Gala laureatów konkursów
Bohaterami gali, która odbyła się 17 czerwca br. na hali sportowej przy Zespole Placówek Oświatowych i Gimnazjum w Słopnicach, byli laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych oraz dyscyplin sportowych roku szkolnego 2012/2013. Wśród najlepszych z najlepszych stanęło 10 finalistów i 1 laureatka konkursów przedmiotowych oraz liczne grono sportowców.
Sukcesy młodych mieszkańców Słopnic, to także powód do dumy ich rodziców, nauczycieli, którzy towarzyszyli im podczas wręczania gratulacji i pamiątek honorujących osiągnięcia i sukcesy. W ten sposób samorząd gminy Słopnice chciał nagrodzić wiedzę, pracę, wytrwałość i talent uczniów, którzy przysporzyli gminie i jej mieszkańcom wielu powodów do dumy oraz zadowolenia.
W gronie nagrodzonych znaleźli się:
Z Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach:
Wojciech Giemzik – finalista Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego - opiekun Jolanta Kłodnicka.
Sylwia Rusnak– finalistka Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego - opiekun Justyna Sołtys.
Szczepan Wikar – finalista Małopolskiego Konkursu Biblijnego - opiekun Barbara Wilczek.
Julia Kaptur I Iza Marcisz – finalistki Małopolskiego Konkursu Historycznego „Wielcy Polacy-wybitni dowódcy” - opiekun Małgorzata Śmiałek.
Wyniki sportowe:
Filip Papież – III miejsce w województwie w tenisie stołowym,
Michał Kaim - IV miejsce w województwie w tenisie stołowym,
Marcin Gembacz - V miejsce w województwie w tenisie stołowym.
Zespół tenisistów zajął również drużynowo III miejsce w województwie w tenisie stołowym. Do zawodów trenował uczniów Józef Szczecina.
Z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach:
Jan Banach – finalista Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego - opiekun Marta Leśnik-Czech.
Wyniki sportowe:
Dominik Pach - I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Biegach Narciarskich (Kasina Wielka), I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym (Mszana Dolna), II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Pływaniu - styl grzbietowy (Limanowa), II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych (Limanowa), IV miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych (Nowy Targ). Opiekun Dominka to Marcin Gancarczyk.
Z Gimnazjum w Słopnicach:
Sara Kaptur – laureatka Konkursu Historycznego „Bronią czy piórem? Postawy Polaków wobec zaborów w okresie Powstania Styczniowego” oraz finalistka Konkursu Historycznego. Opiekun Beniamina Wójtowicz.
Natalia Piaskowy - finalistka Małopolskiego Konkursu Geograficznego - opiekun Marek Kłodnicki.
Bartłomiej Pach - finalista Małopolskiego Konkursu Chemicznego - opiekun Bożena Franczak.
Tomasz Sroka - finalista Małopolskiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie - opiekun Ewa Więcek.
Wyniki sportowe:
Łukasz Ryz – I miejsce w województwie w pchnięciu kulą – opiekun Rafał Jędrzejek.
Wikar Kinga, Giemzik Agnieszka, Kapera Marta, Kuzar Natalia, Franczak Katarzyna, Ślazyk Weronika, Sroka Mariola, Grucel Magdalena, Banach Marta i Wojcieszak Kinga - II miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży – Sztafetowe Biegi Przełajowe. Opiekun Wojciech Kordeczka.
Piaskowy Krzysztof, Kowalczyk Andrzej, Pach Mateusz, Gembacz Wojciech, Śliwa Kamil, Florek Radosław, Poręba Maksymilian, Podgórny Kamil, Sroka Łukasz, Talaska Tomasz – I miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży – Sztafetowe Biegi Przełajowe. Opiekun drużyny Rafał Jędrzejek.
Bugajski Marcin, Bednarczyk Marcin, Pierzchała Dominik, Pach Bartłomiej, Pach Mateusz, Talaska Tomasz, Klimek Dominik, Śliwa Krzysztof, Banach Łukasz, Tomera Karol, Ryz Łukasz, Śliwa Kamil – I miejsce w wojewódzkich rozgrywkach w piłce nożnej. Opiekun drużyny Wojciech Kordeczka.
Bugajski Marcin, Bednarczyk Marcin, Pierzchała Dominik, Pach Bartłomiej, Pach Mateusz, Talaska Tomasz, Klimek Dominik oraz Bartłomiej Piaskowy - II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej we Francji. Opiekun drużyny Wojciech Kordeczka.
Adrian Kaim i Łukasz Matusiak - V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym. Trener i opiekun sportowców Lidia Pach.
Gratulacje wraz z pamiątkowymi dyplomami i nagrodami przekazał laureatom wójt gminy Słopnice - Adam Sołtys. Serdeczne gratulacje zostały skierowane także do rodziców i nauczycieli, którzy świętowali sukcesy swoich dzieci i wychowanków.
- Jestem bardzo dumny z naszych uczniów, którzy wykorzystali swój wolny czas do zgłębienia wiedzy na temat swoich zainteresowań - powiedział tuż po zakończeniu gali wójt Adam Sołtys. – Mam pewność, że ta wspólna praca uczniów i ich nauczycieli - promotorów zaowocuje w przyszłości kolejnymi sukcesami, czy to w dalszej edukacji czy też wykonywanym zawodzie. Jeszcze raz serdecznie gratuluję laureatom, rodzicom oraz ich nauczycielom, a ze swej strony zapewniam, że samorząd, tak jak dotychczas, nie będzie szczędził środków na zapewnienie swoim uczniom jak najlepszych warunków do nauki i rozwoju ich zainteresowań.
Galę uświetnił występ i muzyka wychowanków Gimnazjum w Słopnicach. Spotkanie zostało zorganizowane przez wójta gminy Słopnice we współpracy z dyrektorami szkół z terenu gminy Słopnice.
Może Cię zaciekawić
Ekspert zbadał finanse archidiecezji
W pierwszym kwartale tego roku w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona analiza finansowo-organizacyjna. Badanie zrea...
Czytaj więcejStraż Graniczna odprawi pięciu Uzbeków do kraju
W piątek (19 czerwca) w Nowym Sączu przeprowadzona została kontrola legalności pobytu pięciu obywateli Uzbekistanu. Działania zrealizowali funkc...
Czytaj więcejŚmiertelny wypadek motocyklisty
W niedzielę (21 czerwca) około godziny 12:30 w miejscowości Czasław doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wy...
Czytaj więcejNocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Policjanci z sądeckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Do zdarzeń t...
Czytaj więcejSport
Mistrz Polski wraca do Słopnic. Udany występ Gravity Revolt na krajowym czempionacie
Największy sukces odniósł Wojtek Ranosz, który zwyciężył w kategorii Elita i zdobył tytuł mistrza Polski 2026. Zawodnik Gravity Revolt ok...
Czytaj więcejKolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPozostałe
Zlot “orkanowskich” szkół
W czwartek (11 czerwca) Gminna Biblioteka i Ośrodek Kultury w Niedźwiedziu zorganizowała XIX Zlot Szkół Orkanowskich. Wydarzenie poświęcone jes...
Czytaj więcejZdobył II w ogólnopolskim konkursie IT
Konkurs zorganizowany przez Informatyczne Branżowe Centrum Umiejętności w Mszanie Dolnej nie należał do łatwych. Składał się z trzech etapów...
Czytaj więcejUczniowie ze Słowacji odwiedzili limanowską szkołę
Na zaproszenie dyrektora Alberta Golonki do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej przyjechali uczniowie wraz z nauczycielami z partnerskiej...
Czytaj więcejPierwszy piknik rodzinny - szkoła zintegrowała mieszkańców
W sobotę (23 maja) na terenie Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu zorganizowano pierwszy piknik rodzinny. W spotkaniu uczestnicz...
Czytaj więcej
Komentarze (0)