Kolejny most czeka na odbudowę. Promesa jest, oferty droższe niż zakładano
Owieczka. Trzy oferty złożono w przewidzianym terminie w postępowaniu na odbudowę mostu w miejscowości Owieczka, w ciągu drogi powiatowej Siekierczyna – Naszacowice.
Może Cię zaciekawić
Ekspert zbadał finanse archidiecezji
W pierwszym kwartale tego roku w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona analiza finansowo-organizacyjna. Badanie zrea...
Czytaj więcejStraż Graniczna odprawi pięciu Uzbeków do kraju
W piątek (19 czerwca) w Nowym Sączu przeprowadzona została kontrola legalności pobytu pięciu obywateli Uzbekistanu. Działania zrealizowali funkc...
Czytaj więcejŚmiertelny wypadek motocyklisty
W niedzielę (21 czerwca) około godziny 12:30 w miejscowości Czasław doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wy...
Czytaj więcejNocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Policjanci z sądeckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Do zdarzeń t...
Czytaj więcejSport
Mistrz Polski wraca do Słopnic. Udany występ Gravity Revolt na krajowym czempionacie
Największy sukces odniósł Wojtek Ranosz, który zwyciężył w kategorii Elita i zdobył tytuł mistrza Polski 2026. Zawodnik Gravity Revolt ok...
Czytaj więcejKolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPozostałe
Wojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kole...
Czytaj więcejAlarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejNadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcej
Komentarze (19)
Pan czy administracja ? kto usunął ten trafny Pana komentarz. :)
Czy ja mogę go wkleić ponownie? . :)
Nie wiem co na to radni powiatowi z tego terenu - przecież ten most mógł już funkcjonować.
Ciekawe co nasz kochany zarząd powiatu zrobi w tym roku - może też odda, bo przecież pieniądze potrzebne są na Jodłownik i Podłopień.
Za POPiSu to raczej nie nastąpi.
Na służby raczej był nie liczyła, ale TRZEBA UŚWIADAMIAĆ WYBORCÓW naszego powiatu o tym co się naprawdę tutaj dzieje. Jeśli jest prawdą to o czym pisał @koniecpuchały to Ci ponoć ludzie , którzy ' czuwają' nad retuszem Pana Starosty NIE SĄ w stanie , choćby nie wiem jak się starali wpłynąć na wykasowanie komentarzy , które pokazują PRAWDE.
Prawdą jest bowiem ogromne zaniedbanie w sprawie REZYGNACJI przyjęcia dotacji na odbudowe tego mostu w miejscowości OWIECZKA przez wladze powiatu.
Jak można było to uczynić,, zaniedbać PODSTAWOWE POTRZEBY mieszkanców tej miejscowości?
To się po prostu w głowie nie mieści.
Najgorsze jest to, że Ci ludzie liczą na poiparcie wyborców w przyszłych wyborach?
Geotermia też okazała się ogromnym niewypałem, a przecież dzięki temu projektowi można było rozwiązać problem ze smogiem.
Tutaj wiecej szczegółów na ten temat:
' Kalisz chce walczyć ze smogiem za pomocą geotermii '
http://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/kalisz-chce-walczyc-ze-smogiem-za-pomoca-geotermii,108039.html
Gdyby rzadący w powiecie choć troszkę zainteresowali się tym tematem , tak MERYTORYCZNIE z wymaganą wiedzą i zaangażowaniem to już dawno dostać mogli by na to niezbędne środki.
Co prawda osobiście nie wierze w żaden smog spowodowany wysoką emisją CO2, bo jest to jeden z największych kantów, to jednak z kantem TRZEBA WALCZYĆ wiedzą i sprytem.
Jak to mawiają starsi i mądrzejsi:
' Na chamstwo trzeba się przeciwstawić podwójnym chamstwem'.
Inne powiedzenie mówi:
' Pogłaszcz chama to Ciebie kopnie.
Kopnij chama to Ciebie pogłaszcze'.
Inne powiedzenie mówi:
' Golą Was i strzygą jak owieczki'
Do tematu powrócę, tak więc Ci którzy strzegą tematu 'retuszu' reputacji Pana Starosty proszę wszystkie ręce na poklad. ;-)))
Pozdrawiam.
Niejednokrotnie pisałam do wójta naszej gminy w ważnych sprawach, pomagam ludziom póki co skutecznie , pisałam do Pana Starosty, raz nawet proszono mnie o przedłużenie terminu odpowiedzi na pismo w sprawie naszego wiejskiego wodociągu oraz szeregu nieprawidłowości .
Jeden miesiąc było im ZA MAŁO! NA ODPOWIEDŹ. !!! Pan Starosta MA SWOJE SŁUŻBY, KTÓRYM PŁACI SIĘ WYNAGRODZENIE I TE kilka służb miało problem W ODPISANIU MAŁEMU , NIC NIE ZNACZĄCEMU ' 'żuczkowi' jak ja ? .
Mało tego przeszło półtora miesiąca temu , jako Prezeska naszego stowarzyszenia wystąpiłam pismem do Pana Starosty o udzielenie Nam informacji publicznej w sprawie planowanej inwestycji budowy ronda w Jodłowniku itp.
Piszę takie zapytania w różnych sprawach do wielu samorządowców nawet innych gmin.
Oni wszyscy jakoś nie mają problemu w odpisaniu mi na pisma , ale Pan Starosta do dnia DZISIEJSZEGO WŁĄCZNIE NIE RACZYŁ MI ODPOWIEDZIEĆ na rzeczone pismo.
Ja się już więcej nie będę z tym wszystkim cackała wystąpię ze skargą w tym temacie do wskazanych prawem instytucji.
Teraz kolego posłuchaj tego :
Co Wy wszyscy sobie myślicie, zajmujecie stanowiska samorządowe, dobrze płatne, wielu z Was ma szereg niepowodzeń, kwestii zadłużania gmin, niejednokrotnie tutaj na portalu czytam jak wielu nie potrafi rozwiązać podstawowych spraw, wywiązywać się rzetelnie ze swoich PODSTAWOWYCH OBOWIĄZKÓW, wielokrotnie mieszkańcy powiatu protestowali , odwoływali się w wielu sprawach, komentujący włącznie ze mną PODAWALIŚMY im gotowe rozwiązania , tak społecznie, za darmo a WY ŚMIECIE NAS ZA TO KRYTYKOWAĆ???
Jeleni szukacie? to idźcie na rykowisko ich szukać.
Co za TUPET macie !!!
O zaniedbaniach typu uchylania się od udzielenia informacji publicznej, jako podstawowy obowiazek , a zarazem prawo podatnika nie wspominając.
BUTA władzy tej na szczeblu centralnym , jak i często w samorządach przechodzi ;ludzkie pojęcie.
Ostanio np. ZHAŃBIONO FLAGĘ POLSKI, ODBIERA SIĘ PRAWA OBYWATELSKIE POLONI, PATRIOTOM itp., To wszystko MUSI SIĘ SKOŃCZYĆ!!!
Słuchaj 'kolego' NIKT NIE BĘDZIE MI MOWIŁ co ja mam robić w moim prywatnym życiu , za swoje pieniadze. !!!
Nie jestem NIKOGO PACHOŁKIEM , ANI SŁUGĄ, czy Wam się to podoba czy też nie.
Dla zainteresowanych nieco więcej o tym hańbiońcych zachowaniach i BUCIE w linkach poniżej:
' Targowica! Kazali nam schować polskie flagi'! Prezydent Duda jak Komorowski? Co się dzieje z PiS? '
https://www.youtube.com/watch?v=gfPewJ3jei8
' Parszywa zdrada Andrzeja Dudy i panika w ambasadzie niemieckiej – Jan Zbigniew hrabia Potocki '
http://porozmawiajmy.tv/parszywa-zdrada-andrzeja-dudy-i-panika-w-ambasadzie-niemieckiej-jan-zbigniew-hrabia-potocki/
jak wydają oni KAŻDY nasz pieniądź............. przepraszam za błędy.
I ja głosowałem na PiS :/ ?
MEA CULPA :/
Już nie przesadzajmy :)
I nie żebym był bezkrytyczny. Ale bez jaj ;)
Ta wiadomość uratuje Nas od bezprawnych roszczeń wobec narodu polskiego. Okazuje się bowiem, że ta zdradliwa przegłosowana ustawa nr. 447 i podpisana przez ich Prezydenta Trumpa jest tyle warta co papier toaletowy .
Jest bowiem w Polsce człowiek, który jest w posiadaniu informacji oraz pisma, które PRZECZY informacji, że Profesor Bartoszewski( ani nikt inny z polskiego rzadu w tamtym czasie) KIEDYKOLWIEK podpisał porozumienie w Terezinie. na podstawie którego głosowali te ustawy Jankesi.
Jak mawia ten zacny człowiek , teraz nasi okupanci mogą Nas pocalować wiedzie gdzie.......... ;-)))
Link zamieszcze jutro. To jest najpiękniejsza wiadomość w III RP.
@wartownik2 Zaraz zamieszczę link, który czarno na białym pokazuje jakie podatki, w tym ukryte wprowadził obecny rząd, a jest tego bezliku.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23413728,mieli-nie-podnosic-podatkow-a-wprowadzili-nawet-oplate-za-deszcz.html#Z_BoxMTPPush
A Ci najbogatsi przerzucą wszystko na tych biedniejszych i będziemy wszyscy szczęśliwi :)
Cały wywód i dochodzenie do tego czy Polska w 2009 podpisała deklatację terezińską zaczyna się od ok. 13 minuty 20 sekundu zapisu w tym filmie. Wydaje się bowiem, że CHCĄ NAM WMOWIĆ ( pewne środowiska żydowskie wraz z polskim rządem) , że strona Polska ją podpisała, a zgromadzone dokumenty , w tym pismo dr. Kekusia do biura rzeczonego Pana Bartoszewskiego w owym czasie PRZECZĄ TEMU. !!!
Jak widać na stronie angielskiej izby lordów parlamentu angielskiego w dokumencie zwanym ' TEREZIN DECLARATION : Holocaust Era Assets Questions for Short Debate'( dyskusja na temat deklaracji terezińskiej) wyraźnie jest napisane, że POLSKA NIE PODPISAŁA DEKLARACJI TEREZIŃSKIEJ!!!
CO OZNACZA , ŻE JESTEŚMY okłamywani ORAZ W SENACIE AMERYKAŃSKIM uchwalono ustawę , która NIE DOTYCZY POLSKI jak Nam się wmawia. !!!
Mało tego Pan Kekuś wyslał takie zapytanie do kancelarii ówczesnego Pana Bartoszewskiego z zapytaniem czy podpisał tę daklarację lub ktoś z jego rzadu i odpowiedź była : NIE. podpisał/ nie podpisala strona polska.
Co oznacza, że znowu ktoś BEZPRAWNIE chce wyegzekwować od NARODU POLSKIEGO bezspadkowe mienie narodowe, a mowimy tutaj o 1 bilione polskich złotych. !!!
'Dr Zbigniew Kękuś (PPP 27) Ustawa 447 - Morawiecki broni największego szwindla w historii żydów.'
https://www.youtube.com/watch?v=NW8ObvVFPxo