Jest prawomocny wyrok w sprawie nastoletniej organizatorki "strajku kobiet"
Nowy Sącz/Limanowa. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu podtrzymał dzisiaj uniewinniający wyrok w sprawie Małgorzaty z Limanowej. Limanowska policja chciała ukarania nastolatki za zorganizowanie manifestacji w ramach tzw. strajku kobiet. Wyrok jest prawomocny.
Dziś przed południem w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu odbyła się rozprawa w sprawie 17-letniej Małgorzaty z Limanowej. Sąd wyższej instancji podzielił argumentację zawartą w poprzednim orzeczeniu.
Wniosek o ukaranie nastolatki, która zorganizowała w mediach społecznościowych manifestację w limanowskim rynku, został skierowany do sądu przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej w połowie stycznia. Policja domagała się ukarania nastolatki za naruszenie przepisów zakazujących organizowania zgromadzeń, a także za brak zgłoszenia zgromadzenia w urzędzie. W pierwszej połowie maja sąd umorzył postępowanie w zakresie obu zarzucanych jej czynów z powodu stwierdzenia, że czyny te nie zawierają znamion wykroczeń
- Brawo Gosiu! Jesteś niesamowitą młodą kobietą, waleczną i mądrą. Nigdy się nie poddawaj i walcz o to co uznasz za ważne dla Ciebie. I pamiętaj, że zawsze możesz na nas liczyć. Nigdy nie będziesz szła sama! - napisały w mediach społecznościowych działaczki małopolskich struktur Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.
„Strajk kobiet” miał miejsce w październiku ubiegłego roku. Uczestniczące w nim osoby zgromadziły się na płycie rynku, obok fontanny i buzodromu. Miały tablice i transparenty z hasłami na temat odbierania ich praw oraz krytykującymi rząd. Często używając wulgaryzmów, strajkujący krytykowali partie polityczne - m.in. Prawo i Sprawiedliwość oraz Konfederację. Po przeszło godzinie demonstrujący na rynku przemaszerowali kilkukrotnie wokół płyty rynku.
W dniu protestu "strajku kobiet" w Limanowej odbyła się także druga manifestacja zorganizowana przez nowosądecki oddział Młodzieży Wszechpolskiej. Akcja przebiegała pod hasłem "Bronimy bazyliki w Limanowej". Uczestnicy kontrmanifestacji przez cały czas stali obok pomnika Jana Pawła II, na placu oraz na schodach przed bazyliką. Osoby te nie reagowały na skandowane na rynku hasła, wspólnie odmawiały natomiast modlitwę różańcową. Później śpiewały pieśni religijne i patriotyczne, między innymi "Barkę", czy „Boże, coś Polskę”.
Może Cię zaciekawić
Ekspert zbadał finanse archidiecezji
W pierwszym kwartale tego roku w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona analiza finansowo-organizacyjna. Badanie zrea...
Czytaj więcejStraż Graniczna odprawi pięciu Uzbeków do kraju
W piątek (19 czerwca) w Nowym Sączu przeprowadzona została kontrola legalności pobytu pięciu obywateli Uzbekistanu. Działania zrealizowali funkc...
Czytaj więcejŚmiertelny wypadek motocyklisty
W niedzielę (21 czerwca) około godziny 12:30 w miejscowości Czasław doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wy...
Czytaj więcejNocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Policjanci z sądeckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Do zdarzeń t...
Czytaj więcejSport
Mistrz Polski wraca do Słopnic. Udany występ Gravity Revolt na krajowym czempionacie
Największy sukces odniósł Wojtek Ranosz, który zwyciężył w kategorii Elita i zdobył tytuł mistrza Polski 2026. Zawodnik Gravity Revolt ok...
Czytaj więcejKolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPozostałe
Wojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kole...
Czytaj więcejAlarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejNadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcej
Komentarze (43)
Art. 57. Zasada wolności zgromadzeń
Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.
Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa.
pod warunkiem , że są pokojowe
Wyrok jest, jaki jest. Mógłby być inny. Jakby ktoś chciał inny, to by był inny. Tak to działa w sądach.
Oczywiście przylazł tutaj za mną. Przylazł też w innym temacie. Gdzie się nie pojawię, to jest. Ależ muszę mu przeszkadzać. Ależ musiałem go zranić, poniżyć, że tak szuka zemsty. Ale to jest zacietrzewiony, zakompleksiony człowiek. Mści się na mnie, bo go ośmieszyłem. Ale cóż, sam chciał, sam zaczął i nie potrafi odpuścić. A tutaj co robi? Czy napisał swój własny komentarz? Nie. Zaczepił kogoś? Tak. Kogo? Mnie. Tylko mnie.
Tu się mylisz. Nie masz zielonego pojęcia, jak jest w sądach, w przeciwieństwie do mnie. Napisałeś jedynie swoją opinię. Tylko tyle. Do tego bardzo infantylną. Jest wiele przykładów, wiele reportaży na ten temat. Wystarczy czasami stąd wyjść i zająć się czymś innym niż prowokowanie innych. Zresztą ostatnio wyliczałem ci wszystkie osoby, które tutaj atakujesz i oczywiście milczałeś. Ostatnio chyba bigi18 jechałeś.
Merytoryczna dyskusja? Oczywiście, szukaj partnera na swoim poziomie. Póki co, nie napisałeś nic merytorycznego.
Skoro wyroki są takie zasadne, to właśnie przyznałeś, że łowsik przegrał uczciwie.
"Oczywiście i w tym środowisku też są " czarne owce" które dla kariery albo z innych znanych im powodów zapomniały o właściwej interpretacji prawa, ale wierzę, że kiedyś wróci normalność."
Właśnie sobie sam zaprzeczyłeś, chora istoto. I to w jednym poście. Sam mnie wyzywasz od chorych i głupich, dlaczego więc cały czas do mnie piszesz i chcesz merytorycznie dyskutować? Kolejne zaprzeczenie.
Powiedz mi, jak twoja rodzina może wytrzymać z takim baranem?
A kto teraz rządź PO czy Konfederacja żeby na nich klnąć? Wiesz dobrze że od 6 lat rządzi PIS a naród pokazuje swoje niezadowolenie i dziękuję za ograniczanie wolności, za zadłużenie kraju, za 46 nowych podatków i opłat, za wysoką inflację.... W swoim komentarzu jesteś bardzo jednostronny i narzekasz ale to przecież język PISu używany od 2015 roku w TVP przeciw opozycji i to w każdy dzień i to Cię nie oburza? Nie jestem zwolennikiem PO ale codzienne szczucie w mediach to specjalność PIS
Pamiętaj, jak jesteś cienki, to nie podskakuj do silniejszych, cieplutki.
Może ktoś podpowiedział piszącym wniosek o ukaranie jak mają pisać , by Sąd miał ułatwione zadanie . :)
Jakie one są wolne skoro sa zarejestrowane jako firmy prawa handlowego i służą korporacjom?
Podobnie jak służby specjalne, TRYBUNAL konstytucyjny, sad najwyższy , KANCELARIA SEJMU, SENATU , PREZYDENTA, PARTIE POLITYCZNE itp, itd.
Kopiowałam Wam tutaj strony z bisnode.pl z tymi danymi handlowymi.
W polskich sądach jak i w innych państwach zarejestrowanych w USA jako firmy, stosuje się tzw, prawo morskie czyli korporacyjne gdzie ludzie są wg, tego istotami martwymi, firmami, stąd twoje imię i nazwisko masz napisane drukowanymi literami jak kiedyś niewolnicy.
Numer Pesel to numer niewolnika.
Sady zarabiają kasę , im więcej spraw tym więcej wpływów do kasy korporacyjnej.
To jak myślicie są te sady wolne czy też nie?
Stad u nich taki brak konsekwencji?
Jedynym PRAWEM , które służy ludziom to jest prawo NATURALNE wszystko inne to są antyludzkie, reptaliańskie tudziez sztuvcznej inteligencji wymysły.
Jak długo będziecie wierzyć w tego matrixa , tak długo będziecie dostawać od niego kopniaki.
Pamiętajcie człowiek ma ogromne możliwości KREACJI , to w co wierzycie, to dostaniecie.
https://www.youtube.com/watch?v=hN6v1WFBJnQ
ZDRAWIAM wszystkich wolnych LUDZI.
;-))
"Nie cichną medialne komentarze po wypowiedziach wicemarszałka Małopolski Tomasza Urynowicza, który wezwał radnych sejmiku do uchylenia przyjętej dwa lata temu uchwały "w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia ideologii LGBT do wspólnot samorządowych". Za uchwałą – popularnie określaną mianem uchwały antyLGBT – głosował sam Urynowicz. Dziś określa ten krok mianem „błędu”."
https://www.portalsamorzadowy.pl/fundusze-europejskie/unia-naciska-negocjacje-programow-moga-utknac-przez-uchwaly-antylgbt,302652.html
Ciebie to by i nawet 7-letnie dziecko powaliło na ziemię. Dlatego jeździsz swoim trabantem i proponujesz im cukierki.
Widzę, że szybko zniechęciłem cię do "merytorycznej". Serdecznie nie pozdrawiam.
Pozdrów perskie oczko.
O jaka ładna symbolika, jeśli napomknąć twój romans z wasylisem pod pierzyną. Cieplutek.
to z punktu prawa nazywa sie kumoterstwem