Plac targowy już w rękach kupców
Mszana Dolna. Oficjalnie otwarto nowe targowisko przy ul. Orkana w Mszanie Dolnej, zrealizowane w ramach projektu 'Mój Rynek'. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wicemarszałek województwa Stanisław Sorys, poseł Wiesław Janczyk, przedstawiciele władz miasta i wykonawców inwestycji a także Jan Kokot, handlujący w tym miejscu już od 20 lat.
W środę oficjalnie otwarto nowy miejski plac targowy przy ul. Orkana w Mszanie Dolnej. Uroczystość z udziałem przedstawicieli władz województwa, powiatu, miasta i sąsiednich gmin oraz mieszkańców Mszany Dolnej którzy mogą już korzystać z targowiska, była zwieńczeniem trwających blisko 9 miesięcy prac budowlanych.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: wicemarszałek województwa Stanisław Sorys, poseł Wiesław Janczyk, przedstawiciele władz miasta i wykonawców inwestycji a także Jan Kokot, handlujący w tym miejscu już od 20 lat.
Poświęcenie terenu dokonał proboszcz parafii św. Michała, ks. Jerzy Raźny. Uroczystość uświetnił występ kapeli gorczańskich górali - rodziny Kaczorów, która swoją muzyką umilała czas zgromadzonym na otwarciu placu targowego.
- Chcielibyśmy bardzo, by to nowoczesne i przyjazne miejsce służyło długie lata nam wszystkim, by nie było bezmyślnie dewastowane, by kierowcy nie jeździli po zieleńcach, by respektowali zapisy regulaminu - informuje Urząd Miasta na swojej stronie internetowej. - Mój Rynek to kolejna inwestycja mszańskiego samorządu, która sprawia, że Mszana Dolna jest postrzegana jako miasto nowoczesne, rozwijające się, korzystające z unijnych pieniędzy i przyjazne mieszkańcom i naszym gościom.
Zobacz również:
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
- Mój Rynek otwarł swoje podwoje na dobre - od rana do zmroku można tu sprzedać i kupić warzywa i owoce, nabiał i leśne runo, kwiaty i sadzonki - informuje UM Mszana Dolna. - Na 72 stoiskach pomieszczą się wszyscy. Do dyspozycji kupców i klientów jest bezpłatny parking, nowoczesne toalety, zadaszone stanowiska mają indywidualne oświetlenie. Gospodarzem nowego placu jest Grzegorz Niedośpiał. Mój Rynek ma swój regulamin umieszczony w przeszklonych gablotach. Chcielibyśmy bardzo, by to nowoczesne i przyjazne miejsce służyło długie lata nam wszystkim, by nie było bezmyślnie dewastowane, by kierowcy nie jeździli po zieleńcach, by respektowali zapisy regulaminu. Mój Rynek to kolejna inwestycja mszańskiego samorządu, która sprawia, że Mszana Dolna jest postrzegana jako miasto nowoczesne, rozwijające się, korzystające z unijnych pieniędzy i przyjazne mieszkańcom i naszym gościom.
Realizacja zadania była możliwa dzięki programowi „Mój Rynek” w ramach PROW, który zakładał odbudowę i modernizację placów targowych w miasteczkach i gminach do 50 tys. mieszkańców, w których żywe były i są tradycje cotygodniowych targów i jarmarków. Mszański samorząd pozyskał maksymalne dofinansowanie założone w tym projekcie - 1 mln zł. Wartość całego zadania po rozstrzygnięciu przetargu zamknęła się w kwocie 3 192.950,05 złotych.
Plac targowy w Limanowej wciąż jest w przebudowie. Zakończenie inwestycji przewiduje się dopiero w styczniu 2014 roku.
(Źródło: UM Mszana Dolna)
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca, gdy do Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zgłosiła s...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Zofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (15)
W tym drugim uczestniczyli najważniejsi przedstawiciele Rady,a dlaczego pozostałych nie było?
Jeśli Sesje sa organizowane na dwie raty należy uważać żeby się to tak nie skończyło jak to wyszło Panu Posłowi Wiplerowi.
Ps. Uczestnicy drugiej tury obrad być może podsumowywali swój sukces z tytułu wprowadzenia większej opłaty za śmieci obciążającęj mieszkańców a wynikłej z nieudolnosci Pana Burmistrza i podległych mu pracowników.
Ciekawe czy nie debatowali kiedy następna podwyżka?
Tylko na otwarciu brak było mieszkańców,ale za to duzo kwiatów i to jakich.
Trzeba przyznać że miejsce w sam raz,ale czemu tak niskiej kategorii.
Czyżby biorący udział w tym posiedzeniu dostosowali się do swego poziomu.
TAKI LOKAL JAKA RADA.
Zafundowali Nam podwyżkę opłat za wywóz śmieci w zwiazku z błednym oszacowaniem przez Pana Burmistrza i podległym mu pracowników ilości osób wytwarzajacych śmieci.
Źle oszacowana ilośc mieszkańców spowodowała podpisanie umowy na odbiór smieci w ilości i wartości odbiegajacej od rzeczywistości.
Pan Burmistrz stwierdził że miasto nie moze do tego interesu dopłacac i tu sie z nim zgadzam ale pytam czy miasto ma utrzymywac Pan burmistrza który żle oszacował koszty i obciażył nimi Nas.
'Jak nie potrafisz nie pchaj się na afisz'.
Pan Burmistrz jako wytrawny polityk i wielki mąż stanu nie dałby się chyba zrobić w buroka. Chociaż...... ?
Z tego wynika że to odbiorca smieci sam siebie kontroluje ale ma umowe ile wyprodukujemy smieci ustalona w oparciu o ilośc mieszkańców.
Tak że podwyżka nie wynika z kosztów odbioru tylko z zawyzonej ilosci wytwórców smieci.
Czyli defakto płacimy za coś czego nie ma.