Mają długi, ale dopłacą 1,9 mln zł do inwestycji powiatu. Chcą by w centrum powstało duże rondo
Jodłownik. Gmina Jodłownik, choć sama ma problemy z zadłużeniem, zamierza dopłacić prawie 2 mln zł do inwestycji powiatu. Samorządy chcą, by na skrzyżowaniu w centrum Jodłownika powstało rondo o średnicy 36 metrów, wybudowane zostaną także chodniki i miejsca parkingowe.
Może Cię zaciekawić
Znane oferty na parki kieszonkowe
Na początku czerwca magistrat opublikował informację z otwarcia ofert w postępowaniu przetargowym na realizację zadania pod nazwą „Budowa park...
Czytaj więcejPonad 1 mln zł z rezerwy na drogę w gminie
W poniedziałek (22 czerwca) w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Sączu podpisano kolejne umowy na dofinansowanie zadań drogo...
Czytaj więcejWeekend pełen atrakcji w parku - otwarcie basenu
W sobotę (27 czerwca) w Parku Miejskim w Limanowej zostanie zorganizowany Małopolski Dzień Dziecka. Wydarzenie, które rozpocznie się o godzinie 1...
Czytaj więcejKasa z Lasów Państwowych na drogę w gminie
Gmina Mszana Dolna pozyskała 2 mln zł dofinansowania ze środków Lasów Państwowych. Przyznane wsparcie zostanie w całości przeznaczone na budow...
Czytaj więcejSport
Zofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejPozostałe
Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejUderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcej
Komentarze (20)
aby było bezpieczniej w tym miejscu, choć zgadzam się rondo jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem
wystarczy wydać max 100tys zł na właściwe oznakowanie dróg świecący z baterii słonecznych znak stop i progi zwalniające - niefajne dla użytkowników ale też skuteczne
za pozostałe pieniążki wyremontować chodniki i położyć nowe aby było bezpieczniej dzieciom do szkoły chodzić i zbudować halę sportową przynajmniej taką jak jest w Piekiełku, chyba 2mln zł... kosztowała
wiecie że w Jodłowniku nie ma hali sportowej?
A Góra ŚWIĘTEGO JANA obchodziła chyba 500-lecie istnienia! W średniowieczu miała prawa miejskie.
DRogo rockfm-a co jest w Jodłowniku? biedai długi,długi,długi .
Brak pracy, brak zakładów pracy,Gmina tylko administruje długami i znajomościami,
Żadnych perspektyw dla młodzieży,zero rozwoju.
ps. nie zazdrościć a wspierać ...albo podziwiać jak to uczyniłem , rozwój Szczyrzyca
Natomiast w gminie Jodłownik są wspaniali ,pracowici ludzie,którzy chcieli by jeździć rondem do pracy,ale jej nie mają.
Rondo to inwestycja Puchały i Stawarza po kampanię wyborczą.CXZysta wizualizacja,potrzebna mieszkańcom na samym końcu wszystkich niezbędnych dla mieszkańców inwestycji,których nie ma.
A winny być:
1. obszary przeznaczone pod inwestycje w celu uruchomienia miejsc pracy,
2. kanalizacja-obecnie gmina Jodłownik posiada jeden z najniższych wskaźników 'slanalizowania'
3 .Woda-miała być kilka lat temu z Krzyworzeki k/Dobczyc obecnie gmina posiada jeden z najniższych wskaźników w tej dyscyplinie
4. drogi gminne-makabra-brak geodezyjnych obmiarów-katastrofa z ich regulacjami .
5.SZkoły-proszę państwa znajomi mówią,że w ubiegłą niedzielę szkoła w Jodłowniku organizowała piknik a pieniądze mają być przeznaczone,,,,,,,REMONT SZKOŁY-to jakieś nieporozumienie
Gmina chce wybulić na nieswoją inwestycję ok 2 milionów,a remont szkoły-zadanie własne gminy,mabyć robiony z naciąganego-BOŻE POŻAL SIĘ -PIKNIKU?
TO nie porozumienie co się tam dzieje w tej gminie.
4
' To teren sadowniczy, są tutaj hurtownie, a także zakłady produkujące m.in. garaże, a przez to obserwujemy duży ruch samochodów ciężarowych - wyjaśnia wójt. - Jeżeli cokolwiek budujemy, to jest stała zasada: nie może być gorzej, nie może być tak samo, musi być dużo lepiej. Dlatego długo o to walczyłem, prosiłem, a powiat na to przystał, by rondo miało jak największą średnicę - dodaje. '
A te zdanie szczególnie mnie zszokowało:
'Jeżeli cokolwiek budujemy, to jest stała zasada: nie może być gorzej, nie może być tak samo, musi być dużo lepiej. '
Jak dla mnie osobiście, toż to typowa megalomania. Wcześniej to był dług gminy na bogato, a teraz bogate, ekskluzywne rondo , z jeszcze większym zadłużeniem, tyle tylko że już nie na bogato , tylko na megalomańsko bogato. Pan Wójt , jak sam stwierdził, już dawno planował , tą inwestycję, zabezpieczył na to pieniądze, a odsetki od kredytów w tym czasie, rosły. No naprawdę SŁÓW MI BRAKUJE.
Proszę mnie źle nie zrozumieć, cieszę się ogromnie , że coś się robi w kierunku poprawy naszej gminy, ale osobiście myślę , że jak już to można by było to samo zrobić tzw, metodą gospodarczą. Sugestia @rockfm, jest całkiem rozsądna, biorąc pod uwagę stan finansowy naszej gminy.
Pozdrawiam
Pewnie że w ogóle budowa ronda w Jodłowniku jest na wyrost, jednak budowa jakiejś miniatury ronda było by marnotrawstwem.
Zastanawiam się tylko, kiedy wreszcie będzie zrealizowana budowa stacji uzdatniania wody przy wiejskim wodociągu Janowice-Szczyrzyc. Pan Wójt obiecywał nam spotkanie informacyjne w tej sprawie , kilka miesięcy temu. Taką odpowiedz , również otrzymałam na piśmie w dn.18.07.2016 . Kiedy wreszcie podniesie się stawkę , za używanie wody z naszego wodociągu , lokalnym podmiotom biznesowym. W końcu to oni, używają największe ilości wody z naszego wodociągu. Jakość wody użytkowej , to jest sprawa PRIORYTETOWA. Inną istotną kwestią jest stan gminnych oczyszczalni ścieków.')
Im większe zadłużenie gminy tym mniej chętnych do kandydowania w następnych wyborach na urząd i to widać wyraźnie w gminie Jodłownik a od ograniczania zadłużenia jest Rada Gminy ale skoro mieszkańcy tak sobie wybierają to tak mieć będą i puki co dług będzie rósł.......a że kiedyś bańka zadłużenia pęknie to pozostanie spłacanie tych dwudziestu paru milionów długu na kilka lat a inne gminy będą się normalnie rozwijać.