Piątek, 29 marca Wiktoryn, Wiktoryna, Helmut, Eustachy, Zenon

Merli po raz kolejny wygrywa w Limanowej

Opublikowano 01.08.2022 06:15:00 Zaktualizowano 01.08.2022 06:42:24 top
2 6847

W nieprzewidywalnej, deszczowej pogodzie, Christian Merli (ITA, Osella FA 30) po raz kolejny wygrał wyścig Limanowa – Przełęcz pod Ostrą, 6 Rundę Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich (FIA EHC).

Włoch, który umocnił się na prowadzeniu w kategorii 2 (samochody z nadwoziem otwartym)  pokonał Petra Trnkę (CZE, Norma M20 FC) oraz Polaka, Karola Krupę (Skoda Fabia). Podium tej kategorii zamknął Aleksander Hin (DEU, Osella FA30),

Na podium w kategorii 1 stanęli także drugi „DUBAI” (POL,  Mitsubishi Lancer Berg Monster) i Antonino Migliuolu (ITA, Mitsubishi Lancer EVO IX).

W 10 Rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, na niższych stopniach podium stanęli DUBAI i Sebastian Stec ( Foed Fiesta). Wśród kierowców bolidów w polskiej klasyfikacji zwyciężył Sebastian Fołta (Lola T96/50) wyprzedzając „PUMBĘ (AKKC Motorsport FR 02=2 Alfa Romeo i jadącego bliźniaczym autem Jakuba Kaszubę).

Na liście startowej do niedzielnych zawodów znalazło się 104 zawodników z 12 państw.