Czwartek, 02 maja Zygmunt, Atanazy, Anatol, Longina, Tola

Mariusz Stec wygrał też w niedzielę

Opublikowano 20.06.2011 09:07:20 Zaktualizowano 05.09.2018 11:52:22 top
2 10571

Stara Wieś. Mariusz Stec został zwycięzcą 4 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Drugie miejsce zajął Andrzej Szepieniec, który stracił do zwycięzcy nieco ponad sekundę.

W niedzielę na trasie na Przełęcz pod Ostrą rozgrywana była 4 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Do startu w treningach stanęło 75 kierowców. Zawody ukończyło 73. Figla płatała kierowcom oraz ich mechanikom pogoda. Początkowo padał deszcz, a na ostatnim przejeździe wyścigowym asfalt w wielu miejscach był już suchy. Właśnie deszcz sprawił, iż kierowcy wczoraj jeździli znacznie wolniej.

Pierwszy przejazd wyścigowy najszybciej pokonał Mariusz Stec (mitsubishi lancer evo IX) - 02:50,512. W drugim podjeździe najszybszy czas „wykręcił” Andrzej Szepieniec 02:41,622, a Mariusz Stec 02:46,958, który dał mu dopiero 5 miejsce.

Jednak łączny czas dwóch podjazdów Mariusza Steca wyniósł 05:37,470 (132.28km/h), co pozwoliło mu wygrać 4 rundę GSMP. Drugie miejsce ze stratą 00:01,283 zajął Andrzej Szepieniec. Trzeci był Aleksander Michałowski ze stratą do pierwszego 00:02,908.
Ubiegłoroczny rekordzista trasy Marcin Bełtowski zajął dopiero 9'te miejsce tracąc do zwycięzcy 00:22,460 – średnia prędkość 124,02.
Niestety miałem duże problemy z zawieszeniem w samochodzie – tłumaczył 9'te miejsce Marcin Bełtowski.
- Trasa i wyścig jest świetna, jeśli tylko finanse na to pozwolą, to w przyszłym roku zawitam tu jeszcze raz – mówił startujący mitsubishi lancer evo IX Słowak Peter Jurena – mistrz europy Pucharu Strefy Europy Centralnej, który zajął wczoraj 15 miejsce, tracąc do zwycięzcy blisko 42 sekundy.

Najstarszym zawodnikiem wyścigów był ponad 70-letni Andrzej Lipski, który mitsubishi lancerem zajął 38 miejsce, przegrywając o ułamki sekund z Sergio Azzini startującym ferrari 355 challenge.

Zawody wczoraj, pomimo niesprzyjającej pogody oglądało kilka tysięcy kibiców. Jednym z gości specjalnych był Leszek Kuzaj.

Wyścig minął z problemem została jednak część mieszkańców, która od początku narzekała na chodzących, pomimo próśb i oznakowania, po ich polach kibiców, czy wjeżdżające na ich posesje samochody. Wczorajsza pogoda sytuację niestety pogorszyła.

(Aktualizacja 18:54 21 VI 2011)