Odbiór śmieci w gminie Limanowa - informacja
Przeczytaj informację Urzędu Gminy Limanową dla właścicieli nieruchomości dotyczącą gospodarki odpadami komunalnymi w Gminie Limanowa.
1. Właściciel nieruchomości składa deklarację o wysokości opłaty, wymienia ile osób zamieszkuje w domu, jeśli takiej deklaracji nie zło ży oplata zostanie naliczona na podstawie informacji posiadanych przez Urząd.
2. Aby płacić minimalną stawkę 3,50 zł na jednego mieszkańca na miesiąc należy:
a) nie przekraczać ustalonego limitu produkcji odpadów zmieszanych tj.: - 6 worków czarnych 120 l na mieszkańca rocznie
3. Opłatę podwyższoną 5 zł za mieszkańca na miesiąc będą płacić właściciele nieruchomości, którzy nie będą segregować odpadów.
Zobacz również:4. W przypadku wyczerpania limitu worków i kodów kreskowych należy kontaktować się z Wydziałem Gospodarki Komunalnej (18) 3372-045.
Po opłaceniu 10,00zł brutto można odebrać dodatkowy 120 l worek na odpady zmieszane.
5. Firma wywozowa dostarczy worki oraz kody kreskowe każdemu mieszkańcowi w ilości:
- worki czarne 120 l - 6 szt. na mieszkańca rocznie,
- worki białe 120 l - 6 szt. na mieszkańca rocznie.
6.Odbiór odpadów komunalnych zgromadzonych w workach odbywał się będzie z wyznaczonych miejsc: pobocza dróg gminnych i wewnętrznych oraz zjazdów do nieruchomości dostępnych dla jednostki wywozowej.
Worki, aby zostały odebrane muszą mieć naklejone kody kreskowe.
Odpady komunalne wywożone będą raz w miesiącu zgodnie z harmonogramem.
Może Cię zaciekawić
Niejednogłośne wotum zaufania
W piątek (19 czerwca) odbyła się sesja Rady Miasta Limanowa, której głównym punktem była debata nad raportem o stanie miasta za 2025 rok. Radni...
Czytaj więcejMilionowe straty i setki interwencji. Sześć lat od powodzi (ZDJĘCIA, WIDEO)
W czerwcu 2020 roku, nocą z soboty na niedzielę (20/21 czerwca) podczas nawałnic woda wystąpiła z koryt potoków i rzek w całym region...
Czytaj więcejOdeszli w ostatnich dniach…
21 czerwca 2026 r. śp. Janina Boczoń, 66 lat (Dobra) Msza święta żałobna zostanie odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w D...
Czytaj więcejOtwarcie sezonu na górze Paproć. Znamy program wydarzenia
W niedzielę (28 czerwca) na górze Paproć (645 m n.p.m.) zorganizowane zostanie Otwarcie Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej. Wydarzenie rozp...
Czytaj więcejSport
Mistrz Polski wraca do Słopnic. Udany występ Gravity Revolt na krajowym czempionacie
Największy sukces odniósł Wojtek Ranosz, który zwyciężył w kategorii Elita i zdobył tytuł mistrza Polski 2026. Zawodnik Gravity Revolt ok...
Czytaj więcejKolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPozostałe
Ruszają letnie szkolenia małopolskich terytorialsów
W piątek (26 czerwca) rozpocznie się pierwsze letnie szkolenie w 11. Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w ramach akcji „Wakacje z WOT”...
Czytaj więcejEkspert zbadał finanse archidiecezji
W pierwszym kwartale tego roku w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona analiza finansowo-organizacyjna. Badanie zrea...
Czytaj więcejWojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kole...
Czytaj więcejAlarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcej
Komentarze (15)
Proszę Wójta Pazdana i Radę Gminy Limanowa o odpowiedzi na pytania:
1) gdzie mam składować śmieci do momentu ich odbioru? (1 raz w miesiącu to o wiele za mało).
2) czy resztki jedzenia mam palić w piecu?
3) dlaczego informuje się mieszkańców o możliwości płacenia podwyższonej stawki (5zł) za brak segregacji, a nie mogłem zadeklarować tej formy będąc w UG?
Na marginesie, to w tamtym tygodniu na jednym z dzikich, przydrożnych wysypisk widziałem małego bo małego, ale szczura.
- gdzie segregować śmieci typu 'pampersy' i co ważniejsze - gdzie je przetrzymywać (zwłaszcza teraz, latem przy wysokich temperaturach!) do czasu odbioru przez PUK 'EMPOL'???????? Problem ten dotyczy nie tylko rodzin z małymi dziećmi, ale też osób starszych!!!!
Limit 6 x 120 l rocznie w takim przypadku to jakiś żart, a odbiór śmieci raz w miesiącu to po prostu absurd...
Dlaczego w Gminie Łukowica - obsługiwanej również przez PUK 'EMPOL' - odbiór śmieci odbywa się częściej (2 x w miesiącu), brak info o rocznym limicie worków dla mieszkańców i brak dodatkowych opłatach za worki 'nadprogramowe' (może przeoczyłam , ale nie doszukałam się takiego zapisu) i segregacja ma zupełnie inny charakter?!
http://www.lukowica.pl/pl/2206/117418/-_INFORMACJA_DOTYCZACA_GOSPODAROWANIA_ODPADAMI_KOMUNALNYMI.html
http://www.lukowica.pl/pl/2206/116058/-_HARMONOGRAM_ODBIORU_SMIECI.html
Proszę mi powiedzieć Jak mam przetrzymywać śmieci przez 2 MIESIĄCE ?????????!!!!!!!!!! Mieszkam sama więc śmieci niesegregowane będą odbierane ode mnie co 2 miesiące !!!!!
szkoda słów... Limanowa - wstyd i wiocha zabita dechami!
Przypominam, że od września, kiedy też bywa bardzo ciepło, wszystkie śmieci w Mieście, będą odbierane też tylko raz w miesiącu.
Pampersy zapewne tak jak butelki, najpierw trzeba umyć ;p
@ znany coś jest nie tak z Pana informacją na stronie Miasta informacja jest zgoła odmienna :
'Odbiór odpadów komunalnych będzie odbywał się z następującymi częstotliwościami:
- odpadów zmieszanych i selekcjonowanych – na terenach z zabudową jednorodzinną oraz wielorodzinną nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie,
- odpady wielkogabarytowe ( meble, sprzęt elektryczny) raz na pół roku,
- odpady zielone w okresie od początku maja do końca października raz na miesiąc '
Ilość worków nielimitowana.
http://www.miasto.limanowa.pl/pl/3862/108155/Nowy_system_gospodarki_odpadami_komunalnymi.html
W lipcu i sierpniu po 2x, ale tylko zmieszane, segregowane i biodegradowalne, które najbardziej śmierdzą, tylko w drugim terminie. Wrzesień - grudzień wszystkie tylko raz w miesiącu.
A co do nieograniczoności ilościowej, to gdyby było tak dobrze jak jest w Gminie, czyli po jednym worku na osobę na dwa miesiące, to do mojego domu powinni dostarczyć, na dobry początek po trzy worki czyli razem 9 szt., a dostarczyli tylko 3 sztuki!!!:(
Bajać to se można, ale rzeczywistość jest taka jak ze wszystkim, to widać słychać, a teraz nawet czuć i to jak jasna cholera, psia jego mać:(((
I to jest faktem. Dziwię się, że taki stary a taki jeszcze naiwny:(
Wierzy jeszcze obiecankom:)))
...to smutne, ale nie zdziwiłabym się,gdybyś miał/a rację... :)))
...i proszę Cię bardzo, o powstrzymanie się od tego typu błyskotliwych uwag, bo być może niebawem okaże się, że ów 'regulamin' zostanie rozszerzony przez włodarzy Gminy Limanowa o kolejny zapis (który zupełnym przypadkiem został pominięty), dot. właśnie mycia pampersów :)))))...pozdrawiam :)