Nie chcą domu w Czchowie, wolą budynek po sanepidzie wyceniany na 890 tys. zł
Romowie z ul. Wąskiej mają pomysł na rozwiązanie konfliktu trwającego już od kilku tygodni – chcą, by przekazano im nieruchomość po sanepidzie przy ul. Grunwaldzkiej w Limanowej. Problem w tym, że budynek sprzedaje Agencja Mienia Wojskowego – licytacja ma odbyć się w najbliższy czwartek.
Może Cię zaciekawić
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejPonad 38 kilogramów narkotyków w obrocie. Mieszkaniec regionu skazany
W czwartek (11 czerwca) Sąd Okręgowy w Nowym Sączu, po rozpoznaniu apelacji wniesionej przez obrońcę oskarżonego, utrzymał w mocy wyrok Sądu R...
Czytaj więcej70 lat w kapłaństwie. Jubileusz ks. prałata Józefa Korzenia
W uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie zorganizowano jubileusz ks. prałata Józefa Ko...
Czytaj więcejEntomolog: komary nie są najgorsze; są owady, które potrafią zabić krowę (wywiad)
PAP: Jaki będzie ten sezon, jeśli chodzi o komary, meszki i inne owady, które uprzykrzają nam lato? Czy po zimie i wiośnie można już coś przew...
Czytaj więcejSport
Zawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPlan sparingów czwartoligowej Limanovii
Sztab szkoleniowy postawił przede wszystkim na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami z wyższych i równorzędnych klas rozgrywkowych. W plani...
Czytaj więcejPozostałe
Z parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcej- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
- Ponad 38 kilogramów narkotyków w obrocie. Mieszkaniec regionu skazany
- 70 lat w kapłaństwie. Jubileusz ks. prałata Józefa Korzenia
- Entomolog: komary nie są najgorsze; są owady, które potrafią zabić krowę (wywiad)
- Jakie listwy przypodłogowe wybrać do wysokich pomieszczeń?
Komentarze (51)
W jakim świecie mi przyszło żyć jeden cieżko pracuje nic sie nie należy a drugi wszystko chce za darmo?
Dziekuję elitom rządzacym za ten stan rzeczy.
Co do chęci, to ja też chcialbym ten budynek a prawnie pewno mialbym do tego pierwszeństwo, ba mógłbym nawet dopłacić.
Gdyby komuś przyszło do głowy zastanawiać się nad tymi życzeniami to następny program TV o Limanowej bedzie pod tytułem:
Protest mieszkańców Limanowej do władzy lokalnej o nie równie traktowanie i opieszałość urzędników w egzekwowaniu prawa.
Tyle w temacie...
Nawet jak dostaną ten budynek, to te 2 mln na remont sami zarobią, czy za sponsoruje im 'NASZ NOWY DOM'??? A może wtedy zechcą już willę z basenem i Rolls royce'a w garażu, a do tego szofer, kamerdyner i 4 pokojówki, żeby się nie musieli bić o jedną.
Normalnie, historia jak w tanim tasiemcu Brazylijskim
Mam nadzieję, że z początkiem kwietnia wylądują pod mostem i skończy się rumakowanie. Będzie to przykładem dla reszty tego nieskalanego pracą czarnego marginesu.
A więc apeluję do was drodzy Romowie!! Pakujcie manatki, niszczcie paszporty (o ile ktokolwiek z was je ma), dowody osobiste, świadectwa ze szkół (buahahah..) świadectwa pracy (buahahahahah buahahaha...)... i smiało na zachód!!
Myślę że Pan Bieda załatwi wam transport na granicę a reszta w waszych nogach!! Wezmą was za Syryjczyków albo Libańczyków i będzie git!! Wasze życie się zmieni, nie będziecie uciskani, dyskryminowani.. Będziecie nawet mogli jawnie broić u naszych zachodnich sąsiadów i wam włos z głowy nie spadnie bo będziecie uchodźcami!!!
Czyż to nie jest genialny plan?? Czyż to nie jest rozwiązanie tej patowej sytuacji!!??
pozdrawiam!
http://www.romea.cz/en/news/world/slovak-nationalists-using-anti-romani-billboards-in-electoral-campaign
http://kt.nawebe.net/rasisticka-slovenska-narodna-strana
No idioci.
'Jak mówią, mieszkańcy Czchowa są natomiast odkupić dom, który władze Limanowej zamierzały przeznaczyć dla Romów. '
Również idioci.
Pewnego dnia sie dowiemy ze nieruchomość sprzedano za 150tys. bo nikt nie chcial dac wiecej.
Czy u nas tak to nie funkcjonuje?
Predzej czy pozniej beda zmuszeni znalezc inne loku, jezeli dach im sie powali na glowe.
Czy aby nie za bardzo ich rozpieszczono a teraz probuja to wykorzystac i dytuja swoje warunki?
W glowie sie nie miesci.
https://www.youtube.com/watch?v=zJ8qowb-wD8
https://www.youtube.com/watch?v=6tn-Ns58bLQ
W tej szopce tylko widać jak rządzący i grupy lobbujące chętnie deptają konstytucyjne prawo równości. Szczególnie takimi idiotycznymi programami celowymi niepozwalającymi samorządom przeznaczyć pieniędzy na rozsądne działania.
a może tak ....... zamiast 'Sanepidu'
obskurny jest przecież
brrrrrrrrrrrrrr
ten budynek:
http://limanowa.in/wydarzenia%3Bpowstanie-nowoczesny-hotel-akcja-bierz-co-chcesz,19176.html
Żal mi rodzin które potrzebują pomocy a nie stać ich na wyciągnięcie ręki....( bo nie są mniejszością)....
Żal mi ludzi którzy nie mogą spłacić kredytów bo kiedyś był inny czas a dziś jest nowy czas....ale honor nakazuje inaczej
Żal mi ludzi którzy czekają w kolejkach ... a inni są przyjmowani od zaraz ... inaczej byłby to rasizm....
Żal mi że ... że Mniejszość mimo bardzo wielkich przywilejów wymaga więcej niż powinna a przecież mają często więcej niż Ci co winni mieć przynajmniej równo!
Znam wiele rodzin Romów tu z Limanowej, którzy mieszkają od lat, pracowali i nigdy nie mieli problemów, byli i są traktowani tak jak my zasłużyli na to, mają dzieci i wnuków i nigdy za nich nie będą się wstydzić.
Można ?
Można
Od paru lat przechodząc ul. Kopernika byłem świadkiem 'nagabywania' przez Romów mieszkających w sąsiedztwie młodych dziewcząt i ludzi którzy czekali na Bus-a na przystanku.
Mając córki... często ciarki przechodziły mi po plecach słysząc Ich eoitety.
Nawet Hotel 'Jaworz' nic nie zmieni...
Dlaczego?
Zbyt daleko do szkoły, ośrodka zdrowia itd........
Pewnie jak by był helikopter, limuzyna...itd..
może było by dobrze....
Darowizna np. 10000000000000 zł też nie pomoże,
Inni potrafią a Ci nie.
Szkoda pieniędzy z budżetu miasta... można by je było wykorzystać na bardziej szczytny cel.
Wiem Samorząd musi zapewnić....
ale ile w tym czasie można było pomóc innym
pewnie by pomoc przyjęli z 'pocałowaniem ręki'
smutne to.
Po za tym dlaczego prawdziwi normalni obywatele toną w długach i nikt im nie pomaga?