Jest wyrok sądu dotyczący kolizji zastępcy burmistrza
Limanowski sąd rozstrzygnął sporną kwestię dotyczącą kolizji drogowej, do której doszło w lutym ubiegłego roku w Starej Wsi. Winnym uznano kierowcę forda transita, który zderzył się z jeepem zastępcy burmistrza Limanowej, Wacława Zonia.
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca, gdy do Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zgłosiła s...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Zofia Kołodziej nadal na topie. Spore wyróżnienie.
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 19–25 lipca w Wałbrzychu. W wydarzeniu organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej udział wezmą naj...
Czytaj więcejSandecja Nowy Sącz podjęła decyzję w sprawie wychowanka Uranu Łukowica
Z klubem żegnają się Martin Polaček, Kacper Talar oraz Tomasz Nawotka. Ich kotrakty wygasają z końcem czerwca. 22-letni Kacper Talar miał...
Czytaj więcejRozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (48)
To znaczy ,że na skrzyżowaniu można wyprzedzać.!!!
Oto nowe Limanowskie prawo.
Nie martw się, zrekompensują to sobie, na mnie, na Tobie i wielu innych, nawet na babci przechodzącej przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Tacy już oni są !
oczekuję re-kordzik minusików. hi,hi
W każdej takiej sytuacji Policja karze mandatem wykonującego na skrzyżowaniu z drogą gminną lub osiedlową manewr skrętu w lewo, jako tego który nie zachował szczególnej ostrożności podczas zmiany kierunku jazdy w wyniku czego zajechał drogę prowadzącemu manewr wyprzedzania.
To, że sprawa trafiła do Sądu też mnie nie dziwi przecież kolizję miał zastępca Burmistrza któremu trzeba było przypisać winę .
Może wskażcie przypadki w których Policja odstąpiła od ukarania w podobnych przypadkach bo ja takich nie znam.
Jeżeli tak to napisz, jak tylko słyszałaś, że było inaczej to moja dobra rada nie wierz we wszystko co 'ktoś ' Ci mówi.
A czy na drodze głównej jest znak ostrzegawczy o skrzyżowaniu, bo jeśli jest to kierowca nie ma prawa wyprzedzać.
A skoro sąd uznaje jednak inaczej to należy takie uzasadnienie wydrukować i wozić ze sobą na wszelki wypadek.
I wtedy żadne restrykcje kierowcom nie straszne.
Ja nie brałem w nim udziału, nie byłem jego świadkiem, wyroku nie znam .
Mam tylko nadzieję że nie dotyczy zastępcy burmistrza bo ten artykuł dotyczy kolizji drogowej zastępcy burmistrza.
a oto fragment opinii biegłego ' gdyby kierujący motocyklem podjął się hamowania obronnego, skutki wypadku były by zminimalizowane ' i następny cytat 'a gdyby prowadził swój pojazd z dostosowaną w tym miejscu prędkością, to do wypadku by nie doszło ......... '
Więc nie zarzucaj mi kłamstwa i powtarzanie plotek..... biedny 'niewinny' chłopak nie wie jakie go i jego kolegę czekają jeszcze niespodzianki poprzez kłamstwo i pazerność.. no cóż sprawiedliwość musi być.. tyle w temacie.
Komentujących i czytelników bardzo przepraszam, że po tym tematem opisałam tamte zdarzenie, ale chodziło mi o to jak poprzez artykuły na portalu można oczernić drugiego niewinnego człowieka... że na prawdzie tutaj nikomu nie zależy .
Miłego Wieczorku ...
Stawiasz tych motocyklistów w złym świetle, chociaż podobno to Ciebie nie dotyczy. Każdy, kto kiedykolwiek jeździł motocyklem wie, że gdy kierowca samochodu wymusi pierwszeństwo, motocyklista ma niewielkie szanse uniknięcia zderzenia.
11 maja ubiegłego roku @ kiniu434 zarzucałaś tym motocyklistom, że jechali z szybkością brawurową jak sama pisałaś robiliście po południu próby i podobno musieli jechać ze 150 km na godzinę. Pisałem, że gdyby taką szybkością jechali nic by z nich nie zostało. Chętnie się dowiem, z jaką szybkością Ci motocykliści jechali?.
Sprawa Sądowa dotyczyła kierowcy tego samochodu nie motocyklistów, motocykliści ewentualnie mogli być przesłuchani w charakterze świadków, bo już w tym dniu pisałaś, że sprawę rozstrzygnie Sąd.?.
Wypadek jak mniemam był z winy kierowcy samochodu a przyczynienie się do zdarzenia, jakie wypisałaś jak twierdzisz z opinii biegłych świadczy o tym, że biegły wykazał winę kierowcy samochodu osobowego uznając, że kierujący motocyklami przyczynili się tym, że przekroczyli prędkość i nie hamowali. Skoro jechali 150 km na godzinę to faktycznie.
Aczkolwiek uważam, że gdyby jechali taką szybkością to żaden z nich by nie przeżył. Nie jeden kolega motocyklista w zderzeniu z samochodem zginął.
Ostatni przykład śmierci motocyklisty w Szczyrzycu.
Wszyscy uczestnicy tego wypadku powinni być szczęśliwi, że tak się to skończyło.
Również przepraszam za off top zostałem przez @kinię434 wywołany do tablicy.
Zamiast hamować, oni próbowali ominąć samochód z przodu i z ich tłumaczeń wynikało, że dosyć wcześnie zauważyli ten pojazd.
Więc sami się wkopali.
1. Jak już wyżej napisałem była to kolizja a nie wypadek – różnica polega na tym, iż nie było w jej wyniku żadnych osób poszkodowanych,
2. Postępowanie w tej sprawie prowadziła KPP w Bochni – ponieważ KPP w Limanowej na drugi dzień po zdarzeniu - się wyłączyła
3. To nie ja wezwałem Policję na miejsce zdarzenia tylko kierujący Fordem
4. To nie ja wezwałem innych Policjantów – zrobili to ci Policjanci którzy przyjechali na wezwanie kierującego Fordem – wezwali swoich przełożonych ponieważ sami byli zdumieni sugestiami kierującego Fordem Transitem, ze miejscem zdarzenia jest skrzyżowanie
5. Miejsce zdarzenia nie jest w żaden sposób oznakowane – nie można więc stwierdzić, że jest to skrzyżowanie dróg! Co ciekawe, brak jest stosownego oznakowania do dzisiaj, mimo modernizacji tej drogi przez Powiat w ramach NPPDL, oznakowane skrzyżowanie dróg znajduje się wcześniej i nie budzi wątpliwości – miejsce zdarzenia do dzisiaj wygląda jak wjazd na posesję!
6. Po kolizji wykonałem cztery telefony – do żony, po holownik x2 oraz do właściciela zakładu blacharskiego w Starej Wsi – nie wykonałem żadnego telefonu na Policję jak to próbują co niektórzy sugerować ( oczywiście bilingi można sprawdzić)
7. Policja w Bochni zleciła przygotowanie opinii biegłego i to na jej podstawie 24 listopada 2014 zapadł wyrok – według mojej wiedzy już prawomocny,
Pozostaje jeszcze do wyjaśnienia jedna kwestia – dla stwierdzenia winy najważniejszym w tym przypadku jest rodzaj uszkodzeń pojazdów uczestniczących w kolizji – i tutaj warto Pastwa poinformować, że : Jeep miał uszkodzony prawe przednie nadkole i zderzak natomiast Ford Transit -lewe przednie nadkole, lewe przednie drzwi i lewy próg. Tego typu „obrażenia „ świadczą o jednym – Ford Transit zajechał drogę Jeepowi.
Na koniec jeszcze jedno : w komentarzach zarzucono mi zachowanie które nigdy nie miało miejsca – łatwo jest obrzucić inną osobę błotem zwłaszcza, że w przypadku osób publicznych można zawsze liczyć na to, iż znajdzie się więcej osób które chcą jej „dokopać”. Tymczasem cały przebieg zdarzenia po kolizji miał się zupełnie inaczej – jak już wspomniałem to nie ja wezwałem Policję , nigdy nie powiedziałem, że kogokolwiek „załatwię” – powiedziałem natomiast, że to nie jest moja wina i że kierujący Fordem ponosi odpowiedzialność za zdarzenie a „obrażenia” pojazdów nie pozostawiają żadnych wątpliwości co do winy, to nie ja wykrzykiwałem wyzwiska pod adresem drugiego kierowcy – to kierowca i pasażer krzyczeli do mnie – cyt.” Baranie jak jeździsz? Załatwimy cię , oczu nie masz, że nie widzisz kierunkowskazu? itp.” Dopiero po przyjeździe jakiegoś mężczyzny ( chyba właściciela firmy) pojawiła się wersja wyprzedzania na skrzyżowaniu!.
Szanowni Państwo , jestem z- cą Burmistrza Miasta i rozumiem, że moje działania i zachowania poddane są krytyce i z taką krytyką każdy pełniący funkcje publiczne musi się liczyć, ale w tym przypadku treści niektórych wypowiedzi – nie poparte żadnymi dowodami ani wiedzą przekroczyły już w mojej ocenie granicę dopuszczalności, dlatego właśnie postanowiłem zabrać w tej sprawie głos.
Wacław Zoń
Przecież UM nie jest jednostką nadrzędną w stosunku do nich?
Nie ma też mowy, o żadnych koligacjach rodzinnych, któregokolwiek uczestnika zdarzenia z policjantem pracującym w miejscowej komendzie?
na pewno? do seven - a z artykułu nie wynika, że opinia biegłego już jest i na jej podstawie takie a nie inne orzeczenie? Panie W .Z co sam o sobie piszesz ?