Lekarze dementują informacje starostwa (ZET)
Kardiochirurdzy są oburzeni informacjami przekazywanymi przez Starostwo Powiatowe w Limanowej, które na swojej stronie napisało, że w Polsce dzieci są operowane tylko wtedy kiedy ich stan się pogorszy albo zagraża ich życiu - informuje dziś Radio ZET.
Chodzi o zapowiedzi jutrzejszego meczu charytatywnego Wisły Kraków z Limanovią, podczas którego będą zbierane pieniądze na operację małego Karolka.
W tekście zapowiedzi "Podarujmy NOWE ŻYCIE dla Karolka", którą opublikowało Starostwo Powiatowe w Limanowej, (powiat rozesłał ją także do mediów) znajduje się zdanie "Niestety w naszym kraju na takie operacje czeka sie bardzo długo, czasem nawet przeprowadzane są dopiero wtedy, gdy stan dziecka znacznie się pogorszy lub zagraża jego życiu".
Komentarz w Radiu ZET prof Janusza Skalskiego, szefa kardiochirurgii ze Szpitala Dziecięcego w Krakowie, był krótki i dosadny - to jest pospolite kłamstwo. "Dementuję, to jest nieprawda, to są informacje sprzed czterech czy pięciu lat, wtedy kiedy walczyliśmy o dodatkowe stanowiska intensywnej terapii" - dodał.
Teraz takich stanowisk, także dzięki pomocy Fundacji Radia ZET, w Krakowie - Prokocimiu jest 18, i nie ma kolejki. Skąd więc informacje o zabiegach wykonywanych często tylko w razie zagrożenia życia? "My się opieramy na dokumentacji, którą przesyła nam fundacja" - wyjaśnia Justyna Tokarczyk ze Starostwa Powiatowego w Limanowej.
Fundacja Cor Infantis podaje takie informacje, bo zajmuje się wysyłaniem małych pacjentów do jednego lekarza, który operuje w Monachium.
Dzięki słuchaczom Radia ZET, którzy przekazali 1% swojego podatku, Fundacja Radia ZET jeszcze w tym roku zbuduje w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie - Prokocimiu pierwszą w Europie pediatryczną salę hybrydową. Lekarze uratują jeszcze więcej dziecięcych serc.
Źródło: Radio ZET
Może Cię zaciekawić
Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejUderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejPonad 38 kilogramów narkotyków w obrocie. Mieszkaniec regionu skazany
W czwartek (11 czerwca) Sąd Okręgowy w Nowym Sączu, po rozpoznaniu apelacji wniesionej przez obrońcę oskarżonego, utrzymał w mocy wyrok Sądu R...
Czytaj więcejSport
Rozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPozostałe
Z parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcej
Komentarze (47)
Jutro 'PONOWNE STARCIE' Limanovi Szubryt z Wisłą Kraków i to dla tego małego dzieciaka - zabawmy się na naszym stadionie pokażmy doping i zbierzmy kasiorkę dla maluszka bo to jest najważniejszym celem, a nie to ile w Polsce się czeka na operacje. Może tym zdaniem Limanowskie Starostwo coś wskóra w Polskiej medycynie?? Oby !!!!!!!
Do jutra...
Większe widowisko jak dni Limanowej ;)
a potem wykorzystuj chore dziecko i akcje pomocy dla Niego jako perfidne i płytkie próby ośmieszania ludzi którzy robią coś dobrego!
Widzisz DURNIU, te słowa NAPISALI Rodzice Karolka w swoim APELU!
'arolek wymaga dwóch operacji, które muszą być przeprowadzone w odpowiednim wieku dziecka. I etap należałoby wykonać, gdy będzie miał 6 miesięcy a więc w październiku 2012 roku, natomiast II etap w wieku dwóch lub trzech lat. Niestety w naszym kraju na takie operacje czeka sie bardzo długo, czasem nawet przeprowadzane są dopiero wtedy, gdy stan dziecka znacznie się pogorszy lub zagraża jego życiu.
W Polsce, lekarze nie dają nam dużych szans na powodzenie operacji ani, że zostanie ona przeprowadzona w odpowiednim dla jego życia czasie. Na dodatek w kolejce czeka jeszcze wiele innych dzieci, dlatego zaczęliśmy szukać pomocy wszędzie! Dowiedzieliśmy się o słynnym światowej sławy kardiochirurgu prof. Edwardzie Malcu, który uratował życie niejednemu dziecku, któremu inni nie dawali szans na przeżycie. '
I co głupio TOBIE?
A jak się leczy w POLSCE to chyba każdy WIE!
Tu masz linka jak nie wierzysz Arogancka Świnio!
http://www.powiat.limanowa.pl/pl/7400/91136/Wisla_Krakow_kontra_Limanovia_Szubryt_dla_Karolka.html
Fundacja Zetki kupiła sprzęt to trzeba było zrobić 'NIBY' aferę żeby był NEWS.
Może rodzice Karolka opowiedzą jak szybko ich dziecku chciano w Polsce robić te bardzo potrzebna operację.
Wtedy się NIMI fundacja Radia Zet nie interesowała.
Może ktoś wspomni o prywatnych uwagach Profesora z Prokocimia do Prof.Malca.
Podstawowym zadaniem od dłuższego czasu jest robienie czarnego PR Malcowi.
Jeśli Mały Karolek miałby szanse na operacje w tym kraju, to już miałby ją zrobioną.
Zjednoczmy się jutro i uratujmy życie tego Małego Rycerza!
Brawo Starostwo i Pan Szubryt - tak trzymać !!!
Nóż się w kieszeni otwiera jak się czyta niektóre komentarze...
Dobrze iż Karolek trafi w ręcę profesora Malca...to wspaniały lekarz jak i człowiek...On walczy o każde życie do samego końca...
Co do doktora Skalskiego- niech się nie ośmiesza tymi słowami, każdy wie ile czeka się na zabieg w prokocimiu...moja córka leżała ponad miesiąc w tym szpitalu na chirurgii, można rzec jedno: syf, kiła i mogiła!!! dzięki temu nabawiła się gronkowca szpitalnego złocistego i teraz jest wielki problem.
http://wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34309,4190286.html
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36049,11777188,Wyciszyli_serce_Kuby__To_pierwszy_taki_zabieg_w_Polsce_.html
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037,6645385,Pomozmy_uratowac_serce_malej_Zosi.html
http://www.corinfantis.pl/
Hamuj się, Panie (nie odwrotnie, oczywiście;).
W wolnej chwili poprawię Twoją *literówwkę* (ma być *Cor Infantis*, nie *Core Infantis*, bo to zdecydowanie wypacza przesłanie nazwy fundacji).
Robimy to na różne sposoby. Jedni pomagają bezimiennie inni pomagają przez organizację imprez zbiórki pieniężne wspierając potrzebujących w miarę swoich możliwości.
Ciężko jest powiedzieć która pomoc jest więcej warta.
Każda jest potrzebna.
Nie świadczy to o tym, że mamy wyzywać się od durniów, aroganckich świń i tym podobnymi epitetami.
Szpital pediatryczny w Prokocimiu cieszy się dobrą renomom i Ci którzy korzystają z jego pomocy wiedzą, że niejednokrotnie jest to ostatnia deska ratunku. Nie trzeba przypominać, iż to do Szpitala w Prokocimiu trafiają dzieci z naszego Powiatowego Szpitala.
Wielokrotnie tam bywałem z dzieckiem mojej siostry które z noworodków zostało przewiezione do Prokocimia. Lekarze na intensywnej walczyli o jego życie a po operacji na neurochirurgii przejeździłem tam przez kilka tygodni.
Lekarze przyjmowali nas z wielką uprzejmością.
@ videvinci nie wiem w jakim celu to robisz.
Jeżeli nie Prokocim to co videvinci?. Trzeba czasami się zastanowić .
Rodzice Karolka zdecydowali się na operację w Niemczech, mają takie prawo pomóżmy Im tak jak możemy. Ale nie zamykajmy innym drogi do Prokocimia, bo to niejednokrotnie dla wielu ostatnia deska ratunku.
Wypisywanie takich bredni jest nieroztropne i niczym nieuzasadnione.
Wielkim szacunkiem darzę lekarzy w Prokocimiu i tam pracujące Panie Pielęgniarki których bardzo dużo pracuje z naszych terenów.
Nie podcinajmy gałęzi na której siedzimy sami- Panie VV.
Możesz 'dokopać' wszystkim na tym portalu, nie wiem tylko po co chcesz wojować ze Szpitalem Uniwersyteckim w Prokocimiu. Wojna na dwa fronty to przegrana wojna.
Zreszta nie jest wazne to, tylko szybki wyjazd Karolka i udana operacja!!!
Szacunek dla wszystkich, ktorzy wrzucili do puszki, aby ratowac zycie tego malca.
Duzo sil i wytrwalosci zycze rodzicom Karolka!
Pomóżmy wszyscy, na ile nas tylko stać Karolkowi.
Nie zapominajmy też o innych, którzy byli, są i będą pacjentami w Prokocimiu. Dobrej Nocy.
Na pewno wszystko sie uda i Karolek bedzie rosl ze zdrowym serduszkiem. Zycze Panstwu duzo SILY, WYTRWALOSCI i CIERPLIWOSCI.
Pozdrawiam
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=er8V2kDK4pM#t=6s
ma rację videvinci- niech wspaniały Pan Skalski lub Prokurat{szef oddziału chirurgii}pokażą statystyki umieralności w tym szpitalu...
Gdy deklasuje działalność szpitala w Prokocimiu videvinci zdając sobie sprawę iż jesteśmy uzależnieni od szpitala w Prokocimiu i Szpital Powiatowy z tym Szpitalem na okrągło współpracuje jest to zgoła nierozważne wręcz głupie.
Gdyby była Pani łaskawa i podała nam Szpitale które Pani zdaniem są godne zaufania byłbym wdzięczny.
Ja podałem przykład dobrej praktyki tego Szpitala . Pani powyżej napisała „na chirurgii, można rzec jedno: syf, kiła i mogiła!!!'
Mamy odmienne zdania . Ja spotkałem tam dobrych lekarzy i bardzo przyjazne i kompetentne Panie Pielęgniarki. Nie krytykuję Pani zdania to są Pani odczucia. Ja mam odmienne zdanie .
Pracują tam wspaniali lekarze którzy na wielu oddziałach ratują życie np. noworodkom nie tylko na kardiologii czy chirurgii.
Jak w każdym szpitalu i u nas rodzą się dzieci z różnymi deficytami rozwojowymi i wszystkie kierowane są właśnie to tego Szpitala.
Czy Powiat znalazł inną klinikę z którą Szpital będzie na co dzień współpracował videvinc?.
Dla Pana Szubryta i Pana Starosty należy się szacunek za organizację pomocy dla potrzebującego dziecka.
Z dostępnych materiałów wiemy, że już takiej pomocy udzieliło wiele instytucji i osób prywatnych i to jest bardzo pozytywna informacja.
Napisałeś iż lekarze nie odmawiają pomocy,spotkałeś się z miłą atmosferą itp. tak??? to dlaczego ja mam 3 skierowania do tegoz szpitala w torebce i nie chcą córki przyjąć??? wymaga dożylnej antybiotykoterapii czemu odmówili pomocy twierdząc iż zrobili wszystko co w ich mocy? poniewaz antybiotyk którego potrzebuje jest bardzo drogi!
Co do szpitala w Prokocimiu, w pełni zgadzam się z Doradcą. Ostatnio bywam tam ze swoim dzieckiem dość często i nie mam nic do zarzucenia.
@Doriska
Zawsze smutno mi się czyta takie historie jak ta związana z twoją córką. Pamiętaj jednak, że wszelkie aspekty finansowe związane z leczeniem są w gestii administracji szpitala a nie lekarzy w nim pracujących.
Oczywiście, jest to frustrujące i nie powinno mieć miejsca, co do tego się z tobą zgadzam, ale obwiniałbym tu raczej NFZ a nie szpital.
Ja ze swojej strony wraz z innymi członkami rodziny zrobiłem dla Karolka wszystko na co pozwalają moje skromne finanse i trzymam mocno kciuki za powodzenie operacji.