Parada motocyklowa z proboszczem na czele
- To będzie jeden z najciekawszych budynków sakralnych w Polsce – przekonuje ks. Jan Gniewek, proboszcz parafii Słopnice Dolne. Organizowany festyn to spory zastrzyk pieniędzy na budowę świątyni, ale także znakomita zabawa dla uczestników.
Festyn Parafialny odbędzie się w Słopnicach już w najbliższą niedzielę. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na budowę nowej świątyni, którą rozpoczęto trzy lata temu. Projekt zakłada bardzo oryginalny wygląd nowego kościoła, często określany jako bajkowy. Tutejszy zabytkowy kościół parafialny został wybudowany w 1776 roku. To największa atrakcja turystyczna wsi. Jednak jego stan techniczny nie pozwala już na normalne użytkowanie obiektu.
- Budowa idzie dobrze, można nawet zauważyć duży entuzjazm wśród parafian – powiedział proboszcz parafii Słopnice Dolne, ks. Jan Gniewek. – Zaangażowanie większości mieszkańców Słopnic jest ogromne. Wygląd nowego kościoła będzie bardzo oryginalny. Można go chyba określić jako jeden z najciekawszych budynków sakralnych w Polsce. Na pewno będzie to spora atrakcja architektoniczna w naszym regionie.
W tej chwili trwają prace przy wykonaniu dachu i budowie głównej wieży. – Wszelkie prace wykonują parafianie – kontynuuje ks. Jan Gniewek. – W Słopnicach fachowców w budownictwie nie brakuje. W tym roku planujemy dokończenie dachu, a także instalacji elektrycznej i wentylacyjnej. Być może uda się wykonać trochę tynków. Festyn jest ważnym źródłem finansowym dla budowy nowej świątyni.
Zobacz również:
Karolina Szczurowska na “Tarasie Kultury”
Milionowe straty i setki interwencji. Sześć lat od powodzi (ZDJĘCIA, WIDEO)
Festyn rozpocznie się w niedzielę o godz. 12, meczem piłkarskim, w którym zmierzy się drużyna kawalerów z drużyną żonatych. O godz. 14 zaplanowana jest msza św. Godzinę później jeden z bardziej atrakcyjnych momentów festynu: parada motocyklowa. Tutejszy proboszcz jest zagorzałym miłośnikiem motocykli. Ks. Jan Gniewek w wolnych chwilach urządza sobie przejażdżki na motorze, do czego przyzwyczaił już swoich parafian. Na festyn do Słopnic zjeżdżają miłośnicy motocykli z całego regionu. Ważnym elementem jest również licytacja i losowanie nagród (m.in. obrazy, rowery, drukarki czy Quad).
12.00 – Mecz piłki nożnej Kawalerzy – Żonaci
14.00 – Msza Święta
15.00 – Parada motocyklowa
15.15 – Orkiestra strażacka „Wiolin”
15.30 – Oficjalne rozpoczęcie
15.35 – Występ dzieci z Chlebnic
16.00 – Koncert dla motocyklistów
17.00 – Licytacja I
17.30 – „Mali Słopniczanie”
18.00 – Taniec break dance „OLD FOOLZ CREW”
18.30 – Losowanie I
18.45 – Pokazy walk karate
19.10 – Licytacja II
19.45 – Losowanie II
20.00 – Kabaret „Truteń”
21.15 – Występ zespołu „Cyje Zbóje”
Może Cię zaciekawić
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejPonad 38 kilogramów narkotyków w obrocie. Mieszkaniec regionu skazany
W czwartek (11 czerwca) Sąd Okręgowy w Nowym Sączu, po rozpoznaniu apelacji wniesionej przez obrońcę oskarżonego, utrzymał w mocy wyrok Sądu R...
Czytaj więcej70 lat w kapłaństwie. Jubileusz ks. prałata Józefa Korzenia
W uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie zorganizowano jubileusz ks. prałata Józefa Ko...
Czytaj więcejEntomolog: komary nie są najgorsze; są owady, które potrafią zabić krowę (wywiad)
PAP: Jaki będzie ten sezon, jeśli chodzi o komary, meszki i inne owady, które uprzykrzają nam lato? Czy po zimie i wiośnie można już coś przew...
Czytaj więcejSport
Zawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPlan sparingów czwartoligowej Limanovii
Sztab szkoleniowy postawił przede wszystkim na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami z wyższych i równorzędnych klas rozgrywkowych. W plani...
Czytaj więcejPozostałe
Z parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcej- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
- Ponad 38 kilogramów narkotyków w obrocie. Mieszkaniec regionu skazany
- 70 lat w kapłaństwie. Jubileusz ks. prałata Józefa Korzenia
- Entomolog: komary nie są najgorsze; są owady, które potrafią zabić krowę (wywiad)
- Jakie listwy przypodłogowe wybrać do wysokich pomieszczeń?
Komentarze (54)
architektonicznie dla mnie kompozycja laczaca motywy goralszczyzny i fantasy.
zdzisek, pewnie że nie szata zdobi człowieka; można nawet przyjść na własne wesele w piżamie i tak mówić, ale zrobiłbyś tak zdzisku? Jeśli jest taka wola i chęć, by budować kościoły chociażby ze szczerego złota, to czemu nie. Nie ma w tym nic złego, jeśli ktoś chce ładnie wyglądać, ładnie mieszkać, byleby ta chęć nie przysłaniała innych ważniejszych spraw. A czy w przypadku proboszcza ze Słopnic Dolnych tak jest? Czy przysłania? Raczej nie. Z tego co słyszałem, dobrze tam ludziom z nim.
@zdzisek Ksiądz też jest człowiekiem i ma prawo rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Po prostu pogódź się z tym. To, że Ciebie na to nie stać i nie potrafisz nic sensownego ze sobą zrobić, to nie znaczy, że inni mają postępować podobnie.
@polak - przecież Ty człowieku nie potrafisz skonstruować poprawnego zdania po polsku. I teraz ja się pytam - Ty chcesz dyskutować i zabierać głos w sprawie budowy nowego kościoła? Chyba oszalałeś.
Pozdrowienia dla księdza. Do niedzieli. Lewa ;)
Ty to chyba amerykański jesteś bo kościół pisze się przez 'ó' :D:D:D widzę , że zazdrościcie nam 'czadowego' proboszcza :)
Tutaj pieniądze dają wierni, więc naprawdę nie rozumiem frustratów krytykujących to przedsięwzięcie.
Jak nie dajesz to nie becz. Ja nie daje i nie narzekam bo mnie to nic nie kosztuje.
A jak postawią tą baśniową chatkę to się nawet ucieszę, bo projekt ciekawy.
Nie wiesz czy parada odbędzie się przy złej pogodzie? A właściwie jak bedzie padał deszcz? Bo na to sie zanosi chyba... :/
Kogo obchodzą Twoje żale?
http://new.meteo.pl/php/meteorogram_map_coamps.php?ntype=2n&fdate=2011070100&row=154&col=95&lang=pl
Wiesz w ogóle, co piszesz?
Co do samych Słopnic, to widzę, że można pisać sto razy, a i tak przyjdzie ktoś i będzie lepiej wiedział, co robić z cudzymi pieniędzmi. Chcą ludzie budować, dają na to pieniądze, to niech budują i wuj komu do tego (że się tak wyrażę, jak wyrażać się nie zwykłem). Z tym, że pewnie i tak na daremno moje słowa.
Co do projektu... myślę, że w rzeczywistości będzie wyglądał lepiej niż na wizualizacji (dość kiepsko zrobiona). Ale i tak mam mieszane uczucia... Wiadomo, że to nie jest projekt na nasze czasy, ale z drugiej strony ma jakiś charakter w miarę spójny. Nie wiem, nie chcę na razie wyrokować.