Pościg za złodziejami paliwa
Mszana Dolna. Wczoraj w nocy na jednej ze stacji paliw w Mszanie Dolnej kierujący renault laguna zatankował paliwo za kwotę 300 zł i uciekł. Pościg podjął właściciel stacji, który powiadomił policję. Sprawcę i jego kompana zatrzymano dopiero Aleksandrowicach.
Wczoraj przed północą na jedną ze stacji paliw w Mszanie Dolnej podjechała srebrne renault laguna, którego kierujący po zatankowaniu odjechał.
- Kierujący zatankował paliwo za 300 złotych. po czym szybko odjechał, „zapominając” oczywiście zapłacić. Właściciel stacji podjął pościg aż do Balic, za zapominalskim kierowcą informując jednocześnie policję o całej sprawie - mówi asp. Stanisław Piegza, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.
Ranault laguna poruszała się na śląskich numerach rejestracyjnych, dlatego istniała szansa, że kierowca będzie się przemieszczał w kierunku autostrady. O uciekającym samochodzie powiadomiono jednostki policji na ewentualnej trasie przejazdu.
- Policjanci „autostradowi” zlokalizowali w Aleksandrowicach dwie zaparkowane srebrne laguny z których jedna była na śląskich, druga na limanowskich numerach rejestracyjnych. Przy autach byli 23- i 25-latek, mieszkańcy Śląska. Podczas czynności wyszło na jaw, że do laguny na limanowskich numerach na czas tankowania przykręcone zostały tablice skradzione przez 23-latka kilka godzin wcześniej na terenie Wrocławia - dodaje asp. Stanisław Piegza z limanowskiej policji.
Obydwaj młodzi kierowcy nie posiadają w ogóle uprawnień do kierowania. Sprawę kradzieży na stacji paliw prowadzą mszańscy policjanci.
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca. To właśnie wtedy do Komisariatu Policji w Mszanie Do...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Rozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPozostałe
Auto uderzyło w rów oraz skrzynki z gazem i prądem
Do zdarzenia doszło w środę (24 czerwca) około godziny 11:30 w miejscowości Krasne-Lasocice na terenie gminy Jodłownik. Samochód osob...
Czytaj więcejKierowca stracił panowanie i doprowadził do wywrócenia Seata
Wczoraj (23 czerwca) kwadrans po godzinie 16:00 doszło do kolizji drogowej w miejscowości Stara Wieś na terenie gminy Limanowa. Z ustaleń p...
Czytaj więcejWypadek traktorzysty, wezwano LPR
Dzisiaj (23 czerwca) tuż po godzinie 21:00 w miejscowości Piekiełko na terenie gminy Tymbark doszło do zdarzenia z udziałem ciągnika rolniczego ...
Czytaj więcejZasnął i uderzył w słup
We wtorek (23 czerwca) około godziny 2:20 drodze krajowej nr 28 w Rynku w Limanowej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego samochodu...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (14)
Informacja pochodzi z komunikatu prasowego rzecznika limanowskiej komendy. Masz bardziej precyzyjne wiadomości, z pewnego źródła?
1 Jak dowiedział się Pan o nocnej kradzieży od rzecznika skoro konferencji prasowej nie było
2. Dlaczego inne takie incydenty nie zostały ujawnione przez Pana które miały miejsce na stacji ORLEN , bo nie było pościgu ????
3. Dlaczego nie przyjechał Pan do Mszany na wywiad z młodym człowiekiem - za drogo kosztuje ???
Dobrze jest się chwalić ujęciem sprawców podanych gotowych na talerzu . Na drugi raz niech Pan przemyśli co się pisze , bo my czytelnicy aż tak durnowaci nie jesteżmy i czytać między wierszami też umiemy .Tyz prowda !
Po 1. jeśli piszesz komentarz pod wyrazem pokazuje się czerwona kreska co oznacza, że w tym słowie jest błąd ortograficzny... Bo aż rażą Twoje błędy. Po 2. jeśli istnieją nieprawidłowości w artykule to wystarczy zwrócić uwagę a nie od razu się obruszać. Po 3. Jeśli śledzisz ten portal to jednak da się zauważyć, że jednak nie pisze tutaj o wszystkich wydarzeniach w powiecie limanowskim. Po 4. nie myślę, żeby ta sprawa wymagała wywiadu z tym młodym człowiekiem, bo był to wyczyn, ale raczej nie honorowy, nikt nikomu nie uratował życia... takie neutralne spostrzeżenia zwykłej czytelniczki na Twój komentarz:)
- ocena .
z uporem maniaka, choć zupełnie bezpodstawnie, torpeduje Pan mój drugi test, więc wyjaśnię wszystko dokładnie.
Najpierw odniosę się do tego, że przekonał się Pan „na własnej skórze” jak przekręcamy fakty aby nam „było wygodniej”. Przykro mi, że ktoś zniszczył Pański samochód rzucając kamieniem z wiaduktu. Tylko że my nie ponosimy winy za ten incydent, ani za to że sprawcy nie ujęto. I proszę zrozumieć – policjanci na miejscu byli, pisałem o tym w komentarzu. Mieli nawet psa tropiącego, który był wykorzystywany przy poszukiwaniach kobiety, prowadzonych wcześniej na terenie miasta. Jeśli mi Pan nie wierzy, proszę iść na komisariat i dopytać.
Rzecz druga: skoro nie wie Pan jak pracują redakcje i rzecznicy instytucji, to lepiej się nie wypowiadać. Limanowska policja nie organizuje konferencji, oficer prasowy wysyła komunikaty z informacjami. Policja ma informacje pewne, bo to instytucja. Oczywiście, może wkraść się tam błąd. Mimo to bardziej wiarygodny jest oficjalny komunikat policji, niż Pański komentarz. Pewnie przejeżdżał Pan obok lub w tym czasie był Pan na stacji i coś zobaczył, prawda?
No chyba, że to Pan jest „młodym pracownikiem stacji” i przykro Panu, że nie przeprowadziłem wywiadu? Chociaż... nie, na pewno nie.
Co miał wnieść wywiad osobą, która podjęła pościg?
„Dlaczego inne takie incydenty nie zostały ujawnione przez Pana które miały miejsce na stacji ORLEN , bo nie było pościgu ????” - o co chodzi? O sprawę limanowskiej stacji i bmw? Co tam niby nie zostało ujawnione?
„Dobrze jest się chwalić ujęciem sprawców podanych gotowych na talerzu” - my się chwalimy?! O czy Pan w ogóle pisze?
„Nie sztuka siedzieć za biurkiem...” - no tak, parafrazując „Dzień Świra” - jak ktoś nie jest zatrudniony w fabryce, to nie pracuje :)
„Na drugi raz niech Pan przemyśli co się pisze , bo my czytelnicy aż tak durnowaci nie jesteżmy i czytać między wierszami też umiemy .Tyz prowda !” - czytać może Pan potrafi, pisać już niekoniecznie ;)
Pozdrawiam!
bardzo proszę o rozwinięcie tego skrótu bo wujek google też nie zna tego skrótu:)
BRAWO PAN!!!!!! Wyczerpująca, ale jakże prawdziwa odpowiedz:)
Zgadzam się, redakcja nie pisze tutaj o wszystkich wydarzeniach w powiecie limanowskim. Oni z reguły piszą o sprawach, które są dla nich wygodne ;)
Piszesz o podkreślaniu na czerwono błędów ortograficznych. Pewnie nie wiesz ale nie wszystkie przeglądarki mają taką opcję. Poza tym tego powinna się uczyć na lekcjach informatyki a nie języka polskiego jak próbujesz to zasugerować autorowi tego wpisu ;)
Czy chodzi o wygodę to nie wiem, wątpię. Tak nie wiem, ja mam dwie przeglądarki i w nich jest taka opcja. Ja rozumiem, że ktoś popełnia błędy, ale 'wieżyc'... Ok już nie SPAMuje tego postu, bo to jest bez sensu.. nie na temat..