Molestowany antyterrorysta
Emerytowany antyterrorysta w stopniu sierżanta sztabowego, Tomasz B., żąda od Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu oraz molestowanie, którego przed laty miał dopuścić się na nim przełożony, podczas wspólnej wizyty w jego rodzinnych stronach – na Limanowszczyźnie.
Tomasz B., emerytowany funkcjonariusz Komedy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, z ponad siedemnastoletnim stażem pracy, żąda pół miliona złotych odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu, spowodowany wieloletnią służbą. Jego sprawa nabrała jednak rozgłosu z innej przyczyny – jest nią seksualny skandal, do którego miało dojść na Limanowszczyźnie.
Przed laty Tomasz B., jako młody funkcjonariusz wydziału prewencji zaprzyjaźnił się ze swoim ówczesnym przełożonym, który w trakcie urlopu zaprosił go w swoje rodzinne strony – okolice Limanowej. Tam, w domu bliskich dowódcy, miała miejsce alkoholowa libacja, podczas której policjanci upili się do nieprzytomności, chcąc odreagować stresującą służbę.
Jak donoszą śląscy dziennikarze, były już antyterrorysta twierdzi, że po imprezie obaj z dowódcą zasnęli na tapczanie. Gdy Tomasz B. obudził się, zobaczył swojego przełożonego, który był w trakcie dokonywania czynności seksualnej z jego udziałem. Policjant twierdzi, że słyszał o tym, że nie był jedyną ofiarą swojego dowódcy.
Nie wiadomo, jak zakończyło się wspólne imprezowanie dwóch funkcjonariuszy. O traumatycznym, a jednocześnie upokarzającym przeżyciu, Tomasz B. przez lata milczał. Dopiero niedawno przyznał się swojej żonie, do do takiego zdarzenia doszło. Teraz chce, by policja wypłaciła za nie odszkodowanie.
Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach odmówiła wypłacenia odszkodowania, skierowała natomiast w sprawie molestowania zawiadomienie do limanowskiej prokuratury. Śledztwo nie zostało jednak podjęte.
- Pod koniec marca Prokuratura Rejonowa w Limanowej wydała decyzję o odmowie wszczęcia postępowania z powodu ewidentnego przedawnienia karalności tego czynu - mówi Beata Stępień-Warzecha, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.
Jak się dowiedzieliśmy, sprawa ewentualnego molestowania przedawniła się po dziesięciu latach od zdarzenia, czyli z końcem 2012 roku.
Policjant żąda także odszkodowania za to, że został postrzelony w głowę. Podczas desantu ze śmigłowca oficer znajdujący się na ziemi, dwukrotnie strzelił do niego z broni. Gumowy pocisk go ranił. Jednak kazano mu napisać w raporcie, że sam się ranił podczas upadku ze schodów. Otrzymał za ten wypadek odszkodowanie 7,8 tysięcy złotych, więc policja uważa sprawę za zamkniętą.
Do tematu powrócimy.
(Fot. Śląska policja)
Zobacz również:Może Cię zaciekawić
Afrykański żar. IMGW wydaje najwyższy stopień ostrzeżenia: temperatura sięgnie 39°C!
Pogodowy armagedon od soboty Zgodnie z najnowszym komunikatem IMGW, wydanym w piątek wczesnym popołudniem, czeka nas uderzenie niespotykanego gorą...
Czytaj więcejPomóż ustalić osobę ze zdjęcia
Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bochni, prowadzą postępowanie w sprawie doprowadzenia miesz...
Czytaj więcejChciała zarobić w sieci, straciła tysiące. Oszustwo na platformę inwestycyjną
Sądeccy policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie sprawców oszustwa, którego ofiarą padła mieszkanka Nowego Sącza. Kobieta strac...
Czytaj więcejPrognoza pogody dla Limanowej: Upalny przełom czerwca i wyraźne ochłodzenie w pierwszym tygodniu lipca
Początek wakacji upłynie pod znakiem stabilnej, słonecznej i gorącej aury, jednak trendy na początek lipca jednoznacznie wskazują na powrót ch...
Czytaj więcejSport
Trener Wojciech Tajduś odchodzi z Turbacza. Poprowadzi ligowego rywala.
Szkoleniowiec będzie kontynuował pracę w Popradzie Rytro, który występuje w tej samej lidze. Oznacza to, że w nadchodzących rozgrywkach trene...
Czytaj więcejZofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejPozostałe
Ewakuacja kolejnego urzędu
Dzisiaj (26 czerwca) po godzinie 8:30 limanowska policja została powiadomiona o zagrożeniu w Urzędzie Gminy Limanowa. W godzinach porannych do sied...
Czytaj więcejZapowiadają wahadło na głównej ulicy. Miasto czeka paraliż?
W poniedziałek (29 czerwca) rozpoczną się prace związane z przebudową skrzyżowania ulicy Paderewskiego z ulicą Piłsudskiego, będącą ciągie...
Czytaj więcejZnane oferty na parki kieszonkowe
Na początku czerwca magistrat opublikował informację z otwarcia ofert w postępowaniu przetargowym na realizację zadania pod nazwą „Budowa park...
Czytaj więcejPonad 1 mln zł z rezerwy na drogę w gminie
W poniedziałek (22 czerwca) w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Sączu podpisano kolejne umowy na dofinansowanie zadań drogo...
Czytaj więcej- Afrykański żar. IMGW wydaje najwyższy stopień ostrzeżenia: temperatura sięgnie 39°C!
- Pomóż ustalić osobę ze zdjęcia
- Chciała zarobić w sieci, straciła tysiące. Oszustwo na platformę inwestycyjną
- Prognoza pogody dla Limanowej: Upalny przełom czerwca i wyraźne ochłodzenie w pierwszym tygodniu lipca
- Ewakuacja kolejnego urzędu
Komentarze (17)
W towarzystwie męskiej lesbijki upił się do nieprzytomności ... więc czegóż innego się spodziewał hi,hi,hi!
17 lat ciężko harował do emerytury by po ponad 10 latach przypomnieć sobie o 'przysługujących' mu 500 000 złotych hi,hi,hi.
Po 1 - stwierdzenie 'upili się do nieprzytomności' dyskwalifikuje wszelkie roszczenia. 'Upiłem się do nieprzytomności i zasnąłem w klatce z lwem. jak się obudziłem to byłem jedzony, żądam odszkodowania. No śmieszne.
Po 2 - każdy 'facet z jajami' podczas takiego 'wypadku' przysłowiowo obiłby delikwentowi ryja, nie ważne czy przełożony czy podwładny, a nie biegał z płaczem do sądu.
Po 3 - co to za antyterrorysta, który za przeproszeniem, własnej d.py nie umie upilnować? Nie wiadomo - śmiać się czy płakać :)
Dodatkowo dlaczego policja (czyli podatnicy) mają płacić odszkodowanie za czynności seksualne pod wpływem alkoholu, na urlopie.. Przecież to sprawa prywatna kto z kim sypia :D
Antyterrorysta a zachowuje się jak mięczak
Czy pracował w policji po postrzeleniu gumowymi kulami? jeżeli tak, to nie wyrządziły mu poważnej szkody na zdrowiu, jeżeli po postrzale odszedł na emeryturę, to wszystko jasne - wstrząśnienie mózgu stopnia znacznego. :)))
Przynajmniej ze względu na solidarność zawodową już mógłby poświęcić te swoje cztery litery i nie kłapać.
Brać trzeba przykład ze środowiska kościelnego.
Tam jeśli któryś okaże się np.pedofilem to natychmiast jest chroniony przez parasol bezpieczeństwa w myśl zasady: ten jest nasz, udowodnił to i dzieje mu się krzywda.
Albo jak słynny poznański arcybiskup homoseksualista który wykorzystywał seksualnie kleryków.
Żyje sobie spokojnie jako sługa Boży i żaden wykorzystany nie zawiadamia organów ścigania.
Więc albo to lubią- co jest wysoce prawdopodobne- albo nie chcą podpaść i być relegowanym z seminarium, bo przecież wtenczas prysną wizje przyszłych zarobków i profitów.
A najprędzej jedno i drugie.
Ameeeeeeeeen