Parkowanie będzie płatne? Miasto chce 'skompensować wydatki'
Limanowa. Parkowanie będzie możliwe, niewykluczone jednak, iż trzeba będzie za nie zapłacić. Dzięki interwencji władz miasta przy remontowanej ul. Piłsudskiego powstało około setki miejsc postojowych. Jeśli zostaną one włączone w strefę płatnego parkowania, to po to by skompensować wydatki, jakie samorząd poniósł w związku z potrzebą zmiany projektu przebudowy drogi.
Przy ul. Piłsudskiego w Limanowej, która obecnie jest w przebudowie, realizowanej na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, powstało ponad sto miejsc postojowych. Samochody mogą parkować na chodniku, równolegle do jezdni, dzięki ich poszerzeniu oraz obniżeniu krawężników.
Pierwotnie projekt przebudowy limanowskiego odcinka „krajówki” opracowany przez GDDKiA w ogóle nie zakładał możliwości parkowania przy ul. Piłsudskiego. Nie zgodziły się na to władze miasta, zauważając iż przed remontem bardzo wiele osób pozostawiało tam swoje pojazdy, zwłaszcza w pobliżu Szpitala Powiatowego w Limanowej.
Parkować będzie można, ale niewykluczone że trzeba też będzie za to zapłacić. Samorząd zastanawia się, czy nie poszerzyć istniejącej w mieście strefy płatnego parkowania właśnie o ul. Piłsudskiego.
Zobacz również:- Jeszcze to nie jest postanowione, zastanawiamy się nad tym, czy przy ul. Piłsudskiego będą to płatne miejsca parkingowe. Wszystko zależy od tego, jak uda się tę kwestię ustalić z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, która jest zarządcą tej drogi - Wszystko ma swoje plusy i minusy – dodaje.
Burmistrz tłumaczy, że opłaty za parkowanie mogą w pewien sposób skompensować wydatki budżetu miasta, poniesione na zaprojektowanie przebudowy ulicy Piłsudskiego z parkingami oraz dwóch skrzyżowań w obrębie tej drogi.
- Z inicjatywy miasta powstały miejsca parkingowe na ulicy Piłsudskiego. To miasto wykonało nowy projekt modernizacji tej drogi, uwzględniający miejsca parkingowe, gdyż projekt GDDKiA w ogóle nie zakładał ani jednego miejsca postojowego. Widać jednak, że ta potrzeba parkowania jest ogromna. Z tego tytułu miasto poniosło pewne nakłady finansowe; zaprojektowaliśmy też czterowlotowe rondo w Sowlinach, płacimy również za projekt przebudowy drugiego skrzyżowania na ul. Piłsudskiego. Dlatego zastanawiamy się, czy w tej sytuacji nie starać się o to, aby rozszerzyć strefę płatnego parkowania, gdyż w pewien sposób mogłoby to skompensować poniesione wydatki z budżetu miasta - wyjaśnia Władysław Bieda.
Tymczasem kierowcy coraz częściej narzekają na brak darmowych parkingów w centrum Limanowej. Głosy niezadowolenia nasilają się, gdyż na ulicach coraz częściej widać funkcjonariuszy straży miejskiej, którzy karzą kierowców mandatami za parkowanie w miejscu niedozwolonym.
- Mieszkam i pracuję w tym mieście, płacę podatki, zostawiam swoje pieniądze w sklepach. Za co jeszcze muszę płacić. Nie każdego stać na wykupienie abonamentu, myślę że część parkingów powinna być darmowa - mówi jeden z rozgoryczonych kierowców.
Do tematu będziemy powracać.
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca, gdy do Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zgłosiła s...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Zofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (34)
I jak tu można żyć i dla wszystkich ma być dobrze ?
Nie przesadzacie przypadkiem ?.
..........ale to bylo w cywilizowanym kraju
Jak jesteś biedny to parkuj przy blokach na ul. Zygmunta Augusta ja tam parkuję i nie narzekam lub przesiądź się na rower, parking wszędzie masz za darmo.
Tyle jesteście warci????? Żałosne.
Piszesz bajki, w każdej bajce trochę prawdy jest. :)))
2014-10-27 06:31:45
Na Piłsudskiego będą dodatkowe parkingi........
Napisałam komentarz skierowany do HenrykaV..BYŁO TO PRZED WYBORAMI BURMISTRZA....
@HenrykV.. a będzie tych sto miejsc parkingowych darmowych??? Burmistrz wyda taka decyzję jeszcze za swojej obecnej kadencji ?? no bo jak by ta czasem nie został wybrany ..... czy postawia parkometry i będą to miejsca płatne ??? pytam Ciebie bo zapewne znasz odpowiedz i rozwiałbyś wszelkie domysły czytelników.
Otrzymałam taka odpowiedz..
HenrykV 2014-10-27 13:50:55
Wyślij PW
Moderuj
'@kinia434 - moze napisałem to niejasno - gdyby rada miasta ustanowiła na piłudskiego strefę płatnego parkowania to pieniędze z parkingów pobierałaby GDDKiA w Krakowie.
A zatem
po pierwsze musiałby byc wniosek o ustanowienie strefy złożony przez GDDKiA
po drugie Rada musiałaby zrobić prezent dla GDDKiA i ustanowić strefę
po trzecie - kto przytomny ustanowiłby strefę z której ktoś inny pobierałby PIENIĄDZE???????
po czwarte - GDDKiA nie ma żadnego interesu, żeby obsługiwać parking w Limanowej bo takich praktyk nie stosuje.
Więc szanowna @kiniu Burmistrz Miasta Limanowa nie może sobie wprowadzić SPP kiedy chce i POBIERAĆ opłat za parking na Piłsudskiego.
Starałem się opisać problem maksymalnie jasno.'
Czy za te parę miesięcy ustawa i przepisy się zmieniły...?
Ano po to , że jadąc ulicą ZA i chcąc skręcić w lewo stało się i stało i stało ... aż trafił się po 15 minutach dobry kierowca który wpuścił. Fakt jest taki, że po pewnym czasie omijałam to nieszczęsne skrzyżowanie, jeżdżąc ul. Sportową, powiem więcej nie byłam w tym osamotniona.
To że trzeba za to zapłacić jest normalne i wszyscy narzekają ale nie kosztuje to znowu tak dużo. Wrzucasz złotówę lub dwie i załatwiasz swoje spraway. Stoisz cały dzień wykupujesz abonament i jak ktos płacze że go na niego nie stać to sprzedaj samochód i kup sobie rower. Abonametr okolo 300zl na rok, dziennie niecała złotówka ani lizaka dziecku za to nie kupisz a stoisz 24h/dobe. Chcesz jeżdzic samochodem musisz mieć kase na ubezpieczenie przeglad naprawy paliwo i jak sobie to zsumujesz ile wydajesz rocznie na ten luksus to nagle 300zł staje sie kroplą w morzu.
Albo miasto się wzbogaci albo w końcu oszołomy parkujące 'przed lada' zrozumieją, że chodnik jest dla pieszych!!!
Panie Burmistrz. Kolejne obiecanki przed wyborami a po wyborach amnezja?
@Kinia434 jakże słuszna uwaga.
Czy @Henryk V ma coś do powiedzenia e tej sprawie?