Niedziela, 05 maja Irena, Waldemar, Iryda, Tamara

Jakub Bugański wicemistrzem Europy!

Opublikowano 06.09.2023 07:14:00 Zaktualizowano 06.09.2023 08:59:58 jaca
1 8234

Jakub Bugański został wicemistrzem Europy w biegu na 600 metrów. Zawody odbyły podczas Europejskich Igrzysk Dzieci. Najlepsi zawodnicy na naszym kontynencie wśród dzieci rywalizowali w czeskim Brnie.

Zdolny zawodnik reprezentuje klub Limanowa Forrest, gdzie trenuje pod okiem Krzysztofa Trojanowskiego. Jakub Bugański jest uczniem Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Limanowej. Zawody lekkoatletyczne  European Kids Athletics Games 2023 odbyły się w Brnie w dniach 2-4 września. W czasie europejskiej rywalizacji ustanowił swój nowy rekord życiowy w biegu na 600 metrów: 1:46:63.

Jakub Bugański gra również w piłkę nożną, co pozytywnie wpływa na jego znakomitą kondycję  fizyczną. Jest zawodnikiem drużyny młodzików w APMT Limanowa.

Na Europejskich Igrzyskach Dzieci z Limanowa Forrest startowali również: Zuzanna Nowak (60m, 150m, 800m), Tomasz Stanisz (60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową), Viktoriia Tavarnytska ( 60m, skok w dal). Jakub Bugański rywalizował również w rzucie piłeczką palantową. Viktoria awansowała do finału B w biegu na 60m i zajęła tam 6 miejsce oraz awansowała do finału skoku w dal i uplasowała się tam również na 6 pozycji.