Kontraktowi ratownicy chcą podwyżek, dyrekcja publikuje ogłoszenie o... naborze
Limanowa. Kontraktowi ratownicy medyczni pracujący na tzw. transporcie oraz na SOR domagają się podwyżek. Tymczasem dyrekcja szpitala ogłasza nabór na takie stanowiska pracy. Rozmowy trwają.
Od października tego roku trwają intensywne rozmowy z dyrekcją limanowskiego szpitala o podwyżkach dla ratowników pracujących w transporcie medycznym. Są to osoby, które zdecydowanej większości nie są etatowymi pracownikami szpitala, a tzw. pracownikami kontraktowymi, czyli prowadzą własną działalność gospodarczą.
Z wiadomości, jaką otrzymaliśmy na redakcyjną skrzynkę e-mail, wynika, że limanowscy ratownicy zarabiają mniej, niż osoby zatrudnione w transporcie w innych szpitalach. Niewykluczone, że od nowego roku zdecydują się na odejście z pracy.
- Często transportują i utrzymują przy życiu osoby zakażone wirusem COVID-19, jak i inne bardzo ciężkie przypadki za najniższą stawkę. Są oni także pozbawieni dodatku „covidowego” od wakacji, pomimo że w obecnej fali prawie każdy z nich przechodził COVID-19, narażając przy tym swoje rodziny. Pracownicy ci są pozbawieni jakiejkolwiek ochrony socjalnej od utraty pracy czy choroby, zwolnienia czy innych przypadków losowych – czytamy w wiadomości od Czytelnika.
Dyrekcja szpitala twierdzi, że w związku ze zbliżającym się zakończeniem obowiązywania umów ratowników kontraktowych, prowadzone jest „rozpoznanie rynku”. Stąd ogłoszenie o naborze, które kilka dni temu pojawiło się na stronie internetowej szpitala.
- Dotychczasowi ratownicy otrzymali propozycję możliwości przedłożenia umów na pół roku, do czasu ogłoszenia konkursu - mówi w rozmowie z nami dyrektor Marcin Radzięta. W mojej ocenie pod względem wysokości płac ratownicy nie są pokrzywdzeni, w niektórych ościennych placówkach ratownicy dopiero dobijają do stawek, które od ponad roku obowiązują w Limanowej.
Dyrekcja nie wyklucza spotkania z ratownikami. - Jest jeszcze trochę czasu, jesteśmy na etapie uzgadniania warunków - dodaje dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego.
Do tematu będziemy powracać.
Może Cię zaciekawić
Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejUderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejPonad 38 kilogramów narkotyków w obrocie. Mieszkaniec regionu skazany
W czwartek (11 czerwca) Sąd Okręgowy w Nowym Sączu, po rozpoznaniu apelacji wniesionej przez obrońcę oskarżonego, utrzymał w mocy wyrok Sądu R...
Czytaj więcej70 lat w kapłaństwie. Jubileusz ks. prałata Józefa Korzenia
W uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie zorganizowano jubileusz ks. prałata Józefa Ko...
Czytaj więcejSport
Zawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPlan sparingów czwartoligowej Limanovii
Sztab szkoleniowy postawił przede wszystkim na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami z wyższych i równorzędnych klas rozgrywkowych. W plani...
Czytaj więcejPozostałe
Z parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcej- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
- Ponad 38 kilogramów narkotyków w obrocie. Mieszkaniec regionu skazany
- 70 lat w kapłaństwie. Jubileusz ks. prałata Józefa Korzenia
- Entomolog: komary nie są najgorsze; są owady, które potrafią zabić krowę (wywiad)
Komentarze (20)
Ludzie włączcie leczenie tego kraju,
Niech rodzina zabiera ją stamtąd jak najszybciej na własne życzenie pacjentki. !!
1. ) planeta ziemia NALEŻY do Nas do ludzi , a nie do gadów i L;ucyfera czyli SZTUCZNEJ INTELEGENCJI
2) Nawet ich gadzie prawo mów tak w kwestii praw pacjenta:
"§Zabieg medyczny wykonany bez zgody pacjenta jest czynnością bezprawną, nawet gdy wykonany jest zgodnie z zasadami wiedzy medycznej.
§Pacjent ma prawo do wyrażenia zgody lub jej odmowy na udzielenie określonych świadczeń zdrowotnych.
§Jeżeli pełnoletni, mający pełną zdolność prawną i działający z rozeznaniem pacjent sprzeciwia się interwencji medycznej, sprzeciw ten powinien być uwzględniony. Zgoda pacjenta ma charakter odwołalny.
§Pacjent może ją skutecznie cofnąć zarówno przed przystąpieniem do udzielenia świadczenia zdrowotnego, jak i w trakcie jego udzielania.
§Zgodę określić można jako swobodnie podjęty i wyrażony akt woli pacjenta lub jego przedstawiciela ustawowego.
§Powinna być wyrażona na podstawie przystępnie udzielonej, rzetelnej informacji, co do wszystkich stadiów postępowania medycznego.
§Sam utrudniony kontakt z pacjentem nie oznacza, że nie może on świadomie wyrazić zgody na leczenie. W takiej sytuacji każdorazowo osoba wykonująca zawód medyczny ma obowiązek indywidualnie ocenić zdolność każdego pacjenta do świadomego wyrażenia zgody na leczenie.
§Dla skuteczności zgody pacjenta na dokonanie zabiegu medycznego istotne znaczenie ma moment jej udzielenia – zgoda powinna poprzedzać świadczenie zdrowotne.
§Warunkiem udzielenia przez pacjenta skutecznej i ważnej zgody jest uprzednie przekazanie mu pełnej informacji o:
• swoim stanie zdrowia, rozpoznaniu, proponowanych oraz możliwych metodach diagnostycznych i leczniczych,
• dających się przewidzieć następstwach ich zastosowania albo zaniechania, wynikach leczenia oraz rokowaniu.
§Zgoda pacjenta może być wyrażona:
• osobiście; oraz zawsze przez pacjenta, który ukończył 16 lat;
• przez przedstawiciela ustawowego;przez sąd opiekuńczy w przypadku zabiegu operacyjnego albo zastosowania metody leczenia lub diagnostyki stwarzających podwyższone ryzyko dla pacjenta.
§Formy zgody:
• ustna; jak też każde zachowanie, które w sposób nie budzący wątpliwości wskazuje na wolę pacjenta poddania się określonym czynnościom medycznym;
• w formie pisemnej w odniesieniu do zabiegu operacyjnego i metod leczenia lub diagnostyki, stwarzających podwyższone ryzyko dla pacjenta oraz eksperymentu medycznego.
§Zgoda pacjenta co do zasady obejmuje tę procedurę medyczną, która została wcześniej przedstawiona pacjentowi oraz przeprowadzona jedynie w takim zakresie i w taki sposób, w jaki wcześniej została mu przedstawiona. §W przypadku zabiegu operacyjnego albo zastosowania metody leczenia lub diagnostyki stwarzających podwyższone ryzyko dla pacjenta ‒ zgodę, wyraża się w formie pisemnej.
§Osobą uprawnioną do wyrażenia zgody jest co do zasady sam pełnoletni pacjent zdolny do świadomego wyrażania woli oraz który nie jest całkowicie ubezwłasnowolniony. §W pozostałych przypadkach, niezbędna jest zgoda zastępcza, czyli wyrażenie zgody na określoną metodę leczenia ‒ podejmuje ją inna osoba lub konieczne jest zezwolenie sądu opiekuńczego.
§Zgoda wyrażona w formie pisemnej powinna zawierać: rodzaj zabiegu, jakiemu ma się poddać pacjent wraz ze wskazaniem wybranej metody;
oświadczenie pacjenta o zapoznaniu go z typowymi i przewidywalnymi możliwymi powikłaniami w tym nietypowymi, o ryzyku zabiegu i jego następstwach; własnoręczny podpis pacjenta.
Rzecznik Praw Pacjenta ADRES ul. Młynarska 46, 01-171 Warszawa; Czynna w dni robocze w godzinach 08:00-18.00; Telefon 800 190 590 "
Ta grupa zawodowa w większości jest już nam znana od lat . A czas "plandemi" otworzył nam oczy , kim naprawdę są.
Zapłacą za to z nawiązką.
Niestety, ale stracili zaufanie społeczeństwa.
Powtarzam to non stop, pokazuję jak ich "prawo" czyli bezprawie jest przez nich samych łamane.
Trzeba nagrać tych podejrzanych o ludobójstwo , wypisać się na własne życzenie, iść prywatnie na leczenie, a gamoni , te nagranie wrzucić do sieci.
Robić to WSZYSTKIM PSYCHOPATOM , w ten sposób oni będą niekończeni i ich ludobójstwo.
Proste?
Ja tak robię i wszystko idzie mi jak po maśle.
;-))
Czuwaj DUCH, niech się dzieje.
Polecam WSZYSTKIM obejrzenie filmu "władcy umysłu" wczoraj go obejrzałam p-o raz kolejny w pakiecie Polsatu.
A tak na zakończenie, jak można mieć dyżur w szpitalu cały czas przez 72 godziny. Kiedy ten pracownik wypoczywa?
Kończy się on piękną konkluzją , która może obalić ten matrix w jakim żyjemy.
Oto ta konkluzja:
" KAŻDY MA WOLNĄ WOLĘ, ale większość nie wie jak z niej skorzystać"
W te słowa OKULTYŚCI ujawnili Wam największą UKRYWANĄ PRAWDĘ o obecnym systemie. niewtajemniczeni, ZINDOKTRYNOWANI NIE ZDAJĄ sobie sprawy iż jest to PRAWDA, podstawa jedynego istniejącego PRAWA zwanego od zarania PRAWEM NATURALNYM. !!
Celowo okultyści nazwali ten film science fiction , aby NIKT nie przyjął tych słów za prawdę, Oni bowiem w tajnych stowarzyszeniach MUSZĄ Nam o tym mówić więc wybrali bajki i fikcyjne filmy , aby spełnić ten WYMÓG.
My jednak nie bawimy się w łamigłówki.
PRAWO NATURALNE MÓWI Nam PRAWDĘ:
To jest wszyscy jesteśmy sobie równi i nie mamy żadnych panów nad sobą , ani rządów, ani polityków, ani prawników, ani służby , ani rodziny królewski, ani żadne OKULTYSTYCZNE psychopatyczne grupy ludobójców na usługach gadów i lucyferycznej sztuczniej inteligencji.
Prawo mówi:
zabronione JEST KRZYWDZENIE INNYCH . !!
TYLKO tyle i aż tyle.
Obecne okultystyczne systemy nie spełniają tego wymogu, poprzez odbieranie żywym istotom ich NIEZBYWALNYCH praw poprzez stosowanie nakazów i zakazów.
Ratownicy medyczni PANDEMII NIE MA , jest tylko pandemia zniewolenia, ludobójstwa, nadzoru./ !!
Podtrzymując tę FIKCJĘ sami stajecie się współwinnymi . !!