Czwartek, 25 kwietnia Marek, Jarosław

Klaudia Zwolińska piąta na Igrzyskach Olimpijskich!

Opublikowano 27.07.2021 10:54:00 Zaktualizowano 28.07.2021 13:27:09 jaca
5 6819

Klaudia Zwolińska 22-letnia zawodniczka Startu Nowy Sącz zajęła piąte miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. To jak na razie najlepszy wynik polskich sportowców w Tokio. Rywalizacja w kajakarstwie górskim K1 była bardzo zacięta. Młoda zawodniczka obecnie jest mieszkanką Kłodnego (gmina Limanowa) skąd pochodzi jej mama.

Klaudia Zwolińska w półfinale zajęła dziesiątą lokatę. Już na pierwszych bramkach „złapała” dwa punkty karne, jednak potem było już bardzo dobrze i do mety dotarła bez błędu, z obiecującym czasem 106,98. Sędziowie, analizując przejazd na powtórce, dopatrzyli się kolejnego błędu i do wyniku Polki doliczono kolejne dwa punkty karne.

Klaudia Zwolińska czekała na występy rywalek. Ostatecznie została sklasyfikowana na 5. miejscu. Ogólnopolskie redakcje sportowe podkreślają, że występ młodej zawodniczki był bardzo dobry i debiut na imprezie o najwyższej randze może uznać za bardzo udany.

Medaliści: 1. Ricarda Funk (Niemcy - 105,80), 2. Maialen Chourraut (Hiszpania), 3. Jessica Fox (Australia).

22-letnia Klaudia jest mieszkanką Kłodnego w gminie Limanowa, skąd pochodzi jej mama. Dotychczasowe osiągnięcia zawodniczki urodzonej i trenującej w Nowym Sączu to m.in. Puchar Świata (Praga-Czechy 2021) i 4. miejsce na Mistrzostwach Europy (Ivrea -Włochy 2021). Rok wcześniej zawodniczka zajęła 2. miejsce na Mistrzostwach Europy U-23 w Krakowie. W 2015 roku zdobyła Mistrzostwo Europy Juniorów. Była multimedalistką Mistrzostw Polski.

(Fot. arch. Klaudii Zwolińskiej - Facebook)