OKE podała wyniki egzaminów po technikum
Powiat limanowski. Okręgowa Komisja Egzaminacyjnej opublikowała wyniki zdawalności egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe przeprowadzonego w sesji letniej bieżącego roku, do którego podeszło 592 uczniów z całej Limanowszczyzny.
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie opublikowała na swojej stronie internetowej wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, przeprowadzonego w sesji letniej bieżącego roku, prezentujące zdawalność w poszczególnych placówkach edukacyjnych.
W szkołach znajdujących się na terenie powiatu limanowskiego do egzaminu przystąpiło 592 uczniów kształcących się w technikach młodzieżowych, a także 1 słuchacz szkoły policealnej.
Zobacz również:Poniżej prezentujemy analizę zdawalności egzaminu w poszczególnych szkołach.
W technikum w Zespole Szkół Nr 1 przy ul. Piłsudskiego 81 w Limanowej pięć zawodowych egzaminów zdawało 177 uczniów. Tylko 14 osobom nie udało się uzyskać pozytywnego wyniku.
- Technik budownictwa: do egzaminu zgłoszono 66 osób, z których do egzaminu przystąpiło 64. Uzyskano zdawalność na poziomie 90,63% - zdało 58 osób).
- Technik ekonomista: do egzaminu zgłoszono 33 osoby. Wszystkie przystąpiły do egzaminu. Tylko dwóm osobom się nie powiodło, więc osiągnięto zdawalność na poziomie 96,97%.
- Technik handlowiec: do egzaminu zgłoszono 21 osób. Wszystkie przystąpiły do egzaminu i wszystkie zakończyły go powodzeniem.
- Technik hotelarstwa: do egzaminu zgłoszono 27 osób, z których do egzaminu przystąpiło 25. Zdało 21 osób – 84%.
- Technik organizacji usług gastronomicznych: do egzaminu zgłoszono 32 osoby. Wszystkie przystąpiły do egzaminu. Uzyskano zdawalność na poziomie 100%.
W technikum Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Z. Augusta w Limanowej do egzaminu przystąpiło 89 uczniów, z pozytywnym wynikiem zakończyło go 70.
- Technik elektryk: do egzaminu zgłoszono 29 osób, z czego przystąpiło 28. Osiągnięto zdawalność na poziomie 46,43% - zdało 13 osób.
- Technik mechanik: do egzaminu zgłoszono 18 osób. Wszystkie przystąpiły do egzaminu, zdało jednak 14 uczniów, a więc uzyskano zdawalność na poziomie 77,78%.
- Technik pojazdów samochodowych: zgłoszono 23 osoby. Wszystkie przystąpiły do egzaminu i wszystkie go zdały.
- Technik informatyk: zgłoszono 20 osób. Wszystkie przystąpiły do egzaminu. Uzyskano zdawalność na poziomie 100%.
Szkoła Policealna przy ul. Z. Augusta w LimanowejTechnik architektury krajobrazu: zgłoszono 1 osobę, która przystąpiła do egzaminu. Niestety, nie zdała ona egzaminu.
W technikum im. ks. prof. Józefa Tischnera przy ul. Jana Pawła II w Limanowej próbę zaliczenia egzaminu podjęło 60 osób. Nie powiodło się to tylko jednej.
- Technik budownictwa: zgłoszono 28 osób. Do egzaminu przystąpili wszyscy uczniowie, wszyscy też zdali.
- Technik ekonomista: zgłoszono 32 osoby. Wszystkie przystąpiły do egzaminu. Uzyskano zdawalność na poziomie 96,88%, bo tylko jednej osobie się nie powiodło.
Aż 130 osób przystąpiło do egzaminu w Technikum im. św. Antoniego z Padwy przy ul. Starowiejskiej w Mszanie Dolnej. Zdało 96 uczniów.
- Technik budownictwa: zgłoszono 37 osób. Wszystkie przystąpiły do egzaminu. Osiągnięto zdawalność na poziomie 97,30% (zdało 36 osób).
- Technik elektryk: zgłoszono 29 osób, z czego do egzaminu przystąpiło 28. Zdawalność osiągnęła 60,71% - zdało 17 osób.
- Technik mechanik: zgłoszono 30 osób, z czego przystąpiło 28. Egzamin udało się zaliczyć 17 osobom, co stanowi 60,71%.
- Technik informatyk: zgłoszono 34 osoby, z czego przystąpiło 31. 26 się powiodło - uzyskano zdawalność na poziomie 83,87%.
Technikum przy ul. Inż. J. Marka w Mszanie Dolnej – tam do egzaminu przystąpiło 88 uczniów, zdało go natomiast 60.
- Technik żywienia i gospodarstwa domowego: zgłoszono 33 osoby, z czego do egzaminu przystąpiło 30. Zdały 24 osoby - zdawalność wyniosła 80%.
- Technik agrobiznesu: zgłoszono 27 osób, z czego do egzaminu przystąpiło 26. Sukcesem zakończył się dla 14, które stanowią 53,85% wszystkich zdających.
- Technik hotelarstwa: zgłoszono 35 osób, z których do egzaminu przystąpiły 32. Osiągnięto zdawalność na poziomie 68,75% (zdały 22 osoby).
W technikum w Szczyrzycu z 16 uczniów, którzy przystąpili do egzaminu, powiodło się 14.
- Technik żywienia i gospodarstwa domowego: zgłoszono 21 osób, z czego do egzaminu przystąpiło 16. Uzyskano zdawalność na poziomie 87,50%, gdyż egzamin zaliczyło 14 uczniów.
Ze względu na reformę kształcenia zawodowego, egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie odbyły się również w sesji maj-lipiec. Wyniki tych egzaminów opublikujemy już wkrótce.
Może Cię zaciekawić
Ekspert zbadał finanse archidiecezji
W pierwszym kwartale tego roku w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona analiza finansowo-organizacyjna. Badanie zrea...
Czytaj więcejStraż Graniczna odprawi pięciu Uzbeków do kraju
W piątek (19 czerwca) w Nowym Sączu przeprowadzona została kontrola legalności pobytu pięciu obywateli Uzbekistanu. Działania zrealizowali funkc...
Czytaj więcejŚmiertelny wypadek motocyklisty
W niedzielę (21 czerwca) około godziny 12:30 w miejscowości Czasław doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wy...
Czytaj więcejNocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Policjanci z sądeckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Do zdarzeń t...
Czytaj więcejSport
Mistrz Polski wraca do Słopnic. Udany występ Gravity Revolt na krajowym czempionacie
Największy sukces odniósł Wojtek Ranosz, który zwyciężył w kategorii Elita i zdobył tytuł mistrza Polski 2026. Zawodnik Gravity Revolt ok...
Czytaj więcejKolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPozostałe
Zlot “orkanowskich” szkół
W czwartek (11 czerwca) Gminna Biblioteka i Ośrodek Kultury w Niedźwiedziu zorganizowała XIX Zlot Szkół Orkanowskich. Wydarzenie poświęcone jes...
Czytaj więcejZdobył II w ogólnopolskim konkursie IT
Konkurs zorganizowany przez Informatyczne Branżowe Centrum Umiejętności w Mszanie Dolnej nie należał do łatwych. Składał się z trzech etapów...
Czytaj więcejUczniowie ze Słowacji odwiedzili limanowską szkołę
Na zaproszenie dyrektora Alberta Golonki do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej przyjechali uczniowie wraz z nauczycielami z partnerskiej...
Czytaj więcejPierwszy piknik rodzinny - szkoła zintegrowała mieszkańców
W sobotę (23 maja) na terenie Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu zorganizowano pierwszy piknik rodzinny. W spotkaniu uczestnicz...
Czytaj więcej
Komentarze (0)