Mieszkańcy 'naubliżali' radnym? Jest porozumienie pomiędzy samorządami
Mieszkańcy „naubliżali” Radzie Miasta – tak przynajmniej twierdzi jeden z radnych, Walenty Rusin, komentując ostatni artykuł na temat zniszczonego mostu w ciągu ul. Michała Dudka w Limanowej.
Może Cię zaciekawić
Alarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejZderzenie na "krajówce" - senior trafił do szpitala
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) kilka minut po godzinie 18:00 w miejscowości Raba Niżna w gminie Mszana Dolna. Na drodze kr...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejFilmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
„Zapytani o trzech najważniejszych reżyserów w historii Hollywood historycy filmu amerykańskiego wymieniają: John Ford, William Wyler i Billy W...
Czytaj więcejSport
Mariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPoznaliśmy drugi zespół z awansem do Klasy B
Uran już wcześniej zapewnił sobie awans do Klasy A. Grupa barażowa (zaliczone punkty z fazy ligowej): DOBRZANKA DOBRA - URAN ŁUKOWICA 1:1 (0...
Czytaj więcejPorażka, która daje nadzieje
Relacja na podstawie informacji Orkana Niedźwiedź: Początek spotkania był wyrównany. Obie drużyny grały w szybkim tempie i starały się nar...
Czytaj więcejPozostałe
Nadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcejAlert IMIGW: nawałnice, ściana deszczu i ryzyko podtopień [OSTRZEŻENIE]
Front wciąż nie odpuszcza, co w połączeniu z ukształtowaniem naszego terenu stwarza doskonałe warunki do tworzenia się niebezpiecznych komórek...
Czytaj więcejJest nowy wniosek do PINB. Urząd nadal nalicza kary - już 250 tys. zł
W odpowiedzi na nasze pytania Urząd Miasta Limanowa potwierdził, że złożono nowy wniosek do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Limano...
Czytaj więcejDodatkowe pieniądze na nowy budynek
Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o zwiększeniu dofinansowania o prawie 2,5 mln złotych na projekt „Wsparcie Podstawowej Opiek...
Czytaj więcej
Komentarze (21)
- Nasze rozgoryczenie nie rodzi się z tego, że sprawy nie załatwiono po naszej myśli. Rozbieżność poglądów i opinii jest przecież czymś naturalnym w demokracji. Chodzi nam o to, że w gronie rady nie pochylono się w sposób merytoryczny nad uzasadnieniem naszego apelu i nie przeprowadzono debaty, w trakcie której moglibyśmy poznać choćby kontrargumenty członków rady jako odpowiedź na naszą prośbę.
Ustawa nadaje radom przymiot niezależnego od władzy wykonawczej stanowienia w ważnych dla mieszkańców sprawach. Sama nazwa organów określa ich hierarchię. Według ustawy rada jest organem stanowiącym zaś burmistrz organem wykonawczym. Oznacza to, żę burmistrz powinien wykonywać to, co rada postanowi. Po tym, co można było zobaczyć 30 grudnia trudno jest nam oprzeć się wrażeniu, że w limanowskim ratuszu sytuacja jest odwrotna.
Wniosek oparliśmy na obiektywnych przesłankach licząc na to, że zrodzą one jakieś refleksje wśród radnych i zaowocują rezolucją bądź uchwała intencyjną rady. Niestety tak się nie stało. Nawet ryzyko utraty dochodów na kwotę prawie 200 000 zł rocznie nie skłoniło członków rady do rzeczowej i konstruktywnej zdań. Nie skłoniło ich do tego także zagrożenie bezpieczeństwa dzieci, w tym także tych, które mieszkają na terenie Limanowej i korzystają z miejskiego stadionu. Liczyliśmy na coś więcej niż jedna interpelacja i oddanie głosu Panu burmistrzowi Przecież gdybyśmy chcieli poznać jego stanowisko to nie adresowalibyśmy pisma do Rady Miasta.
Ubolewamy, że sprawy, które powinny by szybko i sprawnie załatwiane w gabinetach urzędu miasta muszą przyjmować taką formę medialnej ekspresji. Bardzo trudno jest nam pogodzić się z faktem, żę do dnia dzisiejszego, po 2 i pół roku czasu Urząd Miasta Limanowe nie postarał się nawet o projekt budowany. Trudne do przyjęcia jest także i to, że miasto nie odbudowuje mostu pomimo, że Gmina Limanowa chce to dofinansować. Niewkluczone, że w ostatecznym rozrachunku wkład finansowy miasta mógłby się „zwrócić” w kilka lat biorąc pod uwag środki, jaki „idą” za naszymi dziećmi do budżetu miasta.
Pozostaje nam prosić o pomoc media, dzięki którym mieszkańcy mogą poznać nasz punkt widzenia na sprawę uszkodzonego mostu. Liczymy na mądrość, zdrowy rozsądek oraz empatię obywateli, których postawa być może wpłynie na ich przedstawicieli w radzie miasta. Gorąco o to prosimy - kończą list do którego dołączyli mapę (główna grafika)......
chodzenie z aparatem i kwiatami to nie wystarczy żeby być dobrym radnym!Trzeba wyjść do ludzi i wsiąść się porządnie do roboty bo z samego gadania to nic nie wyjdzie!Z pustego to nawet Salomon nie naleje!
Pokrzepiająca informacja. :)
'Po owocach pracy ich poznacie'
MT, 7
Czy była próba udrożnienia kładki jezdnej, z wykorzystaniem tymczasowej podpory. :)
Moim zdaniem warto zainwestować w prowizorkę, służącą lokalnemu społeczeństwu przez kilka lat!.
Zauważyłam także, co jest bardzo budujące, kilka bardzo kontrowersyjnych spraw w naszym regionie, zmienia się na lepsze pod wpływem opini publicznej, Waszych komentarzy , drodzy komentujący.
Siła LUDZI KOMENTUJĄCYCH, tutaj jest bezcenna. !!!! ;-))))
Niestety wyłania się tutaj bardzo często smutny obraz patologii niektórych samorzadów.
Patologia sięga zarządzania wsi i gmin. Niemalże normą staje się jak to ładnie ujął @west ' decyzyjna przepychanka'.
Cały mechanizm tzw. 'decyzyjności 'w samorządach oraz jego wytłumaczenie , w MISTRZOWSKI sposób przedstawił NAM @09876 . Dziękuje TOBIE serdecznie. ;-)))
W tym konkretnym przypadku przynajmniej zoorganizowano spotkanie z mieszkańcami i mają oni dostęp do dokumentów, gdzie w mojej gminie , poza JEDNYM w roku spotkaniem wiejskim,, na które przychodzi garsta , kilkanaście 'wiernych druhów' o ŻĄDNEJ merytorycznej rozmowie NIE MA MOWY.!!!
Samo zadanie pytania WÓJTOWI wprowadza go w ogromne NIEZADOWOLENIE (piszę o pytających ludziach, spoza 'wiernej drużyny').
Niejednokrotnie , Ci odważniejsi nazywani są 'BUNTOWNIKAMI' przez naszego Wójta, a i mówi on publicznie o nich w bardzo niekorzystny , krzywdzący sposób.
Osobiście mam już dosyć tego PUBLICZNEGO NAPIĘTNOWANIA, nagrywam spotkania.
Ot , oto obraz 'demokracji' w lokalnym samorządzie.
PATOLOGIA sięgnęła dna.
Naszego Pana Wójta uprzejmnie informuje poprzez ten portal , że nie jestem jego NIEWOLNIKIEM, mam prawo do zadawanie pytań i nie być przez niego obrażaną publicznie i krytykowana za własne opinie i poglądy wygłaszanych na publicznych spotkaniach oraz poprzez ten portal.Niestety skoro nie mogę swobodnie wypowiedzieć się w sprawach gminy na publicznych spotkaniach, jedyną drogą , którą mogę wykorzystać jest ten portal.
Taki stan rzeczy bowiem niekorzystnie wpływa na życie mojej rodziny i lokalnych mieszkańców.
Znienawidzona przez społeczeństwo PZPR zbudowała most, wspaniałe dzisiejsze organa władzy w Polsce traktują ludzi jak piąte koło u wozu, z wyjątkiem płacenia podatków.
Szczęście miasta i gminy polega na tym, iż ja tam nie mieszkam, w przeciwnym razie byłaby mowa nie o 'naubliżaniu' a raczej o ciągłym uporczywym nękaniu.
Mam w nosie taką 'demokracje'. To raczej wygląda na znany Nam z dawnych czasów 'ZAMORDYZM'.
Jak to jeden lokalny włodarz mówił:
Tym , którzy ze mną nie 'współpracują' , nie zgadzają się , tym NIE BĘDĘ pomagać.
Bedę pomagał tym TYLKO , którzy ze mną się zgadzają, współpracują.
Koń BY SIĘ UŚMIAŁ. ;-))))
Czyż nie jest to jawnym nadużywaniem władzy i zajmowanego stanowiska???
No chyba, że ktoś lubi być praktowany z pozycji 'siły' , iść na zagładę z innymi 'owieczkami'.
Wybór należy do każdego z Nas.
@JPK Uprzejmie 'DONOSZĘ', że nie wiem o kim piszesz.
Niemniej jednak zabrzmiało jak groźba. Pisze ogólnie o patologiach w niektórych polskich samorządach. Ogólnie znana kwestia w Polsce, chyba słyszałeś w mediach o : nepotyzmie, arogancji, kilkach itp.
Miejmy nadzieję, że nowa ustawa o dwu kadencyjności, unormuje te kwestie , plus reforma sądownictwa i prokuratury.
Słyszałeś ten dowcip? :
Wchodzi niedźwiedź do pubu i pyta:
Który z Was ukradł mój rower sprzed budynku?
Zapadła cisza, tylko malutki zajączek się trzęsie ze strachu.......
Niedźwiedź więc pyta się zajączka:
Zajączku czy to twoja sprawka?
Na to zajączek odpowiada:
A co? a co? grozisz mi? ;-)))
Wyluzuj Waść.
Wydląda na to , że niektórzy są przewrażliwieni. Mieszkańcy napisali bardzo sensowne pismo, rzeczowo wyjaśnili w nim problem sprawy.
http://limanowa.in/wydarzenia/news;problem-mostu-wciaz-nierozwiazany-rodzice-proszao-wplyw-na-radnych,35282.html
A wracając do Pana radnego to skoro nikt z nas nie dopatrzył się ubliżania to może radny powinien przeprosić internautów na najbliższej sesji?
Chłopie , chłopie siedzisz już tyle przy politykach i nikt cie nie nauczył że każdy może pisać swoje skargi, problemy wnioski i uwagi do rady gminy, miasta bez znaczenia czy racja jest po jego stronie, a ty masz mandat radnego aby to przyjąć bez żadnych takich komentarzy. Akurat w tym przypadku ludzie mają prawo pisać bo tego mostu potrzebują i wcale nie ubliżają tym nikomu.
Pozdrawiam,
34607szczawa