Katechetka z Mszany Dolnej laureatką Nagrody im. Księdza Musiała
Urszula Antosz-Rekucka, katechetka z Mszanie Dolnej, za działalność społeczną otrzyma Nagrodę im. Księdza Stanisława Musiała, przyznawaną osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego.
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca. To właśnie wtedy do Komisariatu Policji w Mszanie Do...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Rozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPozostałe
Odeszli w ostatnich dniach…
23 czerwca 2026 r. śp. Magdalena Leszczyńska z d. Dzielska, 58 lat (Limanowa) Msza święta żałobna zostanie odprawiona w Bazylice Matki B...
Czytaj więcejGwałtowny wzrost przyniósł komplikacje. Trwa walka o sprawność Kasi
Codzienność rodziny od lat podporządkowana jest stałym ćwiczeniom, wizytom u lekarzy specjalistów oraz walce o utrzymanie sprawności ruchowej d...
Czytaj więcejOdeszli w ostatnich dniach…
21 czerwca 2026 r. śp. Janina Boczoń, 66 lat (Dobra) Msza święta żałobna zostanie odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w D...
Czytaj więcejOdeszli w ostatnich dniach…
19 czerwca 2026 r. śp. Emilia Dudziak, 90 lat (Tymbark) Msza święta żałobna zostanie odprawiona w kościele parafialnym pw. Narodzenia NM...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (14)
Dobrze, że nie musi żyć w obecnych czasach . Nagroda dla Urszuli Antosz-Rekuckiej jak najbardziej się należała.
A p. Urszula tak o tej nagrodzie mówi; 'to dla mnie najbardziej wzruszające wyróżnienie jakiego doznałam w życiu i do tego w towarzystwie ks. prof. M.Czajkowskiego-brak słów'
Zaznaczam nie jestem ekspertką od judaizmu rabicznego , ale np. Pani dr. Ewa Kurek, ekspertka, badaczka stosunków polsko-żydowskich z 35 letnim stażem i ogromną ilością prac badawczych mówi, pisze tak:
' Judaizm rabiniczny to żydowska odpowiedź na chrześcijaństwo. Innymi słowy: judaizm rabiniczny powstał w opozycji do chrześcijaństwa, z definicji - i od samego początku - jest chrześcijaństwu wrogi i - wbrew opowieściom o 'starszych braciach' - jest od chrześcijaństwa młodszy. Judaizm rabiniczny i chrześcijaństwo nie mają żadnego 'wspólnego punktu'.
Można znależć to w wielu wykładach Pani Kurek , w tym w internecie i, jej książkach.
Wnioskując z jej wyjaśnień, wygląda na to, że nie ma szans na żadny dialog w tych sprawach, bo skoro judaizm jest w opozycji do chrześcijanstwa, to na co Ci dialogujący ludzie liczą?
Czy ktoś jest mi w stanie to wyjaśnić?
No chyba, że chrześcijanie mają przejść na judaizm, popierać go?
Czy to jest jakaś nowa forma chrześcijaństwa?
O co tutaj chodzi?
https://www.pch24.pl/dr-ewa-kurek--nie-ma-cywilizacji-judeochrzescijanskiej--zydzi-maja-inny-kod-kulturowy,58101,i.html
Tak samo ja Ciebie mogę nazwać ASNTYPOLSKIM czlowieckiem.
Jeśli o takim dialogu mówimy i na takiej podstawie twierdzi się , że Nasze stosunki są dobre, w tym ten dialog, to jednoznacznie można stwierdzić, że nie ma to niczego wspólnego z podstawami zasad chrześcijanskich.
Na tej lini ten dialog zupełnie się NIE SPRAWDZIŁ, niestety.
Tutaj dużo jest do zrobienia. Widzisz w chrześcijaństwie należy sobie BEZWARUNKOWO POMAGAĆ, bez względu na przynależność narodową i tutaj jako NARÓD spełniliśmy te zadanie.
Trudno jednak to powiedzieć o naszych polskich Żydach, oni niestety takimi zasadami nie zawsze się kierowali w stosunku do swoich braci w wierze,, W linku powyżej masz dokumentalny film z getta warszawskiego, na potwierdzenie tego. . To członkowie mojej rodziny nawet ich dokarmiali, podczas gdy ich elity często pozostawiali ich , nie pomagali ., nie dzielili się z nimi żywnością, chociaż mieli organizację opieki społecznej, składki ubogich na nią.
To wszystko można sprawdzić w IPNie , tam znajdziesz zapiski tych osamotnionych, rozżalonych Żydów, którzy to opisywali, żalili się na tę bezduszność własnych elit., bogaczy.
Nigdy nie widzialam, nie słyszał o sytuacji gdy Żyd uratował życie Polaka, tak też mówią, piszą historycy, publicyści, światkowie II WŚ itp.
To wszystko jest bardzo przykre.
Znajdę ten link z dokumentami zapiskami tych rozżalonych Żydów na bezduszność ich wlasnych eliti w getcie warszawskim , tutaj jutro wkleję.
Nie można generalizować bo bez względu na pochodzenie, narodowość, wszędzie są Ci dobrzy i żli, ale to nie jest w porządku, gdy się kłamie i ATAKUJE naród , który im pomagał, ratował życie.
Czy przez to jestem antysemitą?
ludzie, którzy UKRYWAJĄ polską martyrolologię , poświęcenie w ratowaniu ŻYDOW, (patrz muzeum w Oswięcimiu, przewodnicy w muzeum Polin itp). , ludzie którzy NAGŁASNIJĄ na cały świat TYLKO jednostkowe przypadki zabijania ZYDOW przez Polaków, a tym samym NIE DBAJACYCH o polską pamięć i poświęcenie , polskich żołnierzy, Polaków- sa niewątpliwie niegodnymi nazywaniu ich szlachetnymi, proPolskimi.
Takich ludzi nazywano ZAPRZAŃCAMI.
To jest jakaś ABERRACJA, ,zakłamanie , PODŁOŚĆ na jaką trudno znależć słów, .
Groby ofiar tego strasznego holokaustu nie sa utrzymywane przez nich, nie dbają o nie potomkowie tych ofiar, tutaj korzysta się z pieniedzy polskich podatników, to oni często dbają o te groby, a bezszczelność potomków tych ofiarwobec Polaków sięga zenitu i jest NIE DO ZAAKCEPTOWANIA.
Skoro niby teraz oczernia się Polaków za wszystko , to czego nie widzi się zbrodni ŻYDOW na swoich ziomkach, pobratancach? 150 tysięcy z nich służyło w wojsku niemieckim, w tym w ścislym gronie oficerów, stanowili Policje żydowską , byli w NKWD wg. niektórych źródeł stanowili tam 85 % wszystkich członków, to wlaśnie oni MORDOWALI polskich patriotów itp, itd.
Dlaczego nie dbacie o pamięć zabijanych przez NKWD Polaków przez wielu ŻYDOW, dlaczego to ukrywacie?
Gdzie jest muzeum polskiej pamięci narodowej?
Skoro tak źle było Żydom w przedwojennej Polsce to dlaczego, aż 3 miliony z nich mieszkało w tej ponoć nieżyczliwej im Polsce?
Dużo pytań, mało odpowiedzi.
Ten polsko-żydowski dialog NIE SPEŁNIA i nie spelnił swojej roli , bo gdyby ją spelnił to dziasiaj i przez dziesieciolecia NIE UKRYWAŁO BY się prawdy o zbrodniach żydowskich na swoich pobratancach oraz na Polakach.
Gdyby się spelnił to dzisiaj nie bylibyśmy tak podle atakowani,
Niestety taka jest prawda o antyPOLOSKICH działaniach, szczególnie w obecnej sytuacji , gdzie BEZPODSTAWNIE chce się od Nas wyłudzić 300 miliartów dolarów.
Te środowiska w ramach tego dialogu powinny zacząć mówić o tej ukrywanej prawdzie .
Chrześvcijanie to wiedzą, ale czy wszyscy chrześcijanie o tym mówia, dzialają zgodnie z tą podstawqwa zasada: NIE KLAM, nie mów nieprawdziwego świadcectwa o innych?
' Wojciech Reszczyński 'Amerykańscy Żydzi nie zrobili nic, aby uratować swoich współbraci'
https://www.youtube.com/watch?v=msLL7wLGO1s
' Żydowscy kolaboranci Hitlera (Ireneusz Lisiak) '
https://www.youtube.com/watch?v=fk0eKFCAiwY&t=290s
Puknijcie się w pierś obrońcy kłamstwa żydowskiego, pokutujcie tak jak to robimy MY , chrześcijanie.
Zacznijcie od siebie, zanim pomowicie, zaatakujecie POLAKÓW.
Wtedy dopiero powiemy o DOBRYM DIALOGU polsko-żydowskim. NIE PLUJCIE NA POLSKE I POLAKÓW. , bo to jest ANTYPOLSKIE działanie.