Hotele, kina, teatry, a także baseny i stoki wznowią działalność. Gastronomia i fitness nadal zamknięte
Od połowy lutego możliwa będzie działalność hoteli, kin i teatrów – do 50% obłożenia miejsc; dopuszcza się aktywność sportową na terenach otwartych. Gastronomia i fitness pozostają zamknięte.
Od 12 lutego rząd dopuszcza wznowienie działalności hoteli w reżimie sanitarnym – możliwe będzie zapełnienie połowy dostępnych miejsc noclegowych. Do pracy wrócą też kina i teatry – także z zastrzeżeniem wypełnienia maksymalnie połowy miejsc na widowni. Ograniczenia zostaną również zniesione w przypadku sportu – także amatorskiego – na terenach otwartych. Działalność będą mogły więc wznowić stoki narciarskie, baseny, korty i boiska. Jednocześnie, rząd przedłużył zamknięcie branży gastronomicznej oraz fitness.
- Przedyskutowaliśmy te tematy bardzo dogłębnie. Od kilku tygodni obserwujemy pewną stabilizację – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Podkreślał, dobrą sytuację służby zdrowia jeśli chodzi o liczbę zajętych łóżek covidowych, ale jednocześnie wskazał, że nadal niepokoi liczba zgonów.
- Musimy postępować bardzo ostrożnie, nie możemy sobie pozwolić na szerokie luzowanie. Widzmy co dzieje się w Portugalii, Republice Czeskiej, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Na coś takiego nie możemy sobie pozwolić – powiedział szef rządu. Podkreślał, że istotne jest stopniowe wdrażanie zmian i obserowanie sytuacji epidemicznej.
- Nasze decyzje będą obowiązywać od przyszłego piątku przez dwa tygodnie. Ale już teraz musimy być gotowi na bardziej pesymistyczny bądź optymistyczny wariant. COVID-19 jest nieprzewidywalny – powiedział Morawiecki, zaznaczając że po dwóch tygodniach od wejścia w życie nowych zasad, rząd z ekspertami przeanalizuje aktualną sytuację.
***
Od 12 lutego do 26 lutego:
- hotele będą otwarte dla wszystkich w reżimie sanitarnych, jednak dostępne będzie 50 proc. pokoi, a posiłki będą serwowane tylko do pokoi
- otwarte będą kina, teatry, opery i filharmonie, a podczas wydarzeń kulturalnych, które będą się w nich odbywać zajętych może być maksymalnie 50 proc. miejsc siedzących, a wszystkie osoby obowiązuje nakaz noszenia maseczki i zakaz konsumpcji
- otwarte będą stoki
- otwarte będą baseny, jednak aquaparki pozostaną nieczynne
- otwarte będą boiska zewnętrzne, korty itp.
- zamknięte pozostaną siłownie
- restauracja wciąż będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie
W komunikacie rządu podkreślono, że luzowanie obostrzeń związane jest ze zmniejszeniem liczby zajętych łóżek covidowych i respiratorów.
Może Cię zaciekawić
Chirurg plastyczna: oparzenie słoneczne może zapoczątkować czerniaka
Lekarka podkreśliła, że wraz z nadejściem letnich upałów drastycznie rośnie ryzyko oparzeń. Jak zaznaczyła, kluczowa w profilaktyce jest świ...
Czytaj więcejUpały w Polsce i innych krajach Europy; władze apelują o ostrożność
W sobotę termometry wskażą maksymalnie 38 st. C na krańcach zachodnich kraju, na północy od 31 st. C, około 35 st. C w centrum. Najchłodniej z...
Czytaj więcejOgromny pożar hali został opanowany (WIDEO)
Dzisiaj (27 czerwca) po godzinie 16:00 na ul. Orkana w Mszanie Dolnej wybuchł pożar budynku - hali magazynowo-produkcyjnej, w której działalność...
Czytaj więcejOgromny pożar w Mszanie Dolnej
informacja będzie aktualizowana. ...
Czytaj więcejSport
Metal rezygnuje z rozgrywek. Szansa dla Sokoła Słopnice
Metal Tarnów spadł z IV ligi, jednak nie zamierza przystąpić w kolejnym sezonie do rozgrywek niższej ligi. Słopniczanie jednocześnie zwol...
Czytaj więcejZ Legią Warszawa a obozie przygotowawczym
Dla 20-letniego zawodnika to kolejny ważny etap w jego rozwoju. Pomocnik pochodzący z Tymbarku od dawna znajduje się w kadrze pierwszego zespoł...
Czytaj więcejNiedźwiedź w drodze do okręgówki
W pierwszym spotkaniu rozegranym w Zaskalu gospodarze zwyciężyli 3:2, jednak jednobramkowa strata pozostawia drużynie z Niedźwiedzia realne sza...
Czytaj więcejLadies Mexicano w Padel Arena !!!
Choć na co dzień korty Padel Areny w Limanowej wypełniają zarówno panowie, jak i panie, tym razem należały wyłącznie do kobiet. W klubie o...
Czytaj więcejPozostałe
Ogromny pożar w Mszanie Dolnej
informacja będzie aktualizowana. ...
Czytaj więcejRok od tragedii w Starej Wsi. Przebieg zbrodni, kulisy obławy i śledztwo ws. Tadeusza Dudy
Kulisy zbrodni Do tragicznych wydarzeń doszło w piątek 27 czerwca 2025 roku przed południem na terenie przysiółka Zakopane w Starej ...
Czytaj więcejLimanowscy policjanci wygrali turniej „Patrol Roku”
W czwartek (25 czerwca) Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadził eliminacje wojewódzkie dla policjantów pełniący...
Czytaj więcejDyrekcja szpitala z Łodzi podpatruje limanowskie rozwiązania
Dwa tygodnie temu w Szpitalu Powiatowym w Limanowej miała miejsce wizyta studyjna przedstawicieli szpitala z województwa łódzkiego. W jej skład w...
Czytaj więcej
Komentarze (9)
Rozporzadzenie określa że w kosciele dopuszcza się jedną osobę na 15 m2 co w wiekszosci naszych kosciolow oznacza 50- 60 osób na mszy.
Tymczasem tam gdzie ja chodze jest na mszy ok. 250 - 300 osób, w każdą niedzielę.
Tak wiec widać ze my katolicy mamy ten pisowski rzad gleboko w d....e.
Tak samo w du...e mają ten pisowski rząd księża w naszych kosciolach.
Im wiecej wiernych na mszy tym bardziej się cieszą i w du...e maja Morawieckiego, Kaczora i resztę bandy, a co.
Podobnie
Poniewaz zakupiona przez nich wadliwa pseudoszczepionka jest stanowi zagrożenie dla osob starszych
to ci mistrzowie suspensu wpadli na genialny pomysł: wpierdzielić ją nauczycielom.
Najwyzej troche się przerzedzi ich grono, a przecież pisowcom nie zależy na nauczycielach.
W ogole nie zalezy im by spoleczenstwo bylo wyedukowane, przeciwnie- najlepsi wyborcy to ci bez wyksztalcenia, bez ambicji, ktorym wystarczy rzucić ochłap w postaci 500+.