Planują centrum rekreacji i proszą mieszkańców o uwagi
Szczawa. Samorząd gminy Kamienica zlecił opracowanie dokumentacji projektowej centrum turystyczno – rekreacyjnego w Szczawie, które ma powstać na bazie dwóch działek o powierzchni 2,6 ha.
Może Cię zaciekawić
Afrykański żar. IMGW wydaje najwyższy stopień ostrzeżenia: temperatura sięgnie 39°C!
Pogodowy armagedon od soboty Zgodnie z najnowszym komunikatem IMGW, wydanym w piątek wczesnym popołudniem, czeka nas uderzenie niespotykanego gorą...
Czytaj więcejPomóż ustalić osobę ze zdjęcia
Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bochni, prowadzą postępowanie w sprawie doprowadzenia miesz...
Czytaj więcejChciała zarobić w sieci, straciła tysiące. Oszustwo na platformę inwestycyjną
Sądeccy policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie sprawców oszustwa, którego ofiarą padła mieszkanka Nowego Sącza. Kobieta strac...
Czytaj więcejPrognoza pogody dla Limanowej: Upalny przełom czerwca i wyraźne ochłodzenie w pierwszym tygodniu lipca
Początek wakacji upłynie pod znakiem stabilnej, słonecznej i gorącej aury, jednak trendy na początek lipca jednoznacznie wskazują na powrót ch...
Czytaj więcejSport
Trener Wojciech Tajduś odchodzi z Turbacza. Poprowadzi ligowego rywala.
Szkoleniowiec będzie kontynuował pracę w Popradzie Rytro, który występuje w tej samej lidze. Oznacza to, że w nadchodzących rozgrywkach trene...
Czytaj więcejZofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejPozostałe
Ewakuacja kolejnego urzędu
Dzisiaj (26 czerwca) po godzinie 8:30 limanowska policja została powiadomiona o zagrożeniu w Urzędzie Gminy Limanowa. W godzinach porannych do sied...
Czytaj więcejZapowiadają wahadło na głównej ulicy. Miasto czeka paraliż?
W poniedziałek (29 czerwca) rozpoczną się prace związane z przebudową skrzyżowania ulicy Paderewskiego z ulicą Piłsudskiego, będącą ciągie...
Czytaj więcejZnane oferty na parki kieszonkowe
Na początku czerwca magistrat opublikował informację z otwarcia ofert w postępowaniu przetargowym na realizację zadania pod nazwą „Budowa park...
Czytaj więcejPonad 1 mln zł z rezerwy na drogę w gminie
W poniedziałek (22 czerwca) w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Sączu podpisano kolejne umowy na dofinansowanie zadań drogo...
Czytaj więcej- Afrykański żar. IMGW wydaje najwyższy stopień ostrzeżenia: temperatura sięgnie 39°C!
- Pomóż ustalić osobę ze zdjęcia
- Chciała zarobić w sieci, straciła tysiące. Oszustwo na platformę inwestycyjną
- Prognoza pogody dla Limanowej: Upalny przełom czerwca i wyraźne ochłodzenie w pierwszym tygodniu lipca
- Ewakuacja kolejnego urzędu
Komentarze (34)
Jeśli mieszkańcy Szczawy nie chcą tej inwestycji niech ktoś pozbiera podpisy i złoży w gminie petycję.
Ja zobaczyłam tytuł artykułu to wiedziałam, że zaraz pojawią się dyżurni komentatorzy.
To super że samorząd kupił ziemię i planuje coś zrobić, bo po tym jak właściciele wyciągu go zamknęli i technicznie go zlikwidowali to atrakcji w Szczawie (oprócz Pijalni) nie ma. Zaniedbane posesje, walące się domy i stodoły, śmieci w potokach i krzakach.
Jestem zachwycona pomysłem, który sam się obroni i jestem pewna, że krytykanci, choćby najbardziej żarliwi, będą z niego korzystali :).
Fuxio, wójt i radni znają ten teren to jest film po ulewie z 2go brzegu. Zastanawiam się jakie mają zdanie mieszkańcy na ten temat bo inwestycja tam może być katastrofalna w skutkach. To nie jest tak że ktoś nie chce kompieliska, kortow itp.
Gmina powinna .... no ale to pozostawiam dla siebie.
Napisała Pani że to super że samorzàd zakupil te tereny. Czy może pani podać za jaką kwotę?
Ja po raz kolejny polecam wywiad w tvp krakow z wojtem tam pięknie strzelal sobie w kolana.
Co do zabezpieczenia brzegów to wkracza natura 2000. Chyna że mury powstaną na tych konkretnie działkach co zostaly podane to chyba nie ale to i tak teren z obostrzeniami. Trudno mi na 100% to zweryfikować bo rzeka zmienia co kilka lat swoje koryto. Widac czastkowo wszystko w linku we wcześniejszych moich komentarzach.
Działki kupiono podobno za 1000 zł/ar, co jak na Szczawę jest ceną śmiesznie niską. Jeśli pozyska się środki zewnętrzne to będzie to fajna inwestycja. Trzeba się cieszyć!
I mam pytanie do 34607szczawa - w jaki sposób radni 'wybudowali' pijalnię i deptak? Przecież wnioski składa gmina i ona potem realizuje inwestycję. Jaka ich w tym zasługa?
Mam pytanie bo widzę że się coś orientujesz co się dzieje w ug kamienica. Obecny przewodniczący nie mial honoru żeby wrócic na swoje miejsce skoro nie doszło do podziału na nasze nieszczęście?
Poza tym odpowiadasz tylko na wygodne dla ciebie kwestie więc dlaczego mam Ci odpowiadać i tracić swoj czas?
Zmuszał, nie zmuszał, groził, namawiał czy nie, ale z solarów czy fotowoltaniki to nasza gmina powinna być dumna. To niesamowity projekt, dzięki któremu ludzie oszczędzają tysiące złotych. Podobno gmina Kamienica to jeden z liderów gmin w tym w Polsce pod tym względem.
Byłam kiedyś na zebraniu w Szczawie, akurat odwiedzałam rodzinę i mnie wzięli. I takich cyrków to jeszcze nie widziałam nigdy. Nawet nie będę wymieniać nazwisk krzykaczy i komediantów.
A co do cen zakupu ziemi - proszę bardzo, wystarczy poszukać - to powszechnie dostępna wiedza: http://bip.malopolska.pl/ugkamienica/Article/get/id,1177231.html
To o czym my rozmawiamy? Niby coś wiesz a jednak nie ale sukces i tak przypisujesz wójtowi co tak naprawdę nic by nie załatwił.
Pozdrawiam.
Ktoś coś 'załatwiał'? Nie żartujmy sobie.
Popatrzmy na to - od ponad 20 lat mieszkańcy gminy wybierają tego samego człowieka i to w sposób nie budzący żadnych wątpliwości. Czyli sprawdza się i wyborcom to pasuje. Gmina nie ma długów. Kierowany przez niego urząd zdobywa środki zewnętrzne, realizuje szalenie popularne projekty, zwłaszcza pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych. Tymczasem jakiś anonimowy internauta ciągle podważa jakiekolwiek działania wójta, twierdząc, że projekty zrealizowane przez urząd to nie jego zasługa. A kogo w takim razie?
No jak to wygląda?
Miarą sukcesu jest też posiadanie wrogów. Jak widać kilku ich ma, natomiast nawet w Szczawie wygrywa wybory! Myślę, że to jest bolesne bardzo.
Limkat masz rację zwłaszcza tereny takie jak Białe, Polanki, Świstak i inne wysoko położone ale nie podpowiadaj wójtowi.
Co do tego całego centrum rekreacji to wojt musi wykazac przed posłami że to nie prawda że w Szczawie się nic nie dzieje to zakupiono te zakrzaczone działki. Wydatki na Szczawę są ? A no są i jeszcze będzie samochód dla OSP więc budżet w tym roku 'sprawiedliwy'. W kolejnym roku ta budowa o ile na wiosnę woda nie 'przeczyści teren'.
Jakby nie patrząc czy to słuszna inwestycja (moim zdaniem nie) to walka o podział gminy spowodowała że wojt został przyciśnięty do muru dlatego szanowni mieszkańcy tak jak oni nas za mordy chcieli trzymać to teraz my ich trzymajmy.
Pozdrawiam mieszkanców Szczawy, reszty gminy niekoniecznie.
Nie znam nawet osobiście wójta. Natomiast patrzę na ten cyrk, co się wyprawia w Szczawie i ogarnia mnie śmiech. Nawet nie potraficie zgłosić radnego do wyborów na miejsce śp. Pana Wysowskiego. Nie dbacie w ogóle o interesy miejscowości, nie interesuje Was miejsce w Radzie. Skandal i kpina z mieszkańców.
Cokolwiek by wójt nie zrobił to i tak dla Was zawsze będzie źle. Nie jest idealny, ale o głowę przerasta wszystkich innych swoich przeciwników, co widzą mieszkańcy i głosują jak głosują.
A Waszą wizytówką jest strona: http://szczawa-gmina.prv.pl/. Beznadziejna, nieaktualizowana, z umarłym forum (brak postów w 2014, kilka w 2015 i brak w 2016). Ta strona to jest całe podsumowanie działalności na rzecz utworzenia nowej gminy.
I miałabym zagłosować za nową gminą aby organizowali ją tacy ludzie? Nigdy.
Organizacja mieszkańców Szczawy doprowadziła do formalnego podziału gminy.
Avgdzie jest teresa2 ?