Dwóch Czechów i Polak na podium
Stara Wieś. Miloš Beneš (Osella FA 30) wygrał wczorajsze i dzisiejsze wzmagania na trasie Wyścigu Górskiego na Przełęcz pod Ostrą≥
Czeski zawodnik Miloš Beneš (Osella FA 30) wygrał dzisiejszy dzień na trasie Wyścigu Górskiego na Przełęcz pod Ostrą. Dwukrotnie pokonał trasę z łącznym czasem 04:44,182 , a średnia prędkość wyniosła 139.09 km/h.
Drugi czas zanotował także Czech Vladimir VITVER, który kierował Audi WTTR TTR-DTM - 04:52,822, a jego średnia prędkość wyniosła 134.99 km/h.
Zobacz również:Trzeci czas uzyskał Andrzej Szepieniec kierujący Mitsubishi Lancer, który trasę pokonał dwa razy z łącznym czasem 04:53,774 i średnią prędkością 134.55 km/h.
Dzisiejsze zawody przebiegały spokojnie, bez większych wypadków. Doszło jedynie kilka niegroźnych uderzeń w bandy. Czasy przejazdu były dłuższe niż wczoraj, gdyż co chwilę padał deszcz przez co asfalt stawał się śliski.
Wszystkie podjazdy wyścigowe zakończyły się kilka minut przed godziną 15.
Zobacz zdjęcia z niedzielnej części zawodów.
Zobacz jak w sobotę Rafał Grzesiński pokonywał trasę wyścigu:
Może Cię zaciekawić
Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
Zastraszanie i znęcanie psychiczne Sprawa ujrzała światło dzienne we wtorek, 18 czerwca. To właśnie wtedy do Komisariatu Policji w Mszanie Do...
Czytaj więcejJak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
Szampon do włosów farbowanych – delikatne oczyszczanie w połączeniu z ochroną koloru Podstawą pielęgnacji po koloryzacji powinien by...
Czytaj więcejUtrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
Najważniejsze informacje dla kierowców Zamiast gładkiego przejazdu, na kierowców czeka ruch wahadłowy na odcinku o długości około 550 metrów...
Czytaj więcejAlarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
Dziś (25 czerwca) o godzinie 9:00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Niedźwiedź. Obrady zostały jednak przerwane z powodu alarmu bombowego. Wiadom...
Czytaj więcejSport
Rozstrzygnięcie barażowe. Poznaliśmy beniaminka V ligi.
W finale Orawa pokonała Ikar Odporyszów 2:1. W przyszłym sezonie wystąpi w V lidze Małopolska-wschód (będzie rywalem m.in. Turbacza Mszana D...
Czytaj więcejZawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPozostałe
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejZ parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcej- Znęcanie, narkotyki i nielegalna amunicja. 28-latek z powiatu limanowskiego za kratami
- Jak pielęgnować włosy farbowane? TOP 3 kosmetyki, które musisz mieć!
- Utrudnienia na trasie - będzie ruch wahadłowy w związku z budową kolei
- Alarm bombowy przerwał sesję Rady Gminy
- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Komentarze (17)
Kwoty za nagrody to żenada.
Pozdrawiam sędziego z PARKU MASZYN który nie umiał sobie poradzić z nawróceniem samochodów po ściągnięciu ich z góry.
Pozdrowienia też dla Pana prowadzącego na starcie który czytając sponsorów i zabezpieczenie zamiast przeczytać 'OSP Podłopień' czytał kilka razy 'OSP Połopień' :)
Polecam zmienić obu panów prowadzących gdyż nie da sie słuchać ich gadki i tej muzyki.. :)
Pan który prowadził na scenie na koniec nie wiedział co ma mówic stał z mikrofonem przy ustach i chyba myślał co ma mówić...
Szkoda ze nie było kilku dobrych zawodników którzy przyjeżdżali wcześniej...
- z reklamą dodatkową organizatora (Art. 8.3.2):
EHC*: € 350,-
GSMP: zgodnie z pkt. 8.2. Reg. GSMP
- bez reklamy dodatkowej organizatora (Art 8.3.2):
EHC*: € 450,-
GSMP: zgodnie z pkt. 8.2. Reg. GSMP
70 zawodników liczmy tę niższą kwotę 350 Euro = 24 500 Euro.
Nagrody po 65 Euro to wstyd Panowie.
Informacja poszła w świat, nawet ten Wasz prowadzący z tego kpił.
Pan ochroniarz który stał na wjeździe do PO23 tzw. „patelnia” nie wpuszcza nikogo kto chce wjechać wyżej i ma tzw fiszkę „VIP”, „ORGANIZATOR” itp. A tu nagle podjeżdża na quadzie Wasz były no może obecny członek pan MM pokazuje chłopakowi fiszkę i mówi mu spierd… on bierze „rogatkę” na bok i pan MM wjeżdża, a chwilę później pana Burmistrza nie wpuszczają do góry.
Przystanek na „patelni” oblegany przez ludzi którzy nie mogą tam stać, a „sędziowie” nic z tego sobie Ne robią nawet wpuszczają rodziców z dziećmi – nie mieliście już nauczki po wyścigu gdzie kibic stracił śledzionę ?
PO 24 poszło po radiu że dajemy flagę olejową, a sędziowie sprawdzają w informatorze jak wygląda flaga olejowa – kpina za późno na nauki.
Meta Lotna i pan JG zrozumiem że jest to człowiek chory, ale powinno się go trzymać z daleka od ludzi.
Nagrody finansowe – śmiech na Sali i wiadomość poszła w świat….
Czas zmienić może organizatorów i kółko „mleczarzy” odstawić na bok, a niech się wezmą za organizację ludzie z pasją do tego sportu.
Oni większe nagrody przeznaczają na imprezy gminne, miejskie czy sportowe na terenie naszego pięknego powiatu od tych co żeście przeznaczyli dla zwycięzców eliminacji Mistrzostw Europy.
Reakcje zawodników przy wręczaniu tych nagród mówią same za siebie.
Nawet laurka wystawiona przez obserwatorów FIA tego nie zmieni.
Wyszliśmy na przysłowiowych dziadów.
@doradco myślę że z Bukowiny to pieniędzy nie dostali tylko tvp za relacje bo to był sponsor transmisji (tak mi się wydaję choć mogę się mylić-poprawcie mnie). To widać po frekwencji zawodników z roku na rok odnośnie nagród i organizacji :)
Rozumiem że bronice tej imprezy - też się cieszyłem że coś takiego jest w naszym regionie i fajna promocja regionu, ale widzę że tak jak KJS szybko umarły to wyścig też wymiera. Zero zaangażowania panie i panowie.
@doradco jeszcze jedno się ciśnie na usta kto tą imprezę rozliczy teraz? W końcu to impreza publiczna może CBA rozliczy :)
'Minimalne kwoty nagród pieniężnych, które będą przyznawane podczas każdych Zawodów
zaliczanych od EHC'
'6 NAGRODY PIENIĘŻNE
Są zarezerwowane dla Kierowców i zostaną określone w Regulaminie Uzupełniającym
Klasyfikacje ustalane będą dla wszystkich kwalifikujących się Zawodów, co prowadzić będzie
do poniższego podziału:
Minimalne kwoty nagród pieniężnych, które będą przyznawane podczas każdych Zawodów
zaliczanych od EHC:
a) Klasyfikacja Generalna, połączonych wszystkich Grup EHC
Pierwszy €530
Drugi €270
b) Klasyfikacja Generalna każdej z grup EHC
Pierwszy €430
Drugi €370
Trzeci €240
Czwarty €170
c) Klasyfikacja w klasach
Pierwszy 65 €
Nagrody będą przyznawane bez względu na liczbę startujących. Wszystkie nagrody kumulują
się.
Nagrody wypłacane są na koniec Zawodów, gotówką w Euro lub w walucie kraju
organizatora, po kursie wymiany. Kwoty nagród będą wolne od podatku.
Nagrody będą przyznawane bez względu na liczbę startujących. Wszystkie nagrody kumulują
się. Nagrody wypłacane są na koniec Zawodów, gotówką w Euro lub w walucie kraju
organizatora, po kursie wymiany. Kwoty nagród będą wolne od podatku '
Więc @ czarnaa można było przyznać w regulaminie uzupełniającym organizatora przynajmniej 200 €.
IV miejsca w ogólnej klasyfikacji FIA wyceniła na minimum 170 € nic nie stało na przeszkodzie takiemu posunięciu żeby za klasyfikacja w klasach podnieść np. do 200 €.
Było 65 € i pozostał niesmak.
Impreza była nietuzinkowa , organizatorzy włożyli w nią wiele serca za co należy się szacunek.
Polecam przejechać się na inne eliminacje GSMP i zobaczyć jak one są przygotowane.
Jeśli chodzi o ochroniarzy, są oni wynajeci z agencji ochrony i tam proszę składać zażalenia odnośnie panów z ochrony.
Niektórym wydaje się że zorganizowanie takiej imprezy to bułka z masłem, a przecież wyścig górski zaangażowane są setki osób i nie ma możliwości żeby nikt nie popełnił jakiegoś błędu. Najważniejsze że nie było poważnych wpadek tak jak bywało na innych wyścigach, kiedy np. Safety jechał w dół po trasie a wyścig został wznowiony.
Jeśli ktoś uważa że najlepiej na wszystkim się zna i chce doradzać wszystkim to AMK na pewno chętnie posłucha.
Byłem na zawodach w Limanowej w sobotę i w niedzielę i uważam że impreza się rozwija, tylko złośliwi mówią że jest odwrotnie. Nawet zdjęcia mówią same za siebie, tłumy kibiców, zadowoleni zawodnicy, wiele osób mówi o piknikowej atmosferze.
Pozdrawiam wszystkich którzy próbują jak mogą zaszkodzić tej imprezie, mam nadzieję że zdadzą sobie w końcu sprawę że ich wysiłki są daremne.
Sam czekam na kolejny wyścig w przyszłym roku! :)
Może czas samemu zająć się organizacją? Może klub w końcu zyska 'profesjonalnych' sędziów.
Pozdrowienia dla prawdziwych kibiców!