Czwartek, 02 maja Zygmunt, Atanazy, Anatol, Longina, Tola

Drugi podjazd przerwany

Opublikowano 23.06.2012 12:18:19 Zaktualizowano 05.09.2018 10:56:09 top
0 23785

Limanowa. 114 zawodników startowało w rozgrywanym dziś Wyścigu Górskim na Przełęcz pod Ostrą. Podczas drugiego podjazdu wyścigowego podjęto decyzję o przerwaniu zawodów.

Do Wyścigu zgłoszono 117 zawodników, ostatecznie na liście startowej znalazło się 114 zawodników.

Zawodnicy dziś rozpoczęli od dwóch przejazdów treningowych, a około godziny 13:30 rozpocznie się pierwszy z dwóch przejazdów wyścigowych po najdłuższej (6200 metrów) trasie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Godz. 11:30 - Wyniki I podjazdu treningowego:

1. Tomasz Mikołajczyk (samochód: Mitsubishi Evo Ultral) – czas 2:36,079

Godz. 12:50 - Wyciek oleju na trasie w pobliżu PO 28.  Kalicki Łukasz wpadł w poślizg uderzył w bariery i dachował - samochód stanął w płomieniach. Służby ratownicze na trasie. Podjazd wstrzymany, zawodnik został zwieziony karetką w rejon startu w celu przebadania przez lekarza zawodów.

Godz. 14:50: - wyniki drugiego podjazdu trengowego:

1. Tomasz Nagórski (Subaru Impreza WRX) – czas: 2:29,869

2. Tomasz Mikołajczyk (Mitsubishi Evo Ultral) – czas 2:32,216

3. Andrzej Szepieniec (Mitsubishi Lancer E.9) – czas: 2:34,522

Godz. 15:00: Jak informuje portal wyscigigorskie.pl, Łukasz Kalicki, który uległ wypadkowi przechodzi operację w limanowskim szpitalu.

Godz. 15:45: - klasyfikacja generalna podjazdów treningowych:

Godz. 16:30 - Łukasz Kalicki jest już po zabiegu. W szpitalu pozostanie kilka dni.

Godz. 18:30 - wyniki pierwszego podjazdu wyścigowego:

1. Tomasz Mikołajczyk (Mitsubishi Evo Ultral) – czas 2:27,573

2. Tomasz Nagórski (Subaru Impreza WRX) – czas: 2:27,982

3. Andrzej Szepieniec (Mitsubishi Lancer E.9) – czas: 2:31,465

20:38: Decyzją ZSS drugi podjazd wyścigwy został przerwany po przejeździe 39 zawodników i nie będzie kontynuowany. Powodem są częste przerwy i opóźnienia w starcie.