Ofertę odrzucono, przetarg unieważniono. Póki co gmina nie weźmie kredytu
Przed tygodniem wójt gminy Jodłownik odrzucił jedyną ofertę i unieważnił postępowanie na udzielenie i obsługę kredytu na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów samorządu.
Może Cię zaciekawić
Ekspert zbadał finanse archidiecezji
W pierwszym kwartale tego roku w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona analiza finansowo-organizacyjna. Badanie zrea...
Czytaj więcejStraż Graniczna odprawi pięciu Uzbeków do kraju
W piątek (19 czerwca) w Nowym Sączu przeprowadzona została kontrola legalności pobytu pięciu obywateli Uzbekistanu. Działania zrealizowali funkc...
Czytaj więcejŚmiertelny wypadek motocyklisty
W niedzielę (21 czerwca) około godziny 12:30 w miejscowości Czasław doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wy...
Czytaj więcejNocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Policjanci z sądeckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Do zdarzeń t...
Czytaj więcejSport
Mistrz Polski wraca do Słopnic. Udany występ Gravity Revolt na krajowym czempionacie
Największy sukces odniósł Wojtek Ranosz, który zwyciężył w kategorii Elita i zdobył tytuł mistrza Polski 2026. Zawodnik Gravity Revolt ok...
Czytaj więcejKolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPozostałe
Wojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kole...
Czytaj więcejAlarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejNadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcej
Komentarze (31)
Oto jest pytanie.
.
ostatnio odnoszę wrażenie, że po zmianie na stanowisku Premiera w bliższym lub dalszym jego otoczeniu zaczęto interesować się tą gminą, a i parasol powiatowy jakby deszcz zaczął przepuszczać......
Chodzi wlaśnie o to, aby pożyczać pieniądze, pożyczać, pożyczasć, ZADŁUŻAĆ, ZADŁUZAC, a potem chłopcy przegłosowali ANTYPOLSKĄ ustawę 447 w USA.
Ustawę na treścią, której PRACOWANO BARDZO DŁUGO, aż w końcu trafiło na wlaściwy grunt rzadu , który ma OBSESJĘ NA PUNKCIE MIŁOŚCU i ustępstw w stosunku/ do ŻYDÓW .
Ciężko na to pracowały wszystkie rzady III RP aby skutecznie do takiej sytuacji doprowadzić.
Pisał am o tym potencjalnym zagrożeniu od prawie roku czasu, ale chyba NIKT nie traktował tego poważnie.
GOLĄ NAS I STRŻYŻĄ JAK OWIECZKI. Lepiej niż najlepszy baca.
Do tego dopuścili niby swoi. Niedlugo zapukają do naszej gminy, a tutaj TEŻ ich przywitają swoi STARSI BRACIA W WIERZE. :-)))
Pisać mi sie już nawet nie chce.
Pozdrawiam.
@stif72 Też o tym pisałam wcześniej w komentarzach tzn. jak ktoś może dawać gwarancję, planować wieloletnie plany z góry nie mając pewności kto będzie w nastepnej kadencji.
To przeczy nie tylko logice , ale także prawnym aspektom tej sprawy.
Nie odpowiada się bowiem prawnie za zobowiązania poprzedników.
Czy ktoś się orientuje ile roszczeń może być w pow. limanowskim i jakie to tereny?
Warto jeszcze dodać że na to zadłużenie musieli się zgodzić radni z 'komitetu wyborczego Pawła Stawarza'
Bo to oni mają większość w Radzie Gminy
w tej kadencji to:
CHLIPAŁA Wacław Józef
GRUCEL Bronisław Marek
KAPERA Maria
LIZAK Leszek Zbyszek
NOWAK Maria
NOWOROLNIK Adam
ZAJĄC Ewa
WIĘCŁAWEK Zbigniew Władysław
NOWOROLNIK Adam
Ich powinni mieszkańcy zapytać o stan finansów gminy Jodłownik i zastanowić się zanim ich wybiorą w nadchodzących wyborach.....
A swoją drogą to mamy patologiczne prawo które pozwala na takie wieloletnie zadłużanie się gmin a nie wspomnę już o słynnych stawarzowych 'sprzedażach nie na zawsze' które są bardzo drogimi kredytami.
A więc wójt ze swoimi radnymi chce zrobić przed wyborami mieszkańcom kolejny 'prezent'za który zapłacą mieszkańcy za 9 lat...:)
Dzięki Niej poczytność Tego Portalu i nadzieje nasze rosną.
Znalazła się w Gminie Jodłownik chyba w najbardziej potrzebnym momencie.
Chyba nikt z odpowiedzialnych ludzi nie dopuścił by swojego zakłady pracy którym zarządza do takiego stanu oprócz Stawarza i radnych z jego komitetu wyborczego ,plus paru cieniasów .
Z przykrością należy stwierdzić,że 2 radnych z PIS ,wójtowi też przyzwalała.
Nie pomoże już nic.
Ta władza pozostawia po sobie 'spalone ,zaprzepaszczone szanse rozwoju Gminy Jodłownik z udziałem potężnego wsparcia Unii na wodociągi,kanalizację,hale gimnastyczne,drogi,oczyszczalnie.
Może kontraktowi ludzie się ucieszą?
Jest też mniej optymistyczna wersja dla tych, którzy z nadzieją czekali na przejęcie smacznych kąsków za symboliczną cenę- to tylko taka hipoteza,.
Niestety przypadkiz Żegociny ( powiat bocheński), z Wroclawka i z wielu miejscowości w Polsce pokazują , że gminy żydowskie występują często o rozszczenia niezgodnie z obowiazującą ustawą, chyba z roku 1998.
Bo według tej ustawy mogą tylko występować z roszczeniami majątkowymi o tzw. dawne miejsca modlitewne. ochronki. Niestety we wskazanych przypadkach szli dalej.
Słyszałam, że takie miejsca były kiedyś w Jodlowniku, o innych wioskach nie mam pojęcia, ale mogę to sprawdzić.
Pozdrawiam.
Z uwagi, że mam dziecko w wieku szkolnym, mam obowiązek (jak każdy rodzic) zapewnić mu dobrą edukację i prawidłowy rozwój.
W przypadku edukacji miałam duże obawy, które szkoła w Wilkowisku dość szybko rozwiała.
(Podłożem moich obaw była lokalna zła opinia na temat szkoły; wszyscy wiemy, że na dobrą opinię trzeba zapracować, ale odbudować ją jest trudno).
Pierwsze półrocze za nami. Dziecko z uśmiechem do szkoły idzie i ze szkoły wraca; program nauczania jest realizowany, na prośbę rodziców zajęcia korekcyjne wprowadzono, świetlica czynna, biblioteka działa, obiady smaczne, dodatkowe zajęcia dla chętnych też są.
Starania obecnej Pani Dyrektor – są widoczne i namacalne.
Ale pracy nie ma łatwej z uwagi na działania wiejskich aktywistów (tzw. kolesiów), pasjonatów uporczywego nękania innych, osób najprawdopodobniej nie mających pomysłu na siebie i swoje życie. Takie sytuacje są zapewne w każdej wsi i mieście.
Niestety przykre i zarazem niezrozumiałe jest to, że do takich akcji włącza się Wójt Gminy Jodłownik, który zamiast wspierać i popierać dobrą pracę kieruje pod adresem Pani Dyrektor wyimaginowane oskarżenia nie zwracając uwagi na miejsce, okoliczność spotkania i obecnych (tą sytuację opisałam w komentarzu pod artykułem „Gdyby wybory były dziś – są niespodzianki”).
Temat edukacji wyczerpałam, czas wspomnieć o możliwościach rozwoju mojego dziecka jakie oferuje Gmina Jodłownik – pole działania od osiemnastu lat Wójta i Jego zespołu.
Znane mi atrakcje w gminie – stworzyła natura, pozostałe atrakcje znajduję poza gminą. O dziwo, oferta ościennych gmin jest ciekawsza.
Pomińmy atrakcje, kiedy zawodzą również podstawowe rzeczy, typu: bezpieczna droga do szkoły, oświetlenie czy system informacyjny.
Ulotka przedwyborcza (a raczej kolorowe czasopismo wydrukowane na błyszczącym papierze) czy inna informacja dotycząca honorowego uczestnictwa Wójta w jakimś lokalnym wydarzeniu trafia do każdego domu, natomiast informacje dotyczące spraw mieszkańców, typu dotacje unijne, zmiany w zasadach segregacji odpadów już nie.
Reasumując Gmina Jodłownik – oaza dla ludzi starszych, rencistów i emerytów (pod warunkiem, że mają co do garnka włożyć), dla turystów na chwilę - nie dłużej, niestety gdzie indziej jest ciekawiej. Dzieci dorosną – wyjadą, może wrócą – o ile świat ich nie zachwyci.
Jak to możliwe, że tak niewiele zmienia się w naszym otoczeniu, a tak wielkie zadłużenie Gminy jest generowane przez Wójta i Jego zespół.
Ale gdyby spojrzeć na zadłużenie Gminy z perspektywy Wójta – to nie jest źle – wysoka lokata w rankingu zadłużonych gmin – niemalże czołówka. Gratulacje Panie Wójcie. Tak trzymać.
Jest szansa na kolejną kadencję – kto odważy się tą puszkę Pandory otworzyć.
Na mój głos proszę nie liczyć podczas wyborów – mam małe dziecko, muszę o jego przyszłość zadbać.
Polecam ten krotki 15 min film.
Tobie polecam te linki.
http://www.jackcaleib.com/medium/25031fb
http://www.jackcaleib.com/medium/248ace6
los naszej gminy w naszych rękach, jest pytanie czy młodzi wykształceni ludzie w nadchodzących wyborach będą chcieć kandydować na radnych czy zostawią ten temat tej 'starszyźnie' która działa pod dyktando Stawarza a sami nie ogarniają podstawowych tematów samorządowych.....
Pożyjemy do jesiennych wyborów to zobaczymy......:)
My wiecznie żyć nie będziemy, a nawzajem możemy się czegoś od siebie nauczyć i powalczyć o lepsze życie dla przyszłych pokoleń.
'Mega MOCNE przemówienie Roberta Winnickiego „STOP żydowskim roszczeniom majątkowym!”
https://www.youtube.com/watch?v=kdfB9CRRt_g
' 'Nie będziemy płacić wyłudzaczom i złodziejom' - pikieta przeciw ustawie 447 przed ambasadą USA '
https://www.youtube.com/watch?v=qt2YjF6LfTI
Jutro Wam napiszę dlaczego wielu rodaków zachowuje się nieracjonalnie, jakby byli zahipnotyzowani i nie widzą rzeczy oczywistych, a to będzie GRUBY temat , bo wykaże jakimi instrumantami, narzadzami manipuluje się ludźmi, a oni są tych katów ofiarami nie zdając sobie z tego sprawy.
Podejrzewam , że tak też dzieje się w naszym regionie. Ba, to się dzieje na skale światową, dlatego czuje się w OBOWIĄZKU, aby przestrzeć wszystkim przed tym.
Nawet w mediach głównego nurtu o tym mówią na całym świecie i udają, że nie wiedzą o co chodzi. !!!
Wspólnie to wszystko zmienimy dla dobra ogółu.
Będzie dobrze. ;-)))