Opóźnienie w oświetleniu Rynku
Limanowa. Zbliża się połowa grudnia, a na limanowskim Rynku nocą wciąż choinki nie są oświetlone. Problemem wg burmistrza są uzgodnienia.
W poprzednich latach choinka na Rynku świeciła już w pierwszych dniach grudnia. Tym razem choinka, którą zamontowano w ubiegły wtorek wciąż nie jest oświetlona, tak jak i pozostałe drzewa na Rynku.
Jedyny akcent na płycie sugerujący, iż Święta już niebawem, to buzodrom (Powiat Limanowski), który został wyposażony w świąteczne ozdoby.
- Był problem z zamieszczeniem nowych ozdób na słupach oświetlenia ulicznego, które są własnością zakładu energetycznego – wyjaśnia Wacław Zoń, zastępca burmistrza miasta Limanowa.
Oświetlenie ma zostać włączone w tym tygodniu. - Robimy jednak wszystko, aby w tym tygodniu oświetlenie zostało uruchomione - dodaje burmistrz.
Zobacz również:
Policja zabrała mu samochód za promile
21 czerwca to pierwszy dzień lata, ale był taki rok, w którym lato nie nadeszło
(Aktualizacja 9:29 14 XII 2011)
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca, gdy do Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zgłosiła s...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Sandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (65)
A tak swoją drogą to moim zdaniem bardzo dobrze, że wystąpiły te opóźnienia. Trochę normalności nie zaszkodzi. Bo gdzie to święta zaczynać w połowie listopada? A co do buzodromu i jego przystrojenia to dziwi mnie fakt, że nasze genialne osobistości ze starostwa nie wpadły na pomysł aby każdej nocy buzodrom jakoś ładnie oświetlać na kilka kolorów.
Wydaje mi sie ze choinka kolo ktorej przejdzie tysiace osob jest ogrodzona z przyczyn biezpieczenstwa. Nikt z nas nie chce uslyszec w czasie swiat wiadomosci o dziecku ktore zostalo np.porazone pradem podczas zabawy 'kabelkami i swiatelkami' przy choince na rynku.
Piekna, ozdobiona, wysoka i oswietlona choinka otoczona bialymi barierkami w niczym mi nie przypomina stanu wojennego...........
Czy ktoś robi sobie przysłowiowe jaja.
Może niech wyjdą Panowie Burmistrzowie na rynek i zobaczą jak to wygląda, a Pan Asystent z drabinką niech ściągnie ten kicz.
Na poszczególnych wsiach jest normalniej.
Żadnej wyobraźni- dziadostwo.
'Robimy jednak wszystko, aby w tym tygodniu oświetlenie zostało uruchomione - dodaje burmistrz.'
Trochę późno nie uważa Pan Panie Burmistrzu.
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,
Co to będzie, co to będzie?
Podajcie mi garść kądzieli,
Zapalam ją; wy z pośpiechem,
Skoro płomyk w górę strzeli,
Pędźcie go z lekkim oddechem.
O tak, o tak, daléj, daléj,
Niech się na powietrzu spali.
A TY panie lim 28 - też nie miałeś się do czego dopierd***ć tylko do kropki, sam jesteś kropnięty. Ja sobie postawie(przed .i za i. a nawet nad i)według. mnie.zajmij.się. czymś.pożyteczniejszym.koniec.kropka...
Czy energetyka żąda zapłaty za dzierżawę słupów pod oświetlenie świąteczne? leżeli tak to pytam: ile zakład energetyczny płaci za dzierżawę gruntu na którym stoją lampy.
Oświećcie mnie co do szczegółów, ponieważ pomyślę że ZE jest francowatym monopolistą!!!
Pan Starosta pięknie ustroił buzodrom od razu widać rękę gospodarza, nigdzie tak nie ma żeby podzielić rynek na powiatowy i miejski. Takie rzeczy tylko u nas. Nie było to jak za Panów Czeczótki i Kulmy. Przynajmniej przez 2 miesiące oświecano nas na rynku a teraz?.
Tylko Bieda i Bieda.
WSTYD. !!!!!!!!
Myślę, że Pan znany wie.
Pomieszało się Panu Panie znany ale niech tam. Święta idą dobrze, że po telefonie do przyjaciela dowiedział się Pan jak to było z pozwoleniami na wieszanie plakatów wyborczych.
Było nie było proponuję ściepę na aniołki na miejską choinkę. Kiczowaty łańcuch z gwiazdą wisi brak aniołków. Przecież nie będziemy wieszać byle czego.:)
Burmistrz powinien przyznać jeszcze premię za to, że pozwolił ktoś sobie na wystawienie tego czegoś na widok publiczny. Nie piszcie tylko proszę, że wymyślił to ktoś z Urzędu .
Wiem też, że z tymi słupami jest nie tak do końca jak Pan pisze.
Widzę że wystawiono Pana Burmistrza na pośmiewisko. Teraz niech się przyzna ten co to zrobił. Taki łańcuszek to na drzewko przed domem a nie w Rynku Miasta. Zobaczcie sobie łańcuch przed „WOLIMEXEM” . Taki przynajmniej powinien tam wisieć.
Koszulkę z napisem kicz roku 2011 dla pomysłodawcy. Wstyd .
- skończ Pan wstydu oszczędź.
Co do słupów to proponuję jutro się dowiedz u Pana Burmistrza czyje są i napisz wyjaśnisz nam tutaj.
A swoja droga to Radny 2-kadencje i z wiedzą na bakier !!!!!!!
Oczywiście nie zachwycił mnie wygląd tej obecnej...ale jak się niema co się lubi to się lubi co się ma.
1150 lamp w mieście jest własnością Energetyki, a 280 jest własnością miasta. Na wieszanie czego kolwiek na lampach Energetyki trzeba mieć od nich zgodę i najczęściej trzeba za to zapłacić.
Oczywiście zgodnie z ustawą miasto płaci energetyce za utrzymanie i konserawcję ich lamp, a lampy miejskie obs ługiwane sa przez zakład elektryczny na zlecenie miasta. Miasto również płaci za energię elektryczną od wszystkich lamp.