33°   dziÅ› 33°   jutro
Niedziela, 28 czerwca Leon, Ireneusz, Florentyna, Ligia

Osuwisko na DW 965. Objazd osuwiska przez… nowe osuwisko?

Opublikowano  Zaktualizowano 
5 30733

Limanowa/Kasina Wielka/Młynne. Na drodze wojewódzkiej nr 965 w miejscowości Młynne uaktywniło się osuwisko. Droga ta ma być nowym objazdem dla zamkniętej (z powodu osuwiska) DK28 w Kasinie Wielkiej.

DosÅ‚ownie chwilÄ™ po publikacji tej informacji rozdzwoniÅ‚y siÄ™ do nas telefony od Czytelników, którzy zauważyli, że wcielenie w życie tego objazdu może być problemem, bo w miniony weekend na drodze DW 965 Limanowa-Bochnia, uaktywniÅ‚o siÄ™ nowe osuwisko (na zdjÄ™ciach). O sprawie pisaliÅ›my w artykule: BÄ™dzie nowy objazd zamkniÄ™tej DK28 w Kasinie Wielkiej, dÅ‚uższy o ponad… 60 km

Osuwisko powstaÅ‚o okoÅ‚o 100 metrów przed skrzyżowaniem DW 965 (jadÄ…c z Limanowej do Bochni) z drogÄ… powiatowÄ… w kierunku Laskowej/Ujanowic. Osuwisko znajduje siÄ™ w bardzo niebezpiecznym miejscu - na Å‚uku drogi. Kierowcy jadÄ…cy z Limanowej na Å‚uku w prawo nagle napotykajÄ… na zwężenie jezdni. Oznakowanie osuwiska już zostaÅ‚o zniszczone - widoczne sÄ… Å›lady uszkodzenia i oznakowania jak i samochodu.

Obecnie osuwisko doszÅ‚o dosÅ‚ownie do granicy asfaltu. Bariera energochÅ‚onna już wisi w powietrzu. 

Co w tej sprawie zrobi zarzÄ…dca drogi - ZarzÄ…d Dróg Wojewódzkich? Wczoraj zadaliÅ›my w tej sprawie pytania, na które ZDW obiecaÅ‚o odpowiedzieć w Å›rodÄ™.

Do tematu będziemy powracać.


Miejsce wystÄ…pienia nowego osuwiska na drodze wojewódzkiej w MÅ‚ynnem:

Komentarze (5)

zabawny
2023-08-08 19:48:02
0 3
Na moje kiepskie oko "osuwisko" zostało wymyte przez silny deszcz . Szczególną zasługę w tym ma ŚWIETNIE zaprojektowane i wykonane odwodnienie drogi . :)

Fachowcy za biurkiem rozwiążą problem i poprowadzą objazd przez Brzesko i Nowy Sącz . :)
Odpowiedz
factis
2023-08-08 21:00:33
0 1
Proponuję postawić most nad całym powiatem limanowskim od Wysokiego po Rabę Niżną, żeby omijać szerokim łukiem tą krainę wiecznych bubli drogowych
Odpowiedz
pkygen
2023-08-08 22:17:56
0 1
I również obwodnica Miasta poprzez największe osuwiska ;) bawmy się zagrażając ludziom i w taki sposób prowadzić drogi....
Odpowiedz
tofik
2023-08-09 07:50:02
0 0
W Mlynnem GDDKiA nie interesują osuwiska na tej drodze bo to nie droga krajowa. Najlepiej ruch skierować na drogę lokalna i po sprawie. Na drodze powiatowej (która nie jest objazdem) Jurków - Wilczyce która to jest po remoncie, pasowałoby zamontować wagę bo to co tamtędy teraz jedzie to wielka porażka i tyle. Waga bardzo szybko by się zwróciła bo nie wiadomo w którym roku nadzór budowlany zezwoli na przejazd droga krajową. Ale nikt problemu nie widzi. A wojewoda obieca kolejny remont pewno już za 20 lat .Ale teraz wszyscy żyją wyborami ....
polrzycan
2023-08-09 21:05:51
0 0
Oficjalny objazd to jedno ale i tak większość ( w tym masa Tirów - jak zauważył @tofik) jedzie i będzie jeździć przez Wilczyce bo najkrótsza trasa i lepsza nawierzchnia niż przez Porąbkę. Tylko patrzeć zimy i "tańca na lodzie" pod Wilczyce
Odpowiedz
Zgłoszenie komentarza
Komentarz który zgłaszasz:
"Osuwisko na DW 965. Objazd osuwiska przez… nowe osuwisko?"
Komentarz który zgłaszasz:
Adres
Pole nie możę być puste
Powód zgłoszenia
Pole nie możę być puste
Anuluj
Dodaj odpowiedź do komentarza:
Anuluj

Może Cię zaciekawić

Sport

Pozostałe

Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in