Opóźnia się rozpoczęcie robót
Limanowa. Według deklaracji miasta w ubiegłym tygodniu miały się rozpocząć roboty przy największej tegorocznej inwestycji miasta, czyli przebudowie ulic Kopernika i Targowej. Robotników jednak nie widać.
Ponad tydzień temu władze miasta informowały, że lada dzień ruszy przebudowa ulic Kopernika i Targowej. Prace miały się rozpocząć w minionym tygodniu, wtedy też miała ruszyć przebudowa mostu. Robotników jednak do dziś na ulicach nie widać, a kierowcy pytają co się stało.
Jak wyjaśniają władze miasta w ubiegłym tygodniu ruszyły prace przygotowawcze - geodezyjne dlatego maszyn i robotników na drodze nie ma. Oprócz tego okazuje się, że wykonawca inwestycji do dziś nie przesłał szczegółowego harmonogramu robót. - Ma on być skoordynowany ze zmianami organizacji ruchu o których chcemy poinformować mieszkańców - mówi Wacław Zoń, zastępca burmistrza miasta Limanowa.
Dodatkowo dopiero w ostatnich dniach ubiegłego tygodnia dopięto wszystkie formalności urzędowe.
Zobacz również:Największe utrudnienia czekają na kierowców w momencie zamknięcia do przebudowy mostu na potoku Mordarka. Miasto informowało, iż nastąpi to w pierwszym tygodniu prac (czyli ubiegłym), a teraz informuje, iż nastąpi to prawdopodobnie w połowie czerwca.
Na czas remontu ulice Kopernika, Targowa i Matki Boskiej Bolesnej nie będą zamykane dla ruchu.
Przypomnijmy, że wykonawcą inwestycji jest Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Nowego Targu, które wygrało przetarg i podpisało umowę na kwotę 7.043.039,79 zł. Dofinansowanie na to zadanie wyniesie łącznie 2,5 mln zł. 1 mln zł miasto otrzyma z budżetu państwa - program tzw. "schetynówki", a 1,5 mln zł na odbudowę zniszczeń po powodzi (most). Oprócz dofinansowanie ze strony powiatu na ten cel wysokości 30 tys. zł oraz ze strony prywatnego inwestora w wysokości 45 tys. zł.
Przetarg został podzielony na dwie części. „I” dotyczy - przebudowy ciągu drogowego ul. Kopernika - Targowa - Moniuszki – Berlinga o łącznej długości 1600 m (w tym budowa dwóch rond na skrzyżowaniu ulic: Targowa i Kopernika oraz Targowa i Matki Boskiej Bolesnej). Część „II” dotyczy remontu i podniesienia mostu na potoku Mordarka w ciągu ul. Targowej. Przebudowa wiąże się także z budową około 100 miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Kopernika oraz Targowej.
Remont ma zostać zakończony w listopadzie.
Może Cię zaciekawić
Czołowe zderzenie na DK 28. Cztery osoby trafiły do szpitala
Do zdarzenia doszło wczoraj (20 czerwca) po godzinie 20:00 na ul. Zakopiańskiej w Mszanie Dolnej, będącej częścią drogi krajowej nr 28. Doszło...
Czytaj więcej21 czerwca to pierwszy dzień lata, ale był taki rok, w którym lato nie nadeszło
W XXI wieku najczęściej mówi się o anomaliach klimatycznych związanych z ocieplaniem klimatu. Często nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, że...
Czytaj więcejDrugi stopień zagrożenia: ulewy do 55 mm, wiatr do 100 km/h i alert hydrologiczny
Nawałnice uderzą z potężną siłą. Wiatr nawet do 100 km/h! IMGW wydał dla powiatu limanowskiego i całej Małopolski ostrzeżenie drugi...
Czytaj więcejJest lepiej niż dobrze
W piątek była cudowna pogoda. Pierwszy dzień prawdziwego lata. Takiego, co to pozwala grzać kości, chodzić w krótkich spodenkach, jeść lody n...
Czytaj więcejSport
Poznaliśmy drugi zespół z awansem do Klasy B
Uran już wcześniej zapewnił sobie awans do Klasy A. Grupa barażowa (zaliczone punkty z fazy ligowej): DOBRZANKA DOBRA - URAN ŁUKOWICA 1:1 (0...
Czytaj więcejPorażka, która daje nadzieje
Relacja na podstawie informacji Orkana Niedźwiedź: Początek spotkania był wyrównany. Obie drużyny grały w szybkim tempie i starały się nar...
Czytaj więcejZawodnicy z całej Polski rywalizowali w rejonie Góry Kostrza. Patria stanęła na wysokości zadania.
Tegoroczna edycja odbywała się na wymagających terenach w rejonie Góry Kostrza. Program zawodów obejmował dwa biegi średniodystansowe, a zawo...
Czytaj więcejDwa tytuły mistrzów Polski dla limanowskich karateków
Podopieczni shihana Arkadiusza Sukiennika po raz kolejny potwierdzili, że należą do krajowej czołówki karate kyokushin. Na matach rywalizowali ...
Czytaj więcejPozostałe
Stracił widoczność i prosił o pomoc. PKBWL o kulisach katastrofy
Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych prowadzi postępowanie w sprawie katastrofy śmigłowca na zboczach góry Lubogoszcz w Beskidzie Wyspo...
Czytaj więcejTory na stacji (ZDJĘCIA)
Na zdjęciach z drona widać aktualny stan robót prowadzonych na stacji Limanowa, gdzie powstają dwa perony połączone przejściem podziemnych oraz...
Czytaj więcejKoniec prac na drogach powiatowych
Zakończył się odbiór dwóch zadań drogowych, które zrealizowano w 2026 roku. Finansowanie obu przedsięwzięć zostało w całości pokryte ze ...
Czytaj więcejGdzie nie będzie prądu? Planowane wyłączenia w powiecie limanowskim (LISTA)
22 CZERWCA 2026 R. 08:00 - 16:00 w miejscowości Przyszowa, okolice sklepu spożywczego Delikatesy Centrum, cmentarza parafialnego. ...
Czytaj więcej- Czołowe zderzenie na DK 28. Cztery osoby trafiły do szpitala
- 21 czerwca to pierwszy dzień lata, ale był taki rok, w którym lato nie nadeszło
- Drugi stopień zagrożenia: ulewy do 55 mm, wiatr do 100 km/h i alert hydrologiczny
- Jest lepiej niż dobrze
- Stracił widoczność i prosił o pomoc. PKBWL o kulisach katastrofy
Komentarze (28)
Pozdrawiam
Takich przypadków w Polsce ostatnimi czasy jest bardzo dużo.
'Oprócz tego okazuje się, że wykonawca inwestycji do dziś nie przesłał szczegółowego harmonogramu robót. - Ma on być skoordynowany ze zmianami organizacji ruchu o których chcemy poinformować mieszkańców - mówi Wacław Zoń, zastępca burmistrza miasta Limanowa'
To akurat Panie zastępco jest do wyegzekwowania nieprawdaż?
Wstyd, że tego nie ma.
„6. Wykonawcę obciążają niżej wymienione obowiązki Inwestora wraz z kosztami ich wykonania:
a) opracowanie, uzgodnienie i zatwierdzenie w Starostwie Powiatowym w Limanowej projektu czasowej organizacji ruchu, uwzględniającego nieprzerwaną ciągłość pracy obiektów użyteczności publicznej (dworzec PKS, plac targowy) oraz dostęp do obiektów handlowych i posesji prywatnych”
Sprawa jest prosta, nikt nad tym nie panuje. Od czego jest wydział inwestycyjny?.
Czy tam jest ktoś odpowiedzialny za tę inwestycję.?.
Jak tam nie ma odpowiedzialnych osób które powinny z obowiązku to robić, to przesuńcie Panią Jolę z promocji. Da radę.
Jeśli tego typu inicjatywy, ktoś uważa za wyrzuceniem pieniędzy w błoto i NARZEKA dla samego narzekania to mi się robi słabo, naprawdę. Opamiętajcie się co niektórzy.
PS. Nie zmienia to faktu, że również bardzo pożądaną inwestycją byłoby rondo w Sowlinach, przebudowa ul. Piłsudskiego... Wałkowane to już było nie raz. Ale tutaj pieniążki muszę się znaleźć w GDDKiA...
pozdrawiam
Z resztą inni eksperci od siedmiu boleści też biją pianę o nic.
Tydzień opóźnienia z wejściem na plac budowy i już piszecie głupoty.
Trzeba zatrudnić Asystenta do kontaktu. Pan zastępca dostaje zadyszki od tłumaczenia.
@ PanWaldek dlaczego to nie wolno pisać o Mieście czy Miasto jest pod szczególną ochroną?.
Co do tematu, no to chyba się zaczyna... Zaraz będzie że materiały nie te, później że pęka asfalt, później coś tam, a między tym wszystkim wiele jeszcze niespodzianek. Obym się mylił. Weźcie się w garść panowie od władzy!
Więc jeśli tego dokumentu nie ma to ktoś tu czegoś nie dopilnował...
Jest jeszcze masa innych rzeczy do załatwienia przy takiej inwestycji, o których wy nie macie bladego pojęcia.
Wszyscy widzę najmądrzejsi, a czym się zajmujecie na co dzień? Sprzedajecie truskawki na targu, czy siedzicie cały dzień w domu?
Ja sprzedaję truskawki, więc nie bedziesz miał problemu.
Po drugie, sprawa nie jest taka prosta i powiem Ci, że jednak jest ktoś kto nad wszystkim panuje, wbrew temu co napisałeś.
Jakbyś chociaż trochę interesował się tematem to wiedziałbyś, że nie jedna firma będzie robiła robotę lecz kilka, a Ty od razu wieszasz psy na wszystkich, który będą mieli z nią cokolwiek do czynienia.
Ogarnij się człowieku, jeśli nie jesteś w temacie to nie pisz kretyńskich komentarzy, to nie dotyczy tylko Ciebie, ale innych także.
Inni potem czytają wasze komentarze, dodają jakieś głupoty od siebie i tak robi się niepotrzebna atmosfera bałaganu wokół tematu. Zupełnie niesłusznie.
'Po pierwsze, ledwo się robota nie zaczęła już oskarżasz normalnego człowieka'- nikogo nie oskarżyłem.
'Po drugie, sprawa nie jest taka prosta i powiem Ci, że jednak jest ktoś kto nad wszystkim panuje, wbrew temu co napisałeś.'
Jak nie jest tak prosta to powiedz kto nad nią panuje?. Tak jest to po Polsku napisane, że Poloniści powinni Cię odznaczyć medalem za przeciwstawne zdania.
'Jakbyś chociaż trochę interesował się tematem to wiedziałbyś, że nie jedna firma będzie robiła robotę lecz kilka, a Ty od razu wieszasz psy na wszystkich, który będą mieli z nią cokolwiek do czynienia.'
Gdzie to jest zapisane?. Nie wykluczam możliwości przy pracach podwykonawców jest to możliwe, w umowie jednak o podwykonawcach nie ma żadnego zdania. Jeżeli takowi będą UM powinien ich prawa zabezpieczyć.
Co do pisania kretyńskich komentarzy to w tym akurat Ty jesteś najlepszy.
My sprzedawcy truskawek, nawet do pięt tak wielkiemu specjaliście nie dorównamy.
Szukasz sprzymierzeńców do kreowania następnych teorii spiskowych?.
EOT.