Gdzie są pieniądze spółdzielni?
Potwierdzają się plotki krążące po Mszanie Dolnej w sprawie przekrętu w miejscowej spółdzielni mieszkaniowej. Opisywana przez nas w ubiegłym roku sprawa trafiła teraz do prokuratury.
Jak się okazuje w Spółdzielni Mieszkaniowej im. Władysława Orkana przez ostatnie lata doszło prawdopodobnie do przekrętu na kilkaset (co najmniej 400 tysięcy) złotych. Nieprawidłowości pokazałą także kontrola Małopolskiego Związku Rewizyjnego SM w Tarnowie.
Sytuacja coraz bardziej niepokoi mieszkańców spółdzielni. – Pieniądze miały wypływać na dziwne konta, a wszystko z naszych opłat za mieszkania, wszystko wyszło w ostatnim czasie, po śmierci głównej księgowej – mówił nam kilka miesięcy temu jeden z mieszkańców, proszący o zachowanie anonimowości. – W spółdzielni od dawna się coś działo, bo np. nasze opłaty za ogrzewanie naliczane za pomocą „wyparków” były horrendalnie wysokie, nawet gdy ludzie z ogrzewania nie korzystali.
Oczywiście poprosiliśmy o informacje prezesa Spółdzielni im. Władysława Orkana, Bogusława Piwko. Niestety prezes już na samym początku telefonicznej rozmowy stwierdził, iż jest przez nas „nękany”.
Zobacz również:
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Sąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
- Proszę do mnie nie dzwonić, bo zawiadomię prokuraturę – powiedział prezes. – Odnośnie spółdzielni wszystko wyjaśniane jest zgodnie z prawem i przez odpowiednie instytucje. Niepotrzebne jest opisywanie tej sprawy w internecie. Proszę poważnie potraktować to, co powiedziałem.
Jak na razie wiadomo, że to sprawa spółdzielni trafiła do prokuratury. – Prowadzimy odpowiednie czynności w tej sprawie – powiedziała Janina Tomasik, szefowa Prokuratury w Limanowej. – Na obecnym etapie nie możemy jeszcze udzielić konkretnych informacji.
Fot. Archiwum
O sprawie pisaliśmy już w lipcu 2011 roku: limanowa.in/wydarzenia/news;pieniadze-wyparowaly-czy-nie,4933.html
Może Cię zaciekawić
Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejUderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejSport
Rozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPozostałe
Z parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcej- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
- Ponad 38 kilogramów narkotyków w obrocie. Mieszkaniec regionu skazany
Komentarze (10)
Oby tak dalej Panie redaktorze...czekamy na kolejne ciekawe sytuacje z naszego życia publicznego:):)
Do wszystkich PRL-owskich złodzieji urzędników :
'....biada wam , bogaczom , bo odebraliście już pociechę waszą
biada wam , którzy teraz jesteście syci,albowiem głód cierpiec będziecie ' -Ew.Św.Łukasza-
ale wy nie wiecie co to takiego bo wam to niepotrzebne
System komunistyczny tak wam baniaki zniszczył , że do dzisiaj cały chory kraj , zwanej dalej Polską ,nie może
się odnaleźc i podnieśc z tego jarzma goryczy.
Kradnijcie dalej przecież macie na to przyzwolenie ludzi.
Ludziom podobnie jak szlachcie w dawnych czasach i tak nie zależy , podnosimy się dopiero , gdy nam na własne podwórko wchodzą, bo po co wcześniej ? to mnie nie dotyczy .
Ej cały ten świat na głupocie stoi........
Poczytaj trochę, poucz się.
'System komunistyczny' ktoś unicestwił.
A wiesz co było przyczyną protestów i strajków w 1976 roku?
Cena chleba wzrosła o 50 groszy.
Idź dzisiaj i protestuj, strajkuj.
Nikt nie będzie protestował. Ceny leków, żywności, paliwa
są OK.
Fajnie jest, ale na coś przecież trzeba ponarzekać.
6 lat temu poprzedni Burmistrz Wystąpił o kontolę tej Spółdzielni 'Orkana' w związku z zawyżonymi kosztami eksploatacyjnymi Tej Sp-ni .Zarząd Sp-ni i łaskawie nam panujący kierownik Sp-ni oskarżyli Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta o działanie na szkodę Tej Sp-ni.Ciąg dalszy musi nastąpic aby do odpowiedzialoności pociągnąc tych ,którzy kamuflowali nieprawidłowości.Oliwa nie żywa ale sprawiedliwa wierzę w to!!!!!!!!!!!!!!!!
Dziękuję za twoją radę , i biorąc ją
sobie za motto , już bedąc we wcześniejszym
stadium rozwoju dokonałem zupełnie
innych odczyc niż Ty .
A mianowicie :
' Bezpośrednią przyczyną strajków było przemówienie premiera Piotra Jaroszewicza. Było ono transmitowane na żywo w radiu i telewizji 24 czerwca 1976 roku. W przemówieniu premiera informacja o podwyżkach nie padała wprost. Była ukryta zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami Komitetu Centralnego. Podwyżki miały sięgnąć 70%. W komentarzach prasowych do wydrukowanego w prasie przemówienia próbowano tłumaczyć podwyżki nazywając je konsekwentną realizacją założeń polityki pogrudniowej oraz kontynuacją postępu rozpoczętego na początku lat siedemdziesiątych.
Ogłoszone podwyżki cen były konsekwencją stanu gospodarki wywołanego wieloma złożonymi czynnikami.
W więc jak sama widzisz (albo i nie )
nie można zgodzic sie z twoimi sugestiami
dot.chleba . Tu bardziej chodzi o tzw.
propagande albo inaczej mówiąc manipulowanie
ludzmi , któreg Ty jako oczytana , chyba
nie rozumiesz.
Co do leków - słyszałas o koncernach typu
Bayer itp. To zanalizuj ich postępowanie na
przełonie historii.
Wtedy zrozumiesz dlaczego leki są drogie.
Paliwo - zanalizuj rynek i characze
paliwowe (usa)
Żywonśc - przeanalizuj historie GMO
Ale Ty to napewno wszystko wiesz tylko
taki smieszny wpis zamiesciłas dla
osmieszenia kogoś , że to ty niby
ta oczytana jesteś. Życze Ci dużo wiedzy
i światowego obeznania.
Aha - tak system został unicestwiony
jak to ładnie określiłas. Tylko powiedz
mi dlaczego nie ma winnych : kopalni
Wójek , zabójstwa Przemyka, stanu wojennego.
Moja droga pozostałosci są i gdybys
to wiedziała nie pisała byś pierdół typu chleb za 50 groszy.
!!! Wszystkich bardzo przepraszam za długi wpis ale dla
niektórych warto !!!!!