Elita i zdobył tytuł mistrza Polski 2026. Zawodnik Gravity Revolt ok...
Czytaj więcejKolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPozostałe
Wojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kole...
Czytaj więcejAlarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejNadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcej
Komentarze (16)
Szanowni Państwo - Wiemy, że święte krowy żyją nie tylko w śród mieszkańców Azji. :)
Tak zwane państwo w państwie . Według relacji Krzysztofa Bosaka NIE PŁACĄ oni składek emerytalnych do ZUS.
Nawet jeden z dziennikarzy był zszokowany tymi informacjami.
Wydają natomiast bardzo często w skróconej, prawie na cito, procedurze zabieranie praw rodzicielskich polskim rodzicom , a to wszystko w chwale tzw. adopcji zagranicznych.
Jak twierdzi Paweł Bednarz, są , bywają tacy sędziowie, Policjanci , politycy, pogranicznicy, którzy tworzą pewnego rodzaju lokalne mafie w tym BEZDUSZNYM , noszącym znamiona podejrzenia o korupcje procederze.
O ie pamiętam podawano tam tego rodzaju kliki w Bielsko-Białej, na Górnym Śląsku oraz innych regionach Polski.
Wielu zajmujących się tym tematem zgłaszało PODEJRZENIE O PRZESTĘPSTWA , ALE POZOSTAŁO TO BEZ ODZEWY STOSOWNYCH INSTYTUCJI, ORGANÓW. !!BEZSKUTECZNIE w odzewie do organów ścigania , POLITYKÓW itp.
Już dawno temu wklejałam mnóstwo linków w tym temacie wraz ze stosownymi DOKUMENTAMI w tej sprawie.
O różnych mafijnych powiązaniach, pisali, mówili major Budzyński,. Sumliński i inni ze służb specjalnych.
Wydaje się wiec, że potencjalnie podejrzani o łamanie prawa bywają Ci, którzy wydają wyroki lub są w organach , instytucjach, które powinny stać na STRAŻY PRAWA. !!
Bywają, co oznacza, że nie wszyscy z nich.
@ ZABAWNY ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ:
Jak można było stwierdzić brak znamion przestępstwa BEZ przeprowadzenia stosownego postępowania prokuratorskiego?
Stosowne LINKI NA POPARCIE TEGO komentarza będą PÓŹNIEJ.
Będzie też o pewnej, niepokojącej, lokalnej sprawie.
;-))
Mam magistra chemii, dyplomy w medycynie, studia podyplomowe z marketingu, zarządzania i przedsiębiorczości, o innych kursach zawodowych, a zaiste jest ich multum nie wspomnę,
Z tematyki branży weterynaryjnej to polecam gorąco Panią wice-starościnę.
Jak bowiem niosą lokalne wieści, miała ona pracować jako asystentka weterynaryjna przy szczepieniu psów.
Dała sobie radę z psami, to zapewne zna tematykę krów.
Swoją drogą nadzwyczaj uzdolnieni ludzie zarządzali/ zarządzają powiatem, niektórymi gminami w naszym powiecie.
Mieliśmy muzyka od wiejskich imprez, dawną Ubecję, asystentkę weterynaryjną itp,
Zawrotne kariery robią niektórzy ludzie, a i sam Pan Prokurator na niektóre spotkania , sesje przychodził.
Ot, taka swojska atmosferka w tym powiecie panuje.
Pewien internauta odrabia prace społeczne za NIEPRZYCHYLNE komentarze o lokalnej władzy, koleżanka już PRAWIE ROK czeka na interwencje, zainteresowanie się Prokuraty sprawą o domniemane ZNĘCANIE się nad dziećmi , a tutaj z kolei sprawy umorzono. !!
Czy tutaj panuje atmosfera tzw, MANIANY?
ZNAJOMY MÓWI:
Grażyna LUDZIE PRZYNIEŚLI ZDJĘCIA GDZIE policja BEZ WYROKU PRZYCHODZI ODBIERAĆ DZIECI.
Inny mówi :
Grażyna w Żmiącej w gminie Laskowa pewni lokalni "bonzowie" wyprawiają ZŁE rzeczy z dziećmi..............i
Zgłosiłam to poprzedniej ekipie rządzącej w powiecie, ale zapomniałam nazwy wsi, więc mówię, te rzeczy ponoć dzieją się w gminie Laskowa , ale nie pamiętam nazwy tej miejscowości.
Mowie, że ponoć to Wy znacie tę sprawę.........
Na to OBECNY starosta mówi:
Tak, tak to jest w ŻMIĄCEJ...............
Czaisz to?
Odnośnie weterynarzy:
Jest taki jeden w tym powiecie, który robi czasami ludziom szycie ran............., coś w rodzaju " małej chirurgii"
Tak jak mówią dla oszczędności ludzkiej.
;-))
Zaiste powiadam Wam, ten powiat , jego niektórzy włodarze, powinni być zapisani w księdze Guinnessa, za swoje "NADZWYCZAJNE' OSIĄGNIĘCIA,
P.s, Pilnujcie te biedne dzieci i patrzcie jakie " grube ryby" ich odwiedzają..........
Na oficjalny tryb zgłoszenia podejrzeń i ich wszczęcie jest chyba nikła szansa ......
obecnie prokuratura jest juz podporzadkowana całkowicie , nowa ustawa ma podporzadkowac sady tak by w zasadzie prokuratura mogła skazywac bo proces bedzie fikcja, taki system jest w niektórych krajach Azji, , gdzie sad w zasadzie decyduje tylko o tym ile kary dostaniesz bo samo postawienie w stan oskarżenia przez Policje/Prokurature jest już wyrokiem. O taki stan chodzi w nowej "ustawie". Wiesz o tym ale robisz kopiuj / wklej przekazów.