Kto podpisał, a kto nie podpisał umów? Sprawdź listę
Poniżej publikujemy wykaz lekarzy i ośrodków zdrowia, które podpisały umowę z NFZ na 2015 rok dotyczącą Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
Wykaz placówek, które podpisały umowy z NFZ na 2015 rok w zakresie lekarskiej opieki POZ:
Halina Reijns ul. brak 822/brak, 34-734 Kasinka Mała
Samodzielny Publiczny Zakład Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Dobrej, ul. 545 545, 34-642 Dobra
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Laskowej, ul. Laskowa 428, 34-602 Laskowa
Stanisława Kucharska ul. Szczawa 425, 34-607 Szczawa
Bogdan Baczyński, Beata Baczyńska ul. Kasina Wielka 546, 34-741 Kasina Wielka
Renata Kopacz-Modrzejewska ul. Poręba Wielka 278, 34-735 Poręba Wielka
Stanisław Pikul ul. - 8, 34-606 Łukowica
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mszanie Dolnej ul. Matejki 13, 34-730 Mszana Dolna
Gorczański Ośrodek Medyczny Gor-Med Kaim spółka jawna ul. 403, 34-608 Kamienica
Krzysztof Kulka ul. Mszana Górna 401, 34-733 Mszana Górna
Rafał Wesołowski ul. Rynek 26, 34-730 Mszana Dolna
Barbara Szczurowska, Jan Szczurowski ul. 188, 34-623 Szczyrzyc
Wykaz placówek, które nie podpisały umowy w zakresie lekarskiej opieki POZ:
Zobacz również:
Janusz Dziedzic ul. Słopnice 518, 34-615 Słopnice
Marek Borowiak ul. Łapanów 185, 32-740 Łapanów
Elżbieta Makulec-Ryś ul. Nowe Rybie 157, 34-652 Nowe Rybie
Anna Joniec ul. Męcina 536, 34-654 Męcina
Teresa Pankiewicz ul. Starodworska 5, 34-601 Limanowa
Mirosława Wiśniewska-Oko ul. Przyszowa 407, 34-604 Przyszowa
Janina Ziomek-Gała ul. Witosa 28, 34-600 Limanowa
Lesław Szot ul. Piłsudskiego 12, 34-600 Limanowa
Jan Sieja ul. 31, 34-603 Ujanowice
Danuta Mrażek ul. Kasninka Mała kasinka, 34-734 Kasinka Mała
Niepubliczny Zaklad Opieki Zdrowotnej-Poradnia Lekarska Ogólna-Rojek,Marczuk,Jedynak, Marchewka, Cina Spółka Jawna ul. M. B. Bolesnej 10, 34-600 Limanowa
Grażyna Krupińska ul. Jodłownik 174, 34-620 Jodłownik
Informacja Narodowego Funudusz Zdrowia:
Jeśli przychodnia nie podpisała umowy i gabinet Państwa lekarza rodzinnego nie będzie czynny mogą Państwo skorzystać z opieki lekarza w innej przychodni lub z pomocy medycznej w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym bądź szpitalnej Izbie Przyjęć. Do dyspozycji pacjentów są również ambulatoria Nocnej i Świątecznej Opieki działające od godz.18.00, a w dni wolne od pracy - całodobowo.
Zarówno do szpitalnych oddziałów ratunkowych, izb przyjęć i ambulatoriów nie obowiązuje rejonizacja.
Zmiana lekarza pierwszego kontaktu
Każdy ubezpieczony ma prawo zmiany lekarza pierwszego kontaktu bezpłatnie trzy razy w roku. Wystarczy złożyć nową deklarację w wybranej przychodni. Świadczeniodawca, u którego byliśmy wcześniej zapisani jest zobowiązany do wydania kopii dokumentacji medycznej na wniosek pacjenta.
(Fot. Freeimages.com)
Może Cię zaciekawić
Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejUderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejPonad 38 kilogramów narkotyków w obrocie. Mieszkaniec regionu skazany
W czwartek (11 czerwca) Sąd Okręgowy w Nowym Sączu, po rozpoznaniu apelacji wniesionej przez obrońcę oskarżonego, utrzymał w mocy wyrok Sądu R...
Czytaj więcejSport
Rozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPozostałe
Z parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcej
Komentarze (29)
Mój ośrodek ma umowę, bo mój ośrodek zatrudnia lekarzy.
Jest również problem przepisaniem się do innej przychodni np w Dobrej nie przyjmują poza terenu , trzeba rozmawiać z lekarzem rodzinnym (dla jasności chodzi mi o Pediatrę ) ale Lekarz i tak nie wyraża zgody..
nawet ok. 1,5 godz. Nie wiem dlaczego nie ma reakcji na spoznianie sie lekarzy do pracy w przychodni, chorzy czekaja i czekaja. W Krakowie by to nie przeszlo, a gdzie jest wtedy NFZ ?
twarzyczka mejego doktorka i też bym się chętnie wymienił ?
Tel. 1833 23 400 tam nie ma problemu, z żadnymi numerkami , czy limitem przyjmowania ,,,tak jak jest to w limanowej w Ośrodku ZDROWIA ze robią wielką łaskę ze cie przyjmą czy czekaniem od 5 rano żeby sie zarejestrować!!!!!!!!!! W Kamienicy tego nie ma przyjma cie kiedy tylko chcesz, Przyjmują tam wspaniali lekarze wybitni specialiści, wspaniały personel ośrodek wyposażony w najnowocześniejszą aparaturę i urządzenia ,, ja jestem mega zadowolony z tego Ośrodka Zdrowia i mogę ci śmiało polecić
Mam nadzieję, że powstanie tu jakiś ośrodek a wówczas monopoliści z 'porozumienia' mogą sobie strajkować ile chcą- albo otworzyć prywatne praktyki lekarskie.
Oni najnormalniej 'strajkują' tyle, że pod nazwą protestu. Przeczytaj ich postulaty. Podstawowym warunkiem otwarcia gabinetów jest aneksowanie umowy z datą 31.12.2014 i zachowanie ciągłości współpracy. Lekarze chcą kosztem pacjentów (bo to my od dziś nie mamy dostępu do lekarza) wymusić zmianę warunków finansowych. A wiesz dlaczego umowa ma być wstecznie aneksowana? Żeby nie musieli na nowo walczyć o pacjenta, o umowy z innymi przychodniami czy ośrodkami diagnostycznymi. I na dodatek dostaną pieniądze za czas 'protestu'. Czy Ty dostajesz kasę jeśli miałbyś ochotę nielegalnie zastrajkować? Nie. Wyleciałbyś na zbity pysk.
Niech Ci lekarze uczciwie zamkną gabinety jak mówisz i otworzą prywatne praktyki lekarskie. Niech to zrobią zamiast szantażować NFZ naszym kosztem.
Na miejsce ich gabinetów powstaną nowe, bo przyroda 'nie toleruje pustki'. Niech no lekarze krakowscy dowiedzą się, że to nie mamy ośrodka to szybko coś powstanie.
Supermarkety też nam 'wyrosły' to i sieciowe przychodnie powstaną.
Widzisz adamsky. Żeby skutecznie zatrudnić lekarza trzeba tego chcieć. Nie wystarczy prymitywne ogłoszenie umieszczone na stronach internetowych których nikt nie czyta czy np. w gazetach o tematyce motoryzacyjnej.
To, że limanowski szpital nie może zatrudnić lekarzy to wina szpitala, bo nie umie szukać pracowników. Przecież nie zatrudnisz lekarza jeśli lekarze nie wiedzą, że jest wolny wakat. Zamieszczenie ogłoszenia na stronie limanowskiego szpitala to jest jakiś żart. Przecież na tą stronę wchodzą głównie pacjenci szukając nr telefonu do przychodni/ oddziału.
No i tak to mniej więcej w Limanowej wygląda. Niekompetentni 'krewni i znajomi' zajmują stanowiska rozkładając co chwilę ręce mówiąc: 'się nie da'. A ludzie wykwalifikowani są bezrobotnymi lub pracują w Biedronce. Dopóki nie zmieni się mentalność limanowian dopóty będzie 'się nie da'.