7°   dziś 8°   jutro
Wtorek, 16 kwietnia Cecylian, Bernadeta, Julia, Ksenia, Erwin, Biruta

Opublikowano 16.05.2021 18:11:00 Zaktualizowano 17.05.2021 10:07:02 jaca
3 4376

Konrad Gruszkowski wychowanek Turbacza Mszana Dolna ponownie znalazł się w wyjściowej jedenastce Wisły Kraków. Początkowo to jemu przypisano gola z 11 minuty w konfrontacji z Piastem Gliwice. Po chwili trafienie zaliczono jako gol samobójczy. Natomiast dzisiaj portal PZPN - Łączy nas piłka jako strzelca bramki podał Konrada Gruszkowskiego. To pierwszy gol w historii wychowanka klubu z terenu powiatu limanowskiego na boiskach Ekstraklasy

Konrad Gruszkowski miał udział przy pierwszym trafieniu z 11 minucie. Oddał strzał z dystansu, piłka po rykoszecie od obrońcy drużyny rywali wpadła do siatki. Rykoszet wprawdzie zmienił tor lotu piłki i zmylił bramkarza, ale bardzo często w takich sytuacja bramkę przypisuje się zawodnikowi, który oddaje uderzenie. Początkowo to własnie Gruszkowskiemu zapisano gola na koncie. Po kilkunastu minutach portale prowadzące relację na żywo jako autora gola podały jednak Patryka Sokołowskiego (samobójczy gol zawodnika Piasta) i wielu mediach powielano tę informację (m.in popularny serwis piłkarski 90minut.pl).  Ostatecznie Wisła wygrała w Gliwicach 3-2, a Gruszkowski na murawie przebywał do 89 minuty. Dzisiaj portal PZPN - łączy nas piłka bramkę przypisał Konradowi Gruszkowskiemu.

Gruszkowski (20 lat) jest wychowankiem Turbacza Mszana Dolna. W tym roku został dołączony do kadry Wisły Kraków (wcześniej grał w juniorach Białej Gwiazdy, a w ubiegłym sezonie był na wypożyczeniu do Motoru Lublin, z którym wywalczył awans do II ligi). Jako pierwszy wychowanek klubu z terenu powiatu limanowskiego zagrał w podstawowym składzie w Ekstraklasie. W końcówce sezonu stał się podstawowym zawodnikiem Wisły Kraków.