KW Nowa Prawica – lista kandydatów
Komitet Wyborczy Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke zarejestrował listę kandydatów w wyborach do Sejmu. Oficjalnie zaprezentowano także hasło tegorocznej kampanii: „Nowa Polska dla Twoich dzieci”.
O liście wyborczej Nowej Prawicy pisaliśmy już w artykule: „Nowa Prawica zarejestrowała listę”.
- Jako ugrupowanie prawicowe zawsze opowiadaliśmy się za likwidacją dotacji dla partii politycznych z pieniędzy podatników. W imię wyznawanych wartości i ideałów podejmujemy się tej nierównej walki – napisał w specjalnym liście Paweł Bogdanowicz, szef Sztabu Wyborczego, zapowiadając start tegorocznej kampanii.
1. Andrzej Paciej, Piątkowa, nauczyciel, (UPR)
2. Szymon Jamro, Stróżówka, inż. budownictwa lądowego
3. Małgorzata Mrowca, Nowy Sącz, ekonomista
4. Jerzy Gołębiowski, Rabka-Zdrój, ekonomista, (UPR)
5. Elżbieta Markuszewska-Toczek, Limanowa, technik medyczny
6. Piotr Wenecki, Bartkowa Posadowa, nauczyciel, (UPR)
7. Jacek Garula, Czarny Dunajec, student
8. Sonia Niwicka-Włodek, Nowy Sącz, lekarz stomatolog
9. Jadwiga Kaleta, Kasina Wielka, nauczyciel
10. Piotr Pabin, Kościelisko, przedsiębiorca
11. Stanisław Wojtaszek, Maniowy, technik technolog
12. Maciej Berezowski, Nowy Sącz, przedsiębiorca
13. Dorota Krzak, Chełmiec, ekonomista
14. Anna Sułkowska, Świdnik, nauczyciel
15. Krzysztof Lelito, Nowy Sącz, student
16. Beata Potoczek-Kądziołka, Rdziostów, nauczyciel
17. Krzysztof Klag, Świniarsko, student
18. Mateusz Jabłoński, Januszowa, student
19. Tomasz Chowaniec, Nowy Targ, leśnik, (UPR)
Fot.: sejm.gov.pl
Może Cię zaciekawić
Alarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejZderzenie na "krajówce" - senior trafił do szpitala
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) kilka minut po godzinie 18:00 w miejscowości Raba Niżna w gminie Mszana Dolna. Na drodze kr...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejFilmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
„Zapytani o trzech najważniejszych reżyserów w historii Hollywood historycy filmu amerykańskiego wymieniają: John Ford, William Wyler i Billy W...
Czytaj więcejSport
Mariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPoznaliśmy drugi zespół z awansem do Klasy B
Uran już wcześniej zapewnił sobie awans do Klasy A. Grupa barażowa (zaliczone punkty z fazy ligowej): DOBRZANKA DOBRA - URAN ŁUKOWICA 1:1 (0...
Czytaj więcejPorażka, która daje nadzieje
Relacja na podstawie informacji Orkana Niedźwiedź: Początek spotkania był wyrównany. Obie drużyny grały w szybkim tempie i starały się nar...
Czytaj więcejPozostałe
Nadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcejAlert IMIGW: nawałnice, ściana deszczu i ryzyko podtopień [OSTRZEŻENIE]
Front wciąż nie odpuszcza, co w połączeniu z ukształtowaniem naszego terenu stwarza doskonałe warunki do tworzenia się niebezpiecznych komórek...
Czytaj więcejJest nowy wniosek do PINB. Urząd nadal nalicza kary - już 250 tys. zł
W odpowiedzi na nasze pytania Urząd Miasta Limanowa potwierdził, że złożono nowy wniosek do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Limano...
Czytaj więcejDodatkowe pieniądze na nowy budynek
Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o zwiększeniu dofinansowania o prawie 2,5 mln złotych na projekt „Wsparcie Podstawowej Opiek...
Czytaj więcej
Komentarze (22)
Durne chłopy dały się omamić neoliberalnym hasłom, które doprowadziły do światowego kryzysu w którym tkwimy po dziś dzień.
„W przekonaniu, że jedynym fundamentem, na którym można zbudować prawidłowo funkcjonujące państwo jest trwała moralność chcemy, by państwo w każdym przejawie swojego działania opierało się na tym, dzięki czemu zachodnia cywilizacja osiągnęła swoje sukcesy: na godności, honorze, prawdzie, wolności, własności prywatnej i odpowiedzialności.
Prawo obowiązujące w państwie będzie respektować wolności osobiste obywateli ograniczając działania urzędników państwa jedynie do zabezpieczenia interesów ludzi. Najpełniej wyznaczają to dwie maksymy: 'Chcącemu nie dzieje się krzywda' oraz 'Twarde prawo lecz prawo'.
Ale się ubawiłem, trwała moralność ha ha ha. A w drugim zdaniu respektować wolności osobiste obywateli.
„ Deficyt budżetowy będzie zakazany a zaciąganie pożyczek ograniczone do sytuacji wyjątkowych, ze wskazaniem sposobu ich sfinansowania. Podatki będą stabilne i będą mogły być nakładane tylko w celu wykonania zadań przewidzianych konstytucją i - w przypadku samorządów - dla wykonania zadań zleconych przez lokalne społeczności.
Jakakolwiek działalność gospodarcza państwa czy gminy - jako stwarzająca nieuczciwą konkurencję - będzie bezwzględnie zakazana.”
Tak, będą rozpalać stosy na rynkach i palić czarownice.
„ Szkolnictwo będzie całkowicie zdecentralizowane i sprywatyzowane. Państwo nie może uzurpować sobie żadnego prawa do narzucania rodzicom czego i jak długo należy uczyć dzieci i sposobów ich wychowania. Zlikwidujemy fikcję 'bezpłatnego szkolnictwa' - to obywatele ponoszą całkowity ciężar finansowania systemu edukacji i to oni w zamian za swoje pieniądze mają prawo kształcić swoje dzieci w sposób, jaki uznają za dobry.”
Tak, wrócimy do średniowiecza. Będą Ci co ich stać aby dzieci wykształcić, a reszta na służbę u tych wykształconych. Nie dziwię się zapewne Tych z listy stać na to aby swoje dzieci kształcić.
„Prawo stanowione będzie w oparciu o uniwersalne zasady moralne wypływające z chrześcijaństwa”
Gratuluję dobrego poczucia humoru.
Może wypadałoby trochę wyjaśnić, czemu czerpanie z wzorców chrześcijaństwa jest oznaką 'dobrego poczucia humoru'?
Może przydałaby się również wnikliwa lektura nie założeń, a samego programu? Zapewne poprawiłby się Panu humor, ale może jakaś szara komórka by drgnęła i zastanowiła się nad tym, co jest tam proponowane? Myślę, że byłoby to znacznie lepsze niż pisanie ośmieszających Pana tekstów na forum publicznym?
Pozdrawiam
Pozdrawiam
- Średniowiecze!
- Nieprawda!
?
Spodziewał się Pan wnikliwej odpowiedzi? Na jakiej podstawie? Miałem udowadniać, że pan Korwin-Mikke nie jest wielbłądem, a ja popierając go, nie marzę o czarownicach i stosach?
Bardzo chętnie z Panem porozmawiam, ale nie widzę sensu w takiej rozmowie, gdy Pan zamiast zapoznać się z programem partii i go skomentować/skrytykować/zapytać o coś, rzuca tekstami jak na Onecie agitatorzy z POPiSu.
Również uważam, że założenia programowe, jak i szczegółowy program chrześcijaństwa też powinien Pan poczytać, bo poza przypowieścią o nadstawianiu drugiego policzka, są też bardziej pragmatyczne 'porady', jak żyć powinien naśladowca Chrystusa. ;-)
A co do tego, że Pan nie dorósł do wyznawania naszych zasad, to raczej nie to. Pan chyba nie dorósł do życia, skoro oczernia Pan partię, której programu nawet Pan nie raczył przeczytać.
Pozdrawiam i liczę na bardziej merytoryczne pytania i argumenty.
d) będziemy starać się mieć jak najwięcej prywatnych mediów wszelkiego rodzaju.
Przeczytałem i mogę wypowiadać własne zdanie. Nie podoba mi się Wasz program i tyle. Nie chcę podnosić punktów po kolei proszę mi wybaczyć. Nie będę dyskutował o karze śmierci,o sądownictwie, o uzdrowieniach wymiaru sprawiedliwości, o samorządzie który ma być bardzo ważny b) Nie dopuścimy jednak, by przepisy ustanawiane przez samorządy miały pierwszeństwo przed prawem państwowym. Autonomia nie oznacza suwerenności, a kolejno o tym że państwo będzie też bronić ludzi przed uciskiem ze strony samorządów. O uznaniu wolności osobistej – której fundamentem jest zasada “Chcącemu nie dzieje się krzywda” o uznaniu wolności religijnej , wartości chrześcijańskiej i tradycji katolickiej „a) Kościoły muszą być autonomiczne względem państwa.
b) Nie dopuścimy do prawnej dyskryminacji ateistów i osób wyznań nie-chrześcijańskich.”
To w końcu jak to rozumieć.?.
„9. Skończymy z bezmyślnym podporządkowaniem brukselskim biurokratom.
10. Będziemy co do litery wypełniać zobowiązania międzynarodowe i traktatowe; nie będziemy naiwnie robić tego, do czego nie byliśmy zobowiązani.”
?????
A już o gospodarce nawet mi się pisać nie chce. Pieniądze zapewne spadną nam z nieba i na wszystko będzie nas stać.
Mogę mieć własne zdanie- mogę.
Nie podoba mi się ten program i tyle. Z moją religią nie ma on nic wspólnego, a ja nowej religii wprowadzać nie zamierzam.
i jeszcze jedno nie jestem agitatorem z POPiSu, nie jestem niczyim agitatorem.
Przykro mi, że nie chce się Panu dyskutować, ale rozumiem, że program się Panu nie podoba. Pańskie prawo.
A co do gospodarki i 'spadających pieniędzy', to wystarczy pomyśleć: po zredukowaniu administracji z pół miliona do kilku tysięcy, zlikwidowaniu setek i tysięcy debilnych przepisów, które niedługo regulować będą nawet pracę jelit uzyskujemy mnóstwo pieniędzy. Co do likwidacji podatku PIT i CIT, to jeśli się spojrzy na ubiegłoroczny budżet, ile wynosiły wpływy z tych podatków, a ile wynosiły wpływy z VAT-u czy akcyzy, a także weźmie pod uwagę, ilu potrzeba urzędników w Skarbówce, by się tymi PIT-ami i CIT-ami zajmować, no i nie zapomni o tym, że sporo osób zamiast pracować, to kombinuje, jakby tutaj tych podatków nie płacić, wynajmuje doradców i takie tam, to można dojść do podobnego wniosku: są to podatki bardzo szkodliwe. Lepiej tych pieniędzy ludziom nie zabierać, a przecież nikt tych pieniędzy nie zje, tylko wyda je na dodatkowe artykuły, które są opodatkowane VAT-em, więc summa summarum państwo wyjdzie co najmniej na swoje, bo widziałem również analizy, że likwidacja tych podatków pobudzi gospodarkę i konsumpcję na tyle, że państwo na tym zyska (zgodnie z krzywą Laffera).
Podkreślę na koniec: nie jesteśmy cudotwórcami, ale wyraźnie w programie jest napisane, że obniżka podatków idzie krok w krok z obniżką wydatków. Wydatków, które są absolutnie zbędne.
Pozdrawiam
PS. Co do 'pragmatycznych porad', to miałem na myśli głównie Dekalog. ;-)
Głupota albo demencja.
Z litości nie skomentuję, ale polecam się dowiedzieć, czym jest neoliberalizm, bo chłamem na pewno nazwać go nie można.
Pozdrawiam
Zapewne już niedługo zapuka ABW do mych drzwi. Albo gorzej - Pan Panie Westerly wpadnie i będzie mnie zwyczajnie zwalczał.
Swoją drogą to ciekawe: tyle jadu i nienawiści i nadal zero konkretów. Komuś zdecydowanie nie podoba się ugruntowana i coraz silniejsza pozycja Nowej Prawicy w województwie małopolskim.