Duży wzrost zachorowań, oddziały szpitala zapełnione
Limanowa. Z powodu dużej liczby zachorowań na grypę oraz podobnych jej infekcji wzrosła także liczba pacjentów hospitalizowanych w limanowskim szpitalu. Oddziały są zapełnione, wprowadzono ograniczenia przy odwiedzinach.
W ostatnich tygodniach nastąpił wyraźny wzrost zachorowań na grypę oraz infekcje grypopodobne. Potwierdza to w rozmowie z nami lek. Andrzej Gwiazdowski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Powiatowym w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego.
- Rzeczywiście, mamy prawie pełne obłożenie. Najwięcej pacjentów mamy na geriatrii, pulmonologii, oddziale chorób wewnętrznych i oddziale chorób dzieci. Oddziały są zapełnione i pracujemy na granicy wydolności, ale sytuacja nie jest tak trudna, jak w czasach covidowych i problemów z miejscami póki co nie ma – mówi lek. Andrzej Gwiazdowski.
Zastępca dyrektora limanowskiego szpitala wyjaśnia, że większość przyjęć z ostatnich dni dotyczy pacjentów cierpiących na przewlekłe choroby, a których stan pogorszył się z powodu dodatkowej infekcji grypopodobnej.
Zobacz również:
Dwa śledztwa prokuratury. Dziś sekcje zwłok dwojga 19-latków
W Gorcach pamięć o pobycie Karola Wojtyły wciąż żywa
W związku z dużą liczbą zachorowań dyrekcja placówki zdecydowała się wprowadzić ograniczenia w organizacji odwiedzin pacjentów – u każdego z nich w danym momencie może przebywać jedna osoba.
Dla osób z ewidentnymi objawami infekcji (podwyższoną temperaturą czy kaszlem) obowiązuje zakaz wstępu na oddziału – chodzi o to, by nie narażać na zakażenie pacjentów przyjmowanych np. na planowe zabiegi oraz osób z przewlekłymi chorobami.
Może Cię zaciekawić
Ekspert zbadał finanse archidiecezji
W pierwszym kwartale tego roku w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona analiza finansowo-organizacyjna. Badanie zrea...
Czytaj więcejStraż Graniczna odprawi pięciu Uzbeków do kraju
W piątek (19 czerwca) w Nowym Sączu przeprowadzona została kontrola legalności pobytu pięciu obywateli Uzbekistanu. Działania zrealizowali funkc...
Czytaj więcejŚmiertelny wypadek motocyklisty
W niedzielę (21 czerwca) około godziny 12:30 w miejscowości Czasław doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wy...
Czytaj więcejNocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Policjanci z sądeckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Do zdarzeń t...
Czytaj więcejSport
Mistrz Polski wraca do Słopnic. Udany występ Gravity Revolt na krajowym czempionacie
Największy sukces odniósł Wojtek Ranosz, który zwyciężył w kategorii Elita i zdobył tytuł mistrza Polski 2026. Zawodnik Gravity Revolt ok...
Czytaj więcejKolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPozostałe
Wojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kole...
Czytaj więcejAlarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejNadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcej
Komentarze (17)
A reszta niech zrozumie w czym uczestniczyła.
https://youtu.be/H1SHtQS_BiU
Kto zgadnie ile to procent???
Na inne choroby zmarło w tym czasie(pandemii) i nadal umiera zdecydowanie więcej ludzi i jakoś nikt nawet nie pomyśli o ogłaszaniu choćby epidemii, nie mówiąc o pandemii.
Czytaj więcej na https://geekweek.interia.pl/medycyna/news-koronawirusem-mozna-zarazic-sie-od-zmarlego-nowe-ustalenia-l,nId,6476748#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
https://rumble.com/v1wld30-died-suddenly-lektor-pl.html
Bardzo dobry materiał wrzóciłaś.
Ten dokument powinien być pokazany w czasie najlepszej oglądalności telewizyjnej.
Tylko, że media zgarnęły kupę kasy i teraz nie mogą za bardzo informować o faktach tej uzorpowanej pandemii.
Po prostu strzelili by sobie w kolano.
Żal mi tylko tych starszych ludzi, którzy zostali oszukani przez rząd, media, lekarzy z tytułami a nawet przez księży katolickich.
Cześć
Prawda zawsze zwycięży a Ci co się dali kupić odpokutują kiedyś za swoje czyny.
Ale weźcie refleksję z tych wiadomości.
wiem,że my dla was jesteśmy niczym. Bo uważacie się za wielkich . Ale tak nie jest. To my jesteśmy trochę wyżej od was, przynajmniej duchowo.
I musisz zrozumieć, że nie masz argumentów do zaistniałej sytuacji która się już wylała na całym świecie.
Owe preparaty to broń biologiczna !
Zbyt dużo lekarzy i osób o tym informuje.
Nawet sami producenci preparatów mówią, że żadnych badań nad preparatami nie było. A dla ciebie mogę być nawet ruską onucą . Wcale mi to jakoś nie przeszkadza. Te slogany rzucacie p wszystkich którzy chcą podzielić się wiedzą niedostepną w mediach głównego ścieku. I proszę tylko nie wciskaj mi że jestem antyszczepionkowcem , bo wszystkie szczepionki wybrałem.
Co chcecie na tym ugrać?
Nie wiem, w zasadzie to mnie to nawet nie interesuje. Wiem jedno, chcecie z nas zrobić wariatów itp.
Niestety nie tędy droga. Ludzie wiedzą, że zostali oszukani, czas was rozliczy. Pozdrawiam
Gdybyś śledził informacje ale nie z tv, to byś wiedział, że preparaty nigdy nie były badane pod żadnym kątem ani na obecność zanieczyszczeń ani że są skuteczne. Wystarczyło wysłuchać pani prezes fizera choćby w tym krótkim materiale zamieszczonym przeze mnie.
No ale wy tylko potraficie szczekać i pluć jadem. A co najważniejsze, nie potraficie słuchać ze zrozumieniem.
Kiedyś dotrze do was dużo więcej. , tylko oby nie było za późno.
tak, pandemii nie było a szczepionki to trucizna spisku wszechświatowego , ja stawiam na Dark Vadera ::))
https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,dlaczego-tak-wiele-osob-lapie-teraz-infekcje--sa-dwa-glowne-powody--fialek--to-nasza-wina,artykul,87796574.html
wiem , ze jak czegoś nie widać gołym okiem to tego nie ma , tak jest z Covidem, nawet pod lupą tego nie zobaczysz :)