Miasto proponuje powiatowi wspólną budowę dworca
Limanowa. PZD wypowiedział miastu umowę na zarządzanie przystankami przy drogach powiatowych na terenie Limanowej. Jak się dowiedzieliśmy, w najbliższy czwartek przedstawiciele obu samorządów zasiądą do rozmów na temat komunikacji zbiorowej. Miasto proponuje powiatowi wspólną budowę nowego dworca.
Może Cię zaciekawić
Alarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejZderzenie na "krajówce" - senior trafił do szpitala
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) kilka minut po godzinie 18:00 w miejscowości Raba Niżna w gminie Mszana Dolna. Na drodze kr...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejFilmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
„Zapytani o trzech najważniejszych reżyserów w historii Hollywood historycy filmu amerykańskiego wymieniają: John Ford, William Wyler i Billy W...
Czytaj więcejSport
Kolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPoznaliśmy drugi zespół z awansem do Klasy B
Uran już wcześniej zapewnił sobie awans do Klasy A. Grupa barażowa (zaliczone punkty z fazy ligowej): DOBRZANKA DOBRA - URAN ŁUKOWICA 1:1 (0...
Czytaj więcejPozostałe
Nadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcejAlert IMIGW: nawałnice, ściana deszczu i ryzyko podtopień [OSTRZEŻENIE]
Front wciąż nie odpuszcza, co w połączeniu z ukształtowaniem naszego terenu stwarza doskonałe warunki do tworzenia się niebezpiecznych komórek...
Czytaj więcejJest nowy wniosek do PINB. Urząd nadal nalicza kary - już 250 tys. zł
W odpowiedzi na nasze pytania Urząd Miasta Limanowa potwierdził, że złożono nowy wniosek do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Limano...
Czytaj więcejDodatkowe pieniądze na nowy budynek
Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o zwiększeniu dofinansowania o prawie 2,5 mln złotych na projekt „Wsparcie Podstawowej Opiek...
Czytaj więcej
Komentarze (18)
Www.youtube.com/watch?v=9aRMBQ5WJYU
Pomysł dobry, choć szkoda, że nie udało się wykorzystać gotowej infrastruktury stojącej tuż obok. Mam zresztą do niej osobisty sentyment :)
Pasyk i Gawron, czy kto to tam kupił, znaczy wydał pieniądze, zainwestował, po to, żeby zyski z tego czerpać.
Więc tłumaczenie pana Pietruchy o wzmacnianiu konkurencji jest śmieszne. Boli go, że ktoś miał pieniądze to kupić. Nikt mu nie bronił teko kupić.
Skoro sobie ten dworzec kupili, to mają z niego prawo czerpać zyski. A że robią też w busach, to nie sprawa Pietruchy.
Tak naprawdę to właściciele dworca są pokrzywdzeni, bo kupili dworzec z myślą o zyskach, a tu żadnych zysków nie ma. Tylko dlatego, że Pietrucha zaczął się rzucać i robić raban.
'Pasyk i Gawron wydał pieniądze...po to żeby zyski z tego czerpać'
To niech Pan Pasyk i Gawron rozwija swoje linie autobusowowe czy busowe i zarabia jak najwięcej.
Niech Pan Bieda przy peanach Cooby000 wydaje dekrety gdzie można kupować jedynie słuszne bułki, gdzie jedynie słuszne piwko i gdzie można zakończyć i rozpocząć jedynie słuszny spacer.
Cooba000 napisał:
'Tak naprawdę to właściciele dworca są pokrzywdzeni, bo kupili dworzec z myślą o zyskach, a tu żadnych zysków nie ma. Tylko dlatego, że Pietrucha zaczął się rzucać i robić raban.'
Sugerujesz jeszcze, że Pasyk&Gawron wraz z miastem już przy przetargu mieli umówione przymusowe parkowanie wszystkich busów na sprzedawanym dworcu?? - no to byłaby kryminalno-gospodarcza sensacja!!!
Cooba000 - brawo geniuszu :)
Zapewnienie odpowiedniego oraz będącego na wysokim poziomie transportu publicznego (podobnie jak i np. opieki zdrowotnej) należy do zadań organów administracji państwowej, której to Panowie jesteście przedstawicielami w terenie. Głównymi, podkreślam głównymi beneficjentami pozytywnych rozwiązań w tym zakresie powinni być przede wszystkim pasażerowie i podróżni!!! Nie mniej istotną, lecz jednak drugoplanową kwestią jest zapewnienie odpowiednich warunków dla interesów prywatnych przedsiębiorców. Tą drugą sprawę moim zdaniem zweryfikuje wolny rynek oraz 'zdrowa' konkurencja.
Jeżeli, Panowie z takimi priorytetami usiądą do wspólnych rozmów, to możliwe jest wypracowanie wspólnego kompromisu. Oczekujemy realnych, a nie pozorowanych działań!
ale,
'...bo do tanga trzeba dwojga...' - w tym tangu mieszają osoby trzecie, więc nie liczę cuda!
Dlaczego tak to piszę? , a no że ta inwestycja będzie miała sens gdy pasażer busa będzie chciał jechać do dworca , a nie na przykład do Sowlin czy na Z. Augusta. Żadne nakazy tego nie załatwią, no chyba że miasto zapłaci swoim busom za jazdę na pusto. Przykładem jest <<mój rynek>>. Idea jednego dworca może i słuszna, pytanie czy będzie miała popyt w postaci pasażerów. Co wspólny dworzec zmieni? 1.Dla tras daleko bieżnych i miejscowych - integrację. Z kolei nie widzę różnicy między punktualnością (rozkładem jazdy ) na dworcu czy jakimkolwiek innym przystanku. Moim zdaniem jakikolwiek przymus związany z wjazdem na dworzec jest bez sensu, w sytuacji kiedy nie będzie na niego zapotrzebowania.
Autobus jedzie z dworca, przejeżdża Sowliny, ty sobie wsiadasz w Sowlinach i jedziesz do Laskowej. Czego ty, człowieku, nie kumasz?
Przecież Limanowa to małe miasto - przejść np. od dworca do kościoła to 5 minut. Ludzie - bez przesady.
Mieszkasz na Starej Wsi. Wsiadasz w busa, przyjeżdżasz na dworzec i sobie wsiadasz na busa w stronę do Krakowa. I albo jedziesz do Krakowa, albo do Tymbarku, albo na Stare Rybie.
Kapujesz ideę wspólnego punktu przesiadkowego?
Jakoś w Krakowie busy z tego rejonu Polski zlokalizowane są obok Galerii Krakowskiej i jest tam węzeł MPK oraz kolej.
Zgodnie z twoją popieprzoną logiką jak coś jest w pobliżu to jest wspólny węzeł przesiadkowy więc busy które zatrzymują się na parkingu koło MOPS-u (w pobliżu dworca PKS) mogą spać spokojnie. Tak??
I jeszcze w swojej pustej pale odpowiedz sobie na pytanie czy RDA Sp. z o.o. w Krakowie posiada własne linie transportu publicznego czy zajmuje się tylko obsługą takowych.
Może stąd busiarze mówią o niezdrowej konkurencji, którą władze chcą narzucić siłą.
Twój pusty łeb nie zaczai, że tu chodzi o nabijanie kasy jednemu kosztem drugiego w majestacie prawa.
Mój rynek miał podobną ideę, a skończyło się na tym, że za zmarnotrawienie tylu milionów złotych wszyscy odpowiedzialni powinni odpowiedzieć swoimi posadami.
'Są dwa przystanki wzdłuż ul. Pawiej (Galerii) i jeszcze kilkanaście dla busiarzy odjeżdżających w innych kierunkach niż limanowski. '
Sam sobie przeczysz w zdaniu.
Wszystko jest zlokalizowane tuż przy Galerii Krakowskiej, o czym pisałem. Więc jak najbardziej jest ten węzeł. Są dwa parkingi koło Galerii w odległości od siebie 100m. Oh, straszne. Za daleko. Musiałbyś podjechać autem.
'Sugerujesz jeszcze, że Pasyk&Gawron wraz z miastem już przy przetargu mieli umówione przymusowe parkowanie wszystkich busów na sprzedawanym dworcu?? - no to byłaby kryminalno-gospodarcza sensacja!!!'
Nic takiego nie napisałem - to pomówienie. To raczej ty sugerujesz coś takiego. Zresztą jaką umowę? Przecież oprócz Telesfora i PasykaGawrona żadne inne busy się tam nie zatrzymują.
Zgodnie z twoją logiką, jak coś znajduje się na 1m kwadratowym, to dopiero jest węzeł.
Tak, tak, busy mogą spać spokojnie. Jeśli cię to zadowoli. O ile w ogóle busy sypiają.
Nie pisz do mnie skrótami i pisz jaśniej, jak coś chcesz wiedzieć.
Niezdrowa konkurencja ze względu na to co się dzieje w Krakowie? Logiczne, nie pomyślałem. Faktycznie.
Może ty nie zaczaisz, że biznes polega na nabijaku kasy kosztem drugiego.
O jakim rynku ty mówisz? Coś ci się przyśniło z tym twoim rynkiem.