Lider lokalnych struktur PO wyjaśnia przyczyny ogromnej przegranej w regionie
W regionie dominuje „skrajnie prawicowy” elektorat, co tłumaczy zdecydowaną wygraną Andrzeja Dudy i przegraną PO. Wyniki drugiej tury wyborów komentuje Tadeusz Patalita, lider powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej. Były poseł twierdzi, że prezydent-elekt nie ma instrumentów, by spełnić swoje obietnice i dlatego szybko może stracić poparcie.
Może Cię zaciekawić
Entomolog: komary nie są najgorsze; są owady, które potrafią zabić krowę (wywiad)
PAP: Jaki będzie ten sezon, jeśli chodzi o komary, meszki i inne owady, które uprzykrzają nam lato? Czy po zimie i wiośnie można już coś przew...
Czytaj więcejJakie listwy przypodłogowe wybrać do wysokich pomieszczeń?
Wybór odpowiednich listew przypodłogowych do wysokich wnętrz ma kluczowe znaczenie dla estetyki i funkcjonalności całej aranżacji. To element wy...
Czytaj więcejNowoczesne panele elewacyjne - czym kierować się przy wyborze?
Wybór odpowiednich paneli elewacyjnych wpływa na estetykę, trwałość i koszt wykończenia całego budynku. Nowoczesne panele pozwalają nadać el...
Czytaj więcejJak dobrać listwy przysufitowe do wnętrza?
Listwy przysufitowe to nie tylko praktyczny element wykończeniowy, maskujący niedoskonałości łączenia ścian i sufitu, ale również detal dekor...
Czytaj więcejSport
Zawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPlan sparingów czwartoligowej Limanovii
Sztab szkoleniowy postawił przede wszystkim na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami z wyższych i równorzędnych klas rozgrywkowych. W plani...
Czytaj więcejPozostałe
Z parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcej
Komentarze (50)
Jaki Lider? Jakich struktur?
Trzeba zmienić lidera i struktury to i wynik będzie inny.
Teraz winni mieszkańcy, bo PiS poparli?
Skrajną prawicą będzie straszył, bo nic innego nie potrafi- albo SMS nie przyszedł z wytycznymi co mają pisać na Twitterze.
A teraz spełnił się koszmar kabaretu MNP: Jakkkkkk PISSSSS DOOOOJDZIE DO WŁADZYYYYY!!! Andrzej DUda bęęęędzieee się moooodliłłłł na Jassssnej Górzeee!
Co do obietnic Pana prezydenta elekta Dudy zgadzam się ,że bedą trudne do zrealizowania,ale uważam ,ze kierunek zmian jest słuszny i warto podjąć ten trud.Aby to zrealizować na jesieni trzeba całkowicie Was odsunąć od władzy i my to wiemy i wie to cała Polska.Z Waszych obietnic została'................kamieni kupa'.Jeśli chodzi o nowe miejsca pracy to tworzą je przedsiębiorcy a nie prezydent -jednego może być Pan pewien ,że prezydent Duda będzie wspierał wszystko co służy Polsce i naszym przedsiębiorcom.
Trzeba wreszcie zacząć słuchać ludzi, a nie ich pouczać.
1. Żadne afery nie będą rozliczane, a jak już, to coś spektakularnego, polecą jakieś kozły ofiarne, ale nic, co by wpłynęło znacząco na 'przepływ pieniądza' w POlsce.
2. Po okresie okradania Polaków w pełnej kooperacji Prezydent - Parlament, czyli wy róbcie swoje, a ja wam wszystko podpisze, nastąpi okres dalszego okradania, tyle że z POPiSową walką przed kamerami, niewiele się zmieni, prócz oficjalnie kreowanego wizerunku.
3. Panie Patalita, Pan Komorowski przegrał, ponieważ ludzie to stworzenia obarczone piętnem nadziei (która ponoć umiera ostatnie) i dlatego zawsze lepszy będzie ten, co obiecał i ma szanse chociaż cześć dotrzymać, niż ten, który obiecywał, ale pokazał wcześniej, gdzie ma obietnice i obywateli.
Niech się Pan lepiej wypowie nt. hydrologii, bo tam Pan pracę dostał w 'niezależnym konkursie' :D
DUDA kontra DUDA
Nie ma co rozdzierać szat i nie ma co odgrażać się jedni drugim wszak żyjemy w jednym kraju i wszystkim nam zależy na jego (a tym samym naszej ) pomyślności.
Po tych wyborach wiadomo jedno - wszyscy chcą zmiany - zmiany ludzi w sejmie i rządzie i wygra po prostu nowe pokolenie polityków, nieważne z jakiej partii czy ruchu - ważne żeby byli nowi i autentyczni.
W sądzie Nowak się nie zjawił. Reprezentowało go za to trzech obrońców, w tym m.in. były minister sprawiedliwości w rządzie PO mecenas Zbigniew Ćwiąkalski. Samo POżycie.
Pis w powiecie rządzi od ośmiu lat,prezydentem jest członek Pis a Pan poseł Jańczyk jest z nim na TY.
Cóż nam więcej do szczęścia potrzeba,tylko patrzeć jak otrzymamy 500zł na dziecko,obniżony wiek emerytalny.podwyższoną kwotę wolną od podatku.
A na razie po wyborach waluta poszła w górę jak i cena benzyny ale tutaj spełniło się marzenie Pana Posła Jańczyka po twierdził ze jest za tania.
Nadchodzi lepsze, nadchodzi zgoda, jedność, porozumienie, bo zgoda buduje i takie tam co widać np. w komentarzach, nie tylko na tym portalu.
Co do wypowiedzi Pana Patality .
Jedno co trzeba przyznać to pomogliście Panu Dudzie nie przeszkadzając w jego kampanii.
Wy po prostu nie macie żadnego pomyślunku na dalszą działalność pod szyldem PO.
Masz część racji. Przecież 10 zegarków po 20 to 200 tys. A konta w Szwajcarii dla Polski utajnione(jak na razie). Wszędzie mogą być złodzieje i kanalie. Olek też nie dowierzał punktualności tanich zegarków.
Ale nie masz racji w tym, bo tą „zgodę” budowało głównie PO strasząc PiS. To była oś która tworzyła taki a nie inny status tej partii. Ale przychylne PO media nie dadzą ludziom tego co powinno im ułatwić własne Państwo. A powiedz dlaczego ściga się tylko tych co nagrywali rozmowy?. A nie siedzą w pierdlu tacy ministrowie którzy mówili o swoim kraju (jako o kamieni kupie) ?.
I dlatego też Naród się buntuje.
http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/696199,j-kaczynski-i-a-duda---duet-politycznych-oszustow.html
A Prezydent Komorowski miał INSTRUMENTY i robił wszystko dla WSZYSTKICH tyle że nie dla prostej grupy robotniczej.
Cała PO boi się teraz, bo ludzie (przynajmniej część) zrozumiała i dostrzegła jak PO traktuje społeczeństwo, jak wyzyskuje ludzi, jak wprowadza wśród ludzi popłoch pokazując jedynie siebie w dobrym świetle, jak sieje propagandę.
Wystarczy zobaczyć wystąpienia po wyborach pana prof. Niesiołowskiego. Obraża wyborców wszystkich pozostałych kandydatów oprócz Komorowskiego, prof. BELKA traci ciepłą posadkę i również obrażony na ludzi. To tylko przykłady a jest ich masa.
LUDZIE W KOŃCU PRZEJRZELI NA OCZY, OBY NA JESIENI BYŁO PODOBNIE, ABY PO SPAKOWAŁA WALIZKI I WYJECHAŁA ZA GRANICĘ ZA PRACĄ.
POZDRAWIAM
Czas na zmianę retoryki.
Skoro najbliżsi Pana Prezydenta Dudy tak się o Nim wypowiadają to należy w to wierzyć bezgranicznie.
@ Arwen 'oraz blond chamki z Brukseli' przypomnij sobie jak żeście z Nią robili sobie zdjęcia , całowali jej rączki przewracając oczami :)))
Nie zmieniaj tematu. Ja tutaj o Dudzie nic nie pisałem. Ale dalej jest aktualne pytanie: „A powiedz dlaczego ściga się tylko tych co nagrywali rozmowy?. A nie siedzą w pierdlu tacy ministrowie którzy mówili o swoim kraju (jako o kamieni kupie) ?.”
Urzędujący wtedy minister PO tak się wyraża o własnym Kraju którego spraw właśnie ma strzec. To dla Ciebie wszystko jest OK?. Bieńkowską i jej 6 tys przez litość pominę.
Duda obiecał - za to Komorowski nie obiecywał - buahahahaha!
A poza tym wystarczyło tylko popatrzeć na Komorowskiego i posłuchać i człowiek się nie mógł nadziwić jak to się stało, ze taki ......... został prezydentem Polski?! Łażenie po krzesłach, bełkot na wiecach, spanie na konwencji, nudzenie i zwyczajny brak wychowania.....ale dlaczego mnie nie dziwi, ze pan lider nie może rozpoznać takich 'smaczków' - dla niego i jego środowiska takie zachowanie to norma ;-)).
Co zrobiono za poprzedniej kadencji,oczywiście należy nie zapominać o MuszloSzopie i jakże wspaniałemu zakupowi terenów pod trasy biegowe. i wspaniałej współpracy opartej na więzach krwi Z FIRMĄ w której jest zatrudniony NAJLEPSZY GMINNY MANAGER.
Oczywiście jest jeszcze sprawa akcyzy.