Koronawirus u nauczycielki. Zdalne nauczanie do końca tygodnia, uczniowie i pracownicy w nadzorze epidemiologicznym
Olszówka. Do najbliższego piątku nauczanie w szkole w Olszówce będzie prowadzone w formie zdalnej – zakażenie potwierdzono dziś u jednej z nauczycielek.
Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce znajdują się w nadzorze epidemiologicznym. Dziś limanowski sanepid otrzymał informację, że u jednej z nauczycielek potwierdzono zakażenie koronawirusem.
- Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu zdalnego nauczania do najbliższego piątku włącznie. Uczniowie i nauczyciele mają się teraz obserować, a gdyby u kogoś wystąpiły objawy, to powinien się zgłosić do lekarza – powiedziała nam Renata Tokarska, szefowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Limanowej. Jeżeli w tym czasie u tych osób nie wystąpią objawy choroby COVID-19, to od poniedziałku szkoła będzie już normalnie funkcjonować.
Ta sama nauczycielka pracuje również w innej szkole, na terenie sąsiedniego powiatu – w odniesieniu do tej placówki tamtejsza stacja sanepidu podjęła identyczną decyzję.
Sanepid objął kwarantanną tylko jedną osobę z grona pedagogicznego ZSiP w Olszówce z uwagi na fakt, że równolegle uczy jeszcze w kilku innych szkołach. Osoba ta jest w kwarantannie wraz z otoczeniem domowym. Jeśli objawy nie wystąpią u żadnego z wykazanych domowników, kwarantanna zakończy się po 10 dniach.
Zakażenie u nauczycielki wykryto dzisiaj, pierwsze objawy pojawiły się u kobiety w weekend.
(Fot.: Google)
Może Cię zaciekawić
Ekspert zbadał finanse archidiecezji
W pierwszym kwartale tego roku w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona analiza finansowo-organizacyjna. Badanie zrea...
Czytaj więcejStraż Graniczna odprawi pięciu Uzbeków do kraju
W piątek (19 czerwca) w Nowym Sączu przeprowadzona została kontrola legalności pobytu pięciu obywateli Uzbekistanu. Działania zrealizowali funkc...
Czytaj więcejŚmiertelny wypadek motocyklisty
W niedzielę (21 czerwca) około godziny 12:30 w miejscowości Czasław doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wy...
Czytaj więcejNocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Policjanci z sądeckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Do zdarzeń t...
Czytaj więcejSport
Mistrz Polski wraca do Słopnic. Udany występ Gravity Revolt na krajowym czempionacie
Największy sukces odniósł Wojtek Ranosz, który zwyciężył w kategorii Elita i zdobył tytuł mistrza Polski 2026. Zawodnik Gravity Revolt ok...
Czytaj więcejKolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPozostałe
Wojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kole...
Czytaj więcejAlarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejNadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcej
Komentarze (5)
'Z obecnie publikowanych materiałów zarówno ONZ jak i Banku Światowego wynika, iż epidemia Covid-19 była planowana przynajmniej od 2017 roku.!!
Jak podała strona National File "Witryna Banku Światowego ma aktywny zapis w swojej bazie danych [World Integrated Trade Solution WITS] odnoszący się do „Eksportu sprzętu, przyrządów i testów diagnostycznych na COVID-19 (902780) z podziałem na kraje w odniesieniu do 2018 roku”. Światowa Organizacja Zdrowia nie nazwała koronawirusa „COVID-19” aż do lutego 2020 r. co miało miejsce w wyniku wybuchu epidemii."
"Baza danych Banku Światowego odnotowała eksport zestawów testowych na COVID-19 już w 2017 roku. "
https://www.youtube.com/watch?v=jkCDQG_v7MU&ab_channel=prisonPLANETpl
Wszyscy, którzy biorą udział w tym GLOBALNYM OSZUSTWIE , SĄ PODEJRZANYMI O PRZESTĘPSTWO LUDOBÓJSTWA. !
Przypominam:
Zbrodnie przeciwko ludzkości nie ulegają przedawnieniu. !!
Hucpa, banda oszustów. !
Niekwestionowaną sprawą jest FAKT odbierania swobód obywatelskich, praw przez ustanowienie tych nakazów i zakazów.
Niektórzy politycy partii rządzącej jak np. Dworczyk opowiadają takie brednie:
" Dzisiaj państwo w walce z chorobą działa w oparciu o dwie ustawy. Specustawa i druga ustawa z 2008 roku o zwalczaniu chorób zakaźnych i epidemii. Te ustawy dają władzom pewne narzędzia do tego, żeby z tym problemem, z którym się mierzymy w tej chwili, walczyć. I dopóki państwo może działać w oparciu o te ustawy, które nie ograniczają praw obywatelskich, które nie są żadnym ze stanów nadzwyczajnych, to po prostu nie ma podstaw prawnych tego, żeby wybory przesunąć – mówił Michał Dworczyk w Rozmowie Piaseckiego w TVN 24. "
Więcej: https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/stan-wyjatkowy-w-polsce-2020-konstytucja-zasady-odszkodowania-co-to-jest-kto-oglasza-ile-trwa
Zwróćcie uwagę na fakt , iż w tej wypowiedzi sam sobie zaprzeczył. !!
Po pierwsze:
Te nakazy i zakazy naruszają PRAWA OBYWATELSKIE opisane w Konstytucji np. prawo do leczenia
Są pewne prawa, które pod żadnym pozorem NIE MOŻNA NARUSZAĆ, nawet wówczas gdyby wprowadzono stan wyjątkowy lub stan wojenny czyli dwa z trzech stanów nadzwyczajnych.
Trzecim jest stan klęski żywiołowej.
Tymi prawami , których NIE MOŻNA NARUSZAĆ nawet w stanie nadzwyczajnym, którego nie wprowadzono oficjalnie są:
W czasie stanu wojennego i wyjątkowego nie można ograniczać wolności i praw określonych:
• w art. 30 (godność człowieka), jak wszyscy wiemy jest ono nagminnie łamane poprzez nakaz noszenia maseczek, kagańców. W ostatnim wywiadzie z Jarosławem Pinkasem ., głównym państwowym inspektorem sanepidu, on sam stwierdził, iż maseczki nie są po to, aby Nas chronić lecz przypominać Nas o pandemii.( , czyli DYSCYPLINOWAĆ Nas, upokarzać)
• art. 38 (ochrona życia), tutaj łamie się prawa do wszystkich usług lekarskich oraz do rzetelnych badań poprzez zamykanie wielu szpitalnych oddziałów, teleporad i zmuszania do niewiarygodnych testów.
• art. 39, art. 40 i art. 41 ust. 4 (humanitarne traktowanie), jak bestialsko obchodzi się ludzi , potencjalnych kupujących w sklepach, przychodniach , gdy nie są oni chorzy, a zmusza się ich do założenia maseczek i ODMAWIA świadczenia usług.
Jedna poszkodowana wygrała własnie sprawę z taką ekspedientka przed sądem
• art. 42 (ponoszenie odpowiedzialności karnej), to nie działa w stosunku do podejrzanych o korupcje polityków np. Szumowskiego
• art. 45 (dostęp do sądu),są przypadki spraw w platformie internetowej
• art. 47 (dobra osobiste), poprzez BEZPRAWNE przekazywanie danych osobowych przez niektórych policjantów pracownikom sanepidu co jest wbrew ustawie o policji oraz wbrew RODO
• art. 53 (sumienie i religia) tutaj szykanowani są wierni , sakrament komunii itp
• art. 48 i art. 72 (rodzina i dziecko). te prawo naruszano w okresie lock down czyli zamknięciach w domach gdzie dzieci pozbawiono edukacji w szkołach a matkom , opiekunom odebrano prawo do pracy plus ZAKAZ wizyt w szpitalach dla rodziny w Szczyrzycu obowiązuje od początku plandemii
Ludzie cóż ZA BEZPRAWIE I OBŁUDA. !!