Premier: jeśli będziemy przestrzegać obostrzeń, po feriach możliwy powrót nauki stacjonarnej lub hybrydowej
Jeżeli będziemy do Bożego Narodzenia i po świętach przestrzegać obostrzeń, to przynajmniej część klas po feriach, czyli po 18 stycznia, będzie mogła wrócić albo w trybie stacjonarnym, albo w trybie hybrydowym w zależności od tego, w jakiej strefie będziemy - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.
Premier w sobotę w radiu RMF FM był pytany o to, czy młodzież wróci po feriach do szkoły. - Tego dzisiaj z całą pewnością nie możemy powiedzieć. Ale (...) jest szansa, że jeżeli będziemy do świąt i po świętach przestrzegali tych obostrzeń, to przynajmniej część klas po feriach, czyli po 18 stycznia, będzie mogła wrócić albo w trybie stacjonarnym, albo w trybie hybrydowym, w zależności od tego, czy będziemy w strefie żółtej, czy czerwonej - pewnie uzależnimy to również od tego - powiedział premier.
Premier był dopytywany, kiedy zapadnie w tej sprawie decyzja np. 15 stycznia. Odparł, że wcześniej. - Wszystko zależy od tego, jak będziemy rygorystycznie, jako naród, przestrzegać tych przepisów do świąt. Ale później również, te kolejne trzy tygodnie do 18 stycznia będą kluczowe, czy będziemy potrafili zmniejszyć kontakty społeczne, zmniejszyć mobilność, bo od tego będzie zależało, czy zmniejszy się liczba zakażeń - tłumaczył premier.
Jeśli chodzi o ferie i czas poświąteczny - to zdaniem premiera - powinien to być czas, "kiedy zmniejszymy naszą mobilność, kiedy będzie to czas takiej dobrowolnej kwarantanny". - Dzięki temu przerwiemy szybciej ten łańcuch zakażeń. Przestrzegam mocno przed trzecią falą. Bo widzę jakie są też rezultaty w Zachodniej Europie tego, jak niektóre kraje poluzowały swoje restrykcje - powiedział Morawiecki.
Dopytywany, czy rząd trochę poluzuje obostrzenia na czas świąt, premier odparł: "nie". - Dzisiaj widzimy i słyszymy, że w całej Unii Europejskiej zastanawiają się nie nad poluzowaniem, tylko nad zwiększeniem restrykcji - powiedział.
(PAP)
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca, gdy do Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zgłosiła s...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Zofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (11)
Jak to mówią głodnemu chleb na myśli.
Jak twierdził prokurator Andrzej Czyżewski:
" Mateusz Morawiecki to agent WSW późniejszego WSI a papiery na jego agenturalną działalność są w Instytucie GAŁKI W Niemczech"
Agent WSI oraz agent City of London Corporation śmie Nam ludziom , dzieciom stwórcy bożemu ŚMIE DYKTOWAĆ co możemy a czego nie możemy robić? ? "
My LUDZIE nie mamy żadnych panów nad sobą . , ani tych z władzy świeckiej, ani tych z władzy kościelnej.
W Nas jest element NASZEGO STWÓRCY.
On jest Nami, a My jesteśmy z Nim.
My oddychamy BOSKIM ETEREM, a te szuje zabraniają Nam to robić?
Gadzie pasożyty?
;-)
Gady do budy, tam możecie szczekać.
@roomserwis Zwróć proszę uwagę na pewien fakt związany z zachowaniem ministra zdrowia , tudzież innych członków rządy, polityków:
gdy mowa jest o planowanych szczepieniach w Polsce, żaden z nich nie używa słowa:
MUSZĄ lub szczepienia są nakazem.
W obecnym stanie prawnym , myślę tutaj o stanie państwa NIE MA OBOWIĄZKU szczepień.
Te oszołomy używają określeń jeśli ktoś chce, dyrektorzy szpitali muszą sporządzić listę CHĘTNYCH do szczepienia pracowników służby zdrowia itp.
ONI umywają ręce od prawnej odpowiedzialności licząc na to, że ludzie sami jak OFIARNE OWIECZKI pójdą na rzeź niewiniątek.
Ludzie zachowują się jak stado owiec sami noszą maseczki chociaż nadal nie ma takiego prawnego zapisu , który karał by ich za ich NIE NOSZENIE. !!
Dlatego własnie piszę o innych niż ludzka rasa . innych rasach, które MORDUJĄ LUDZI już od wieków.
jedną z tych nieprzychylnych Nam ras są gady, REPTILIANIE. !
ludzie muszą o tym wiedzieć TERAZ PO PÓŹNIEJ BĘDZIE JUŻ za późno, ABY DO NICH DOTRZEĆ GDYŻ STANĄ SIĘ biorobotami, zhybrydyzowanymi ROBOTAMI. i nic do nich nie będzie docierać. !!
Tutaj odsłona tej kwestii:
"ZIEMIA – TAJNA WOJNA RAS / SEKRET O KTÓRYM NIE WOLNO CI WIEDZIEĆ "
https://nwk24.pl/2020/12/11/ziemia-tajna-wojna-ras-sekret-o-ktorym-nie-wolno-ci-wiedziec/
Czy sprzedajny naród?, pis bardzo dobrze rozbudził nadzieje, a teraz robi co robi. Cała reszta opozycji to patałachy nie potrafili niczym kupić wyborców.
Teraz nawet nie potrafią sprzedać rzeczowych argumentów a maja szansę jak ludziom otwierają się oczka co robi pis - nie potrafią nawet tego wykorzystać.
Podsumowując w Polsce nie ma żadnej siły która mogła by przejąć władzę i rządzić polską z korzyścią dla Polaków - smutne...
I nie ma co się obrażać, niestety rzeczowe argumenty nie trafią ani do betonu ze strony pis ani do betonu opozycyjnego. Walka władza - opozycja to ślepa prostacka walka o stołki i nic więcej. Jedni i drudzy nie nadają się do niczego, nie wróży to dobrze.