Płonęło dzikie wysypisko śmieci
Młynne. Wczoraj w Młynnem ok. godz. 17:00 spłonęło dzikie wysypisko śmieci i opon. Zanim ogień objął drzewa i zarośla, pożar opanowali strażacy PSP z Limanowej. Sprawcę podpalenia ustala policja.
Wczoraj tuż przed godz. 17:00 dyżurny PSP w Limanowej odebrał zgłoszenie o pożarze w Młynnem. Na miejsce skierowano jednostkę straży pożarnej z Limanowej.
Okazało się, że w zaroślach przy rzece podpalono nielegalne wysypisko śmieci, wśródk których były m. in. opony. Strażacy interweniowali na czas - zanim ogień objął drzewa i zarośla. W pobliżu miejsca pożaru znajduje się więcej dzikich wysypisk śmieci.
Zobacz również:
Jest nowy wniosek do PINB. Urząd nadal nalicza kary - już 250 tys. zł
Awantura na sesji. Ostre słowa i brak wotum zaufania dla wójta
Sprawcę podpalenia ustala limanowska policja.
Może Cię zaciekawić
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejPonad 38 kilogramów narkotyków w obrocie. Mieszkaniec regionu skazany
W czwartek (11 czerwca) Sąd Okręgowy w Nowym Sączu, po rozpoznaniu apelacji wniesionej przez obrońcę oskarżonego, utrzymał w mocy wyrok Sądu R...
Czytaj więcej70 lat w kapłaństwie. Jubileusz ks. prałata Józefa Korzenia
W uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie zorganizowano jubileusz ks. prałata Józefa Ko...
Czytaj więcejEntomolog: komary nie są najgorsze; są owady, które potrafią zabić krowę (wywiad)
PAP: Jaki będzie ten sezon, jeśli chodzi o komary, meszki i inne owady, które uprzykrzają nam lato? Czy po zimie i wiośnie można już coś przew...
Czytaj więcejSport
Zawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPlan sparingów czwartoligowej Limanovii
Sztab szkoleniowy postawił przede wszystkim na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami z wyższych i równorzędnych klas rozgrywkowych. W plani...
Czytaj więcejPozostałe
Z parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcej- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
- Ponad 38 kilogramów narkotyków w obrocie. Mieszkaniec regionu skazany
- 70 lat w kapłaństwie. Jubileusz ks. prałata Józefa Korzenia
- Entomolog: komary nie są najgorsze; są owady, które potrafią zabić krowę (wywiad)
- Jakie listwy przypodłogowe wybrać do wysokich pomieszczeń?
Komentarze (30)
Chora ludzka mentalnosc. Do dzisiejszego dnia tak niektorym pozostalo. Zadne uswiadamianie, zadne kary nie sa w stanie zmienic tego dziwnego myslenia. Fakt, najpierw trzeba kogos zlapac, potem udowodnic a z tym jak widac wielki klopot.
Wszystko do tego zmierza, ze we wlasnych smieciach sie udusimy.
Jak nie jestes POpaprancem to z pewnoscia z PiSiorem:)
Moze Ty mi wytlumaczysz skad u ludzi takie przekonanie?
Czy to kwestia wojewodztwa? :)).
Pozdrawiam.
Gdy już się paliło, to musiało się pięknie palić, należało poczekać aż się samo wypali i wówczas dogasić całkowicie. Środowisko zatrute dymem, a śmieci nadal pozostały. Jak ja kilkanaście lat temu dzwoniłem po straż, to znajomy strażak powiedział mi na miejscu, iż mogłem z telefonem poczekać godzinę, ponieważ mają strasznie dużo przerzucania by udało się pożar całkowicie ugasić.
http://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/f/e/fe652caf3e887c9b373fe9d0ba2bb03c.jpg?type=1&quality=90&srcmode=3&srcx=1/2&srcy=0/1&srcw=400&srch=247&dstw=400&dsth=247
http://www.tvn24.pl/atak-rakietowy-rebeliantow-wedlug-banksy-ego-z-zaskakujaca-puenta,360755,s.html
Przewodnia siła narodu - słoneczno-peruwiańska platforma lemingów zaklinała się na wszystkie świętości, że wdrożenie ustawy śmieciowej doprowadzi do likwidacji dzikich wysypisk.
Efekty właśnie obserwujemy.
Niektóre gminy już zapowiadają wzrost opłat. A to oznacza nowe 'atrakcje' w lasach.
druga sprawa: nie zrozumcie mnie źle ale to, że mam mało kasy nie powinno mnie rozgrzeszać z powolnego zabijania bliźnich... reasumując: nie mam nic do ludzi postępujących przyzwoicie ale: jeżeli wyrzucasz śmieci do lasu lub je palisz w piecu to jesteś dla mnie kupą g.wna... jeżeli to tolerujesz u znajomych lub sąsiadów to jesteś ...hmmm... szmatą? (pozwalasz powoli truć moje dzieci...) - w sumie jednak jesteśmy strasznym ciemnogrodem... i nie piszcie mi tu, że kogoś obraziłem... po prostu się chwilkę zastanówcie nad tym wszystkim... jesteśmy brudasami i śmieciarzami czy jakąś cywilizację tutaj mamy?
z góry zaznaczam, że jakikolwiek komentarz w tym temacie ze słowami PiS lub PO będę uważał za przyznanie się do kompletnego ograniczenia umysłowego...
dobranoc :)
P36: jakiś ty słodko naiwny.
'Apolityczna sprawa'? Rynek śmieci to w skali kraju miliardy złotych. Trzeba być tępym, żeby nie rozumieć, że te miliardy ściągają lobbystów i partyjnych kolesi jak padlina sępy. A cóż poradzić, że typki w rodzaju Rycha, Mira i Zbycha mają dziwną skłonność do powiązań z jedną partią?
'Powinno być bez limitów śmieci'? Tak, wtedy opłata wynosiłaby 100 zł za osobę, albo i więcej.
Nie trzeba być geniuszem, ani zrobić habilitacji z ekonomii, żeby rozumieć, że monopol skutkuje drastyczną podwyżką cen. A obecna sytuacja na rynku śmieci to właśnie przymusowy monopol firm, które w danej gminie wygrały przetargi na odbiór śmieci.
Co najśmieszniejsze, ten monopol został wprowadzony przez partię, która mieni się 'liberalną'.
Całych DWÓCH :)
Posłowie znowelizowali ustawę śmieciową. Zmiany pozwolą gminom naliczać opłaty za wywóz odpadów według różnych metod, a nie tylko jednej.
W głosowaniu wzięło udział 452 posłów, za było 441 posłów, 8 było przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu.
Posłowie w trakcie głosowania odrzucili poprawki SLD i Solidarnej Polski. W tym tę, która pozwalała gminom na bezprzetargowe powierzenie gospodarki odpadami lokalnym spółkom komunalnym.
@ PasazerLinii7 'A cóż poradzić, że typki w rodzaju Rycha, Mira i Zbycha mają dziwną skłonność do powiązań z jedną partią?'
@ PasazerLinii7 i co Ty na to ?.
Gdzie byli Ci którzy dbają o nasz region i nie są powiązani z Rychem Mirem i Zdzichem nie Zbychem.
Zbycho to chyba z innymi jest powiązany :)
O ile sie nie myle to istnieje cos takiego jak Straz Lesna?
Czy Ci panowie nie moga zwrocic wiekszej uwagi na to co sie dzieje w lasach?
a przekręty były, są i będą... po to są przetargi i organa kontroli żeby ten proceder ograniczać, a monopol to był ale w wykonaniu obsadzonych rodziną i znajomymi, źle zarządzanych i nieefektywnych spółek miejskich i gminnych.. i to było nieszczęście...
p.s.
@Pasazer, na prawdę trudno Cię szanować za te Twoje wpisy i tą Twoją 'logikę' zaściankowego polityka... wolę być naiwny