Nastąpi zmiana proboszcza?
Łososina Górna. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy ks. Stanisław Kowalik zostanie nowym proboszczem parafii Łososina Górna.
Wciąż nie są jasne powody decyzji o oddaniu się do dyspozycji biskupowi ks. Ryszarda Stasika o którego problemach (wyłudzanie pieniędzy przez Romów) już pisaliśmy. Przypomnijmy, że ksiądz złożył dwa doniesienia na policji. Jedno dotyczyło pożyczenia pieniędzy Romom. Ksiądz twierdził, że Romowie chcieli je pożyczyć, gdyż byli w skomplikowanej sytuacji życiowej, pieniędzy jednak nie oddali. Druga sprawa dotyczyła wyłudzenia pieniędzy od proboszcza pod pretekstem sprzedaży działki (w tej sprawie postawiono już zarzut Polakowi, jego romskiej żonie zarzutu jeszcze nie przedstawiono ze względu na jej stan zdrowia).
Ksiądz proboszcz kilkanaście dni temu oddał się do dyspozycji biskupa. Ksiądz biskup odwołał go z funkcji dziekana dekanatu Ujanowickiego (obecnie p.o. dziekana jest ks. Józef Waśniowski z Pasierbca), w poniedziałek kanclerz kurii Adam Nita poinformował nas, że decyzji w sprawie probostwa w Łososinie Górnej nie ma.
- Biskup Wiktor Skworc przyjął rezygnację księdza Stasika i udzielił mu na jakiś czas urlopu. Ma w tym czasie zadbać o swoje zdrowie i odpocząć - usłyszała Gazeta Krakowska od ks. Adama Nity.
Zobacz również:Ksiądz Ryszard Stasik na wczorajszej mszy poinformował parafian, że jest już wyznaczony nowy proboszcz.
Jak się dzisiaj nieoficjalnie dowiedzieliśmy jego następcą prawdopodobnie zostanie ks. Stanisław Kowalik. Ks. Stanisław Kowalik pracuje w Bochni jako kapelan szpitala i DPS-u oraz katecheta w miejscowej szkole. Jest również kapelanem Związku Podhalan górali Łąckich. Nową funkcję ma przejąć prawdopodobnie jutro.
Niestety nie udało nam się dziś skontaktować z kanclerzem kurii, czy też rzecznikiem biskupa, by te informacje potwierdzić.
Parafianie z Łososiny Górnej wciąż nie wiedzą co jest prawdziwym powodem odejścia księdza proboszcza, który w Łososinie Górnej był od 1983 roku. - Nikt nie wie dlaczego ksiądz tak na prawdę te pieniądze im dawał - mówi jeden z nich.
Może Cię zaciekawić
Alarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejZderzenie na "krajówce" - senior trafił do szpitala
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) kilka minut po godzinie 18:00 w miejscowości Raba Niżna w gminie Mszana Dolna. Na drodze kr...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejFilmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
„Zapytani o trzech najważniejszych reżyserów w historii Hollywood historycy filmu amerykańskiego wymieniają: John Ford, William Wyler i Billy W...
Czytaj więcejSport
Mariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPoznaliśmy drugi zespół z awansem do Klasy B
Uran już wcześniej zapewnił sobie awans do Klasy A. Grupa barażowa (zaliczone punkty z fazy ligowej): DOBRZANKA DOBRA - URAN ŁUKOWICA 1:1 (0...
Czytaj więcejPorażka, która daje nadzieje
Relacja na podstawie informacji Orkana Niedźwiedź: Początek spotkania był wyrównany. Obie drużyny grały w szybkim tempie i starały się nar...
Czytaj więcejPozostałe
Nadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcejAlert IMIGW: nawałnice, ściana deszczu i ryzyko podtopień [OSTRZEŻENIE]
Front wciąż nie odpuszcza, co w połączeniu z ukształtowaniem naszego terenu stwarza doskonałe warunki do tworzenia się niebezpiecznych komórek...
Czytaj więcejJest nowy wniosek do PINB. Urząd nadal nalicza kary - już 250 tys. zł
W odpowiedzi na nasze pytania Urząd Miasta Limanowa potwierdził, że złożono nowy wniosek do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Limano...
Czytaj więcejDodatkowe pieniądze na nowy budynek
Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o zwiększeniu dofinansowania o prawie 2,5 mln złotych na projekt „Wsparcie Podstawowej Opiek...
Czytaj więcej
Komentarze (81)
A swoją drogą ciekawe czy ci, którzy piszą oskarżenia pod adresem księdza, byliby tak odważni i powiedzieli mu to w twarz! Najłatwiej czuć się bohaterem, będąc anonimowym w sieci!!!!Żałosne!!!!
To bardziej niż oczywiste, że Romowie musieli mieć na niego zaj...stego haka! I po prostu regularnie szantażowali go i ściągali z niego haracz. Zagadką jest co to było??? Jak na razie ksiądz bierze nogi za pas z nadzieją, że wszystko ucichnie. Ale prawda ma to do siebie, że prędzej czy później wychodzi na światło dzienne i mam nadziej, że w tym przypadku tak też się stanie. Nam pozostaje tylko czekać.
Powinien w jakiś sposób wyjaśnić sytuację i dzięki temu uniknąć plotek od których aż huczy nie tylko w parafii ale i w całej Limanowej ... Jest księdzem ale przede wszystkim jest też tylko człowiekiem
KIEDY BĘDĄ ODBYWAĆ SIE KURSY JĘZYKA CYGAŃSKIEGO (ROMSKIEGO)
JESTEM CHĘTNY DO UDZIAŁU (GRATIS)
http://diecezja-tarnowska.pl/181/lososina-gorna
Kinga3, czy Ty aby na pewno jesteś katolikiem? Przypominam Ci, że ksiądz ma być głównie architektem dusz ludzkich, a nie budowniczym obiektów.
W okresie, kiedy ks. Ryszard Stasik był proboszczem parafii święcenia kapłańskie przyjęło 9 naszych rodaków (z których dzisiaj 5-u przebywa na misjach),a 6 sióstr zakonnych zostało wyświęconych. W parafii łososińskiej w/g najnowszych danych, co niedziela rozdaje się najwięcej komunikantów w całej diecezji tarnowskiej. TO JEST WIZYTÓWKA PARAFII.
Dlatego mamy tak dużo do zawdzięczenia naszemu proboszczowi.
http://diecezja-tarnowska.pl/151/laskowa
Bardzo dużo zrobił dla parafii był wspaniałym gospodarzem był jak 'ojciec parafii' miał wielkie serce ale aż dziwne że dał się tak omamić i wplątać w takie bagno ale wiadomo jak każdy może popełniać błędy. Oby nowy proboszcz rygorystycznie podchodził do sprawy romskiej i oby sobie nie pozwolił cyganom wejść na głowę
I mam nadzieje że Opocki zniknie na zawsze z naszej parafii ...
nie wiem czemu, ale dla mnie twoje komentarze są żałosne i idiotyczne
co chwila tylko piszesz : rada parafialna to, rada parafialna tamto, ks Ryszard jest zły, parafianie zróbcie tak.... co ci do tego? nie masz wgl pojecia co się dzieje więc nie rozumiem dlaczego piszesz takie głupoty. ( zamieszczanie cytatów wcale nie robi z twoich wypocin mądrego komentarza)
po twoich komentarzach myślę że pokazałaś/eś że to chyba ty zapierdzielasz codziennie z miotła w ręku i skończyłeś co najwyżej podstawówke
ogólnie to chodzi mi o to żebyś przymknął ryja, bo nic nie wiesz o tym co ks zrobił dla parafii. Nudzi ci się? To przyjeżdzaj na Koszary (najlepiej codziennie) posprzątasz osiedle moresom (mieszkańcy Koszar nareszcie bd mogli pooddychać czystym powietrzem), albo te armaty w parku wypucuj żeby ładnie się prezentowały przed pomnikiem Legionistów bo to przynajmniej jakiś pożytek przyniesie.
I tak dla ścisłości, nie nie wszyscy parafianie uważają tak jak ty, więc nie pisz więcej takich rzeczy cwelu.
Bez urazy ale nie wiesz nawet o tym co mówisz ! Kler i Satasik może w rękę spokojnie całować za całokształt swoich osiągnięć sąsiada Waśniowskiego z Pasierbca bo nawet mu do pięt nie dorasta . Ten coś po zostawi po sobie co będą podziwiać pokolenia a Dziekan Stasik ? skandal i tyle po nim pozostanie . Mam nadzieje ,że nie będzie nadal żerował? i wspomagał tubylców , niech się weźmie za roboty i nie przynosi wstydu klerowi który reprezentuje swoim mundurem!!!!!!!!!!!
Żenada i skandal resztą TVP dla nie zorientowanych w temacie zostanie przynajmniej wyjaśnione stanowisko kurii w tej sprawie ,pewno równie dyplomatyczne. Więc - MYSZA i nie tyko ty nie uprawiaj na tym poście CZARNEGO PIJARU!!!!!!!! Może też jesteś jednym z klerów i wypowiadasz się nie obiektywnie? Tak myślę i co do tego nikt rozsądny nie ma wątpliwości? .
Dziś nam nowego proboszcza przedstawiasz.
Łza się w oku zakręciła ,
że taka zmiana nastąpła.
Kochaliśmy Cię zawsze i kochać będziemy,
Bo Ty nas tez kochałeś , chociaż na taką miłość nie zasługujemy.
Byłeś z nami od najmłodszych lat
Uczyłeś nas jak kochać świat.
Serce w naszą parafię włożyłeś
i dużo dobra uczyniłeś.
Za Twojego urzędu piastowania
dużo młodych księży z parafii Bóg powołał do usługiwania.
To Ty ich swoja wiarą umocniłeś,
Zawsze o nich pamiętałeś i bardzo się troszczyłeś.
Zostań z nami bo my bardzo chcemy
i modlitwą wspierać Cię obiecujemy.
Nie odchodz od nas ,
tu Twoje miejsce było .
Nie może zostać puste ,bo smutno by się zrobiło.
Życzymy Ci byś zdrowie miał ,
W Łososinie i Młynnem dalej pracował.
Mamy nadzieję, że nie jest to duża zmiana ,
bo za Stasika mamy Stanisława.
Jak się razem za nas weżmiecie , to do nieba nas wszystkich na siłę wciągniecie.
Wiem jedno ... ciężko będzie nowemu proboszczowi , oj potwornie ciężko ....w takie bagno wejść !!!
nie mam ochoty komentować twoich wypowiedzi w tym temacie bo widzę, że nie masz o niczym pojęcia, więc nie miałoby to sensu.
Po drugie proponuję, żebyś nie umniejszał zasług ks.Stasika bo jak na razie to wychodzi na to, że aby mógł być szanowany i zapamiętany to musiałby wybudować nowy, duży kościół, kilka kaplic, drogę krzyżową i nie wiem co jeszcze. A ksiądz jest przede wszystkim od spraw duchowych.
Z moją tożsamością chybiłeś i to bardzo.
Na koniec chciałbym cie przeprosić za ostre słowa, ale mam taką naturę i czasami nie potrafię się powstrzymać. Także przepraszam.