Środa, 24 kwietnia Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz, Aleksander, Fidelis, Bona, Jerzy

Podsumowanie US Open 2022

Opublikowano 20.09.2022 05:00:00 Zaktualizowano 20.09.2022 08:25:55 top
0 1752

(Ogłoszenie płatne) Za nami ostatni turniej wielkoszlemowy w tym roku, czyli zmagania w US Open. Jak poszło Polakom na twardych kortach w Nowym Jorku? Czy faworyci turnieju nie zawiedli? Przedstawiamy podsumowanie tegorocznych rozgrywek na amerykańskich kortach.

Iga Świątek świetna nie tylko na mączce! Trzeci tytuł wielkoszlemowy za nią

Iga utwierdziła w przekonaniu wszystkich, że jest to świetny rok na kortach w jej wykonaniu. W 2022 roku była ona triumfatorką aż siedmiu turniejach WTA: w Katarze, Miami, Stuttgarcie, była najlepsza także na Indian Wells Masters, Italian Open, French Open oraz US Open.

Choć wcześniej twarde korty nie należały do ulubionych Igi (4 runda w 2021 roku, 3 runda 2020 roku), Polka pokazała, że jest w szczytowej formie i nie bez powodu jest numerem jeden światowego rankingu WTA.

W tym turnieju pokonała m.in. Jessicę Pegulę, Aryne Sabalenkę czy w wielkim finale Tunezyjkę - Ons Jabeur. Tym samym ma ona ponad dwa razy więcej punktów w rankingu (10365 pkt) niż jej przeciwniczka z drugiej pozycji (5090 pkt).

Polka jest pewna gry w WTA Finals 2022. Kogo oprócz niej będziemy mogli oglądać na tym prestiżowym turnieju? Kiedy i gdzie odbędzie się tegoroczny turniej? Kto jest stawiany w roli faworyta w Turnieju Mistrzyń? Bądź na bieżąco i sprawdzaj typy na tenis w serwisie sport.betfan.pl.

Carlos Alcaraz z pierwszym triumfem wielkoszlemowym!

Dziewiętnastoletni Hiszpan pokazał, że nadszedł czas młodych! Po pokonaniu Cilicia, Sinnera oraz Tiafoe, w finale US Open przyszło zmierzyć mu się także z rewelacją turnieju - Casprem Ruudem, który pokonał w tym turnieju m.in. Berrettiniego czy Chaczanowa.

Finał po dość emocjonującym meczu wygrał Alcaraz (6:4, 2:6, 7:6, 6:3), który dzięki temu został światową jedynką w rankingu ATP (6740 pkt). Norwegowi za udział w finale przypadła natomiast druga lokata (5850 pkt) - tym samym wyprzedził on w klasyfikacji legendarnego Rafaela Nadala (5810 pkt).

Młode pokolenie tenisistów daje dużą nadzieję, że Wielka Trójca (Federer, Nadal, Djoković) będzie miała godnych zastępców po zakończeniu swoich karier. Aktualnie w TOP 10 ranking znajduje się aż 6 tenisistów poniżej 26 roku (Alcaraz, Ruud, Zverev, Tsitsipas, Rublev oraz Hurkacz).

Krejcikova z Siniakovą znowu najlepsze w deblu, para Ram/Salisbury z trzecim triumfem wielkoszlemowym

Czeski duet pokazał po raz kolejny, że na korcie nie ma sobie równych. Katerina Siniakova oraz Barbora Krejcikova zwyciężając w tegorocznym US Open skompletowały Karierowy Wielki Szlem (wygrały one w deblu w każdym z czterech turniejów Wielkiego Szlema). Nowojorski turniej był ostatnim, którego brakowało temu duetowi.

W męskim deblu natomiast najlepszy okazał się duet brytyjsko-amerykański, czyli Joe Salisbury oraz Rajeev Ram, którzy po prawie dwóch godzinach pokonali w finale Koolhofa oraz Skupskiego 2:0. Za chwile ponownie będą mieli szansę zdobyć kolejny tytuł bowiem przed Brytyjczykiem i Amerykaninem szansa rewanżu za poprzedni ATP Finals, w którym przegrali w finale z francuskim duetem - Herbert/Mahut.