Dalsze rozmowy - będzie transmisja
Limanowa. W czwartek w Urzędzie Miasta Limanowa odbędą się dalsze rozmowy władz miasta z przewoźnikami. Rozmowy będą transmitowane.
Wznowienie rozmów w sprawie konfliktu komunikacyjnego ma nastąpić 28 listopada w budynku Urzędu Miasta Limanowa. Spotkanie jest następstwem mediacji, które odbyły się w dwa tygodnie temu z inicjatywy posław Wiesława Janczyka. Być może tym razem uda się doprowadzić do porozumienia i zakończyć spór między limanowskimi przewoźnikami a władzami miasta, dotyczący komunikacji zbiorowej na terenie miasta (o rozmowach pisaliśmy w ubiegłym tygodniu: Znany termin kolejnych rozmów).
Na ten temat Miasto Limanowa na swojej stronie opublikowało komunikat. - Burmistrz Miasta Limanowa zaprasza wszystkich przewoźników realizujących przewozy na terenie Miasta Limanowa na spotkanie w dniu 28 listopada 2013 r. na godzinę 16.00 do Urzędu Miasta w Limanowej, ul. Jana Pawła II 9 sala nr 18 - informuje miasto dodając, że spotkanie będzie miało charakter otwarty. - Na spotkaniu będą omawiane bieżące problemy związane z funkcjonowaniem komunikacji na terenie Miasta Limanowa. Prosimy o przybycie.
Rozmowy te, tak jak i mediacje, będą transmitowane na żywo - zapraszamy na transmisję.
Zobacz również:Może Cię zaciekawić
Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
Żar z nieba. Termometry wskażą nawet 32°C Z oficjalnego komunikatu IMGW, opublikowanego w czwartkowy poranek, jasno wynika, że czeka nas pierwsz...
Czytaj więcejPonad 38 kilogramów narkotyków w obrocie. Mieszkaniec regionu skazany
W czwartek (11 czerwca) Sąd Okręgowy w Nowym Sączu, po rozpoznaniu apelacji wniesionej przez obrońcę oskarżonego, utrzymał w mocy wyrok Sądu R...
Czytaj więcej70 lat w kapłaństwie. Jubileusz ks. prałata Józefa Korzenia
W uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie zorganizowano jubileusz ks. prałata Józefa Ko...
Czytaj więcejEntomolog: komary nie są najgorsze; są owady, które potrafią zabić krowę (wywiad)
PAP: Jaki będzie ten sezon, jeśli chodzi o komary, meszki i inne owady, które uprzykrzają nam lato? Czy po zimie i wiośnie można już coś przew...
Czytaj więcejSport
Zawodniczki Limanovii na testach w Beniaminku Krosno
Wyjazd na testy do jednego z uznanych ośrodków szkolenia piłkarskiego w kraju stanowi kolejne wyróżnienie dla młodych piłkarek związanych z...
Czytaj więcejMłodzi piłkarze limanowskiej akademii z cennym doświadczeniem na międzynarodowym turnieju
Podczas zawodów młodzi piłkarze z Limanowej mieli okazję rywalizować z uznanymi akademiami i klubami z Polski oraz zagranicy. Wśród rywali z...
Czytaj więcejGłosujemy na piłkarskie orły
Plebiscyt od lat należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w regionalnym futbolu. Jego celem jest docenienie zawodników, trenerów i osób zw...
Czytaj więcejPlan sparingów czwartoligowej Limanovii
Sztab szkoleniowy postawił przede wszystkim na rywalizację z wymagającymi przeciwnikami z wyższych i równorzędnych klas rozgrywkowych. W plani...
Czytaj więcejPozostałe
Z parkietu do własnego biznesu. 24-letni Bartłomiej Jędral rozwija taneczną społeczność w Limanowej
Studio Purple Hills rozpoczęła działalność w lutym 2025 roku przy ulicy Jana Pawła II 9A w centrum Limanowej. Nazwa nawiązuje do charakterystyc...
Czytaj więcejSąsiedzi organizują pomoc dla pogorzelców. Trwa zbiórka
Jak już informowaliśmy, poprzedniej nocy w miejscowości Dobra wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy oraz zajął poddasze znajd...
Czytaj więcejNadchodzi fala upałów. Służby apelują o rozwagę i przypominają o zasadach bezpieczeństwa
Prognozowana w najbliższych dniach fala upałów niesie ze sobą nie tylko dyskomfort, ale również zagrożenia dla zdrowia i życia. Wysoka tempera...
Czytaj więcejCiągnik przygniótł 57-latka na stromym zboczu - szczegóły wypadku
Jak już informowaliśmy, do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego doszło we wtorek (23 czerwca) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w ...
Czytaj więcej- Uderza fala upałów. IMGW ostrzega, a to dopiero początek
- Ponad 38 kilogramów narkotyków w obrocie. Mieszkaniec regionu skazany
- 70 lat w kapłaństwie. Jubileusz ks. prałata Józefa Korzenia
- Entomolog: komary nie są najgorsze; są owady, które potrafią zabić krowę (wywiad)
- Jakie listwy przypodłogowe wybrać do wysokich pomieszczeń?
Komentarze (39)
Nawet jesli Miasto bedzie zarzadcą dworca to i tak wioślacy sie nie zgodza tak dla zasady i przekory.
dla zasady i przekory to Wy jesteście
zapatrzeni w dworzec XXI wieku
kacyk kacyk i kacyk...jak to ktoś określił
nic po za tym
Na tym dworcu nawet kiosk z gazetami zlikwidowano, więc nie wiem po co pchać tam jakieś busy skoro na ZA co dziennie jeździ co najmniej 1,5 tyś młodzieży do Szkoły , 1 tyś stałych mieszkańców do roboty lub innych celach ,1 tyś klientów do supermarketów itd. a więc po co ma jeździć BUS na Dworzec chyba tylko po to aby ktoś mógł jedynie dostac się w kierunku Męciny, śmieszne co.
Przygotowuja sie do spotkania przeciez :).
Chyba w tobie tkwi ten diabeł, bo tak ciągle judzisz :P
@JAN:
Za ten 'bajzel' możesz podziękować jaśnie panującemu dyktatorowi Biedzie. To on wydał bezprawne polecenie zdjęcia rozkładów jazdy z wszystkich przystanków. Jakby rozkłady wisiały to może wiedziałbyś gdzie iść i o której godzinie. A tak to pozostaje jedynie pytać ludzi, którzy jeżdżą regularnie.
@MAJA12:
Chyba ty już zginęłaś, bo bredzisz jak po dobrych ziołach :P Z prawnikami czy bez to nie ma znaczenia. Mają rację i chcą dochodzić swych praw. Imperator Bieda usi w końcu zrozumieć, że Limanowa nie jest jego prywatnym folwarkiem.
W naszym powiecie limanowskim jest wiele innych wspaniałych miejscowości, nie tylko Męcina. Jeden wspólny dworzec to konieczność w cywilizowanym świecie.
Lokalizacja dworca PKS jest po prostu marna, toteż nie zagląda tam pies z kulawą nogą i nie ma się co dziwić, że zlikwidowano nie tylko kiosk, ale chyba ze 3-4 sklepy które niegdyś znajdowały się wokół płyty dworca. Jeżeli ktoś przyjeżdża do centrum Limanowej coś załatwić, to dużo wygodniej jest skorzystać z przystanku pod sądem.
A nawiązując do niektórych wcześniejszych wypowiedzi: nie potrafię dostrzec jakichkolwiek racjonalnych powodów, dla których pachołki Biedy tak pienią się na plac przy ZA. Plac nie tylko nikomu nie przeszkadza, ale w dodatku poprawił żenującą wręcz sytuację komunikacyjną najludniejszego osiedla w mieście.
Kto jest królem GS-u
Nie słyszałem, żeby Bieda był kierownikiem stoiska mięsnego. Bo jak na razie to on chce władać rynkiem i narzucać przewoźnikom swoje kaprysy - nawet wbrew prawu, co pokazał choćby wyrok WSA.
Rozumiem, że nie każdy przewoźnik ma odwagę przeciwstawić się bezprawiu - ale to nie jest argument na rzecz pokornego znoszenia mini-dyktatury.
Masz nieaktualne dane. Plac przy ZA ma już utwardzoną nawierzchnię, 'kawałek dachu' też.
Tłucznia już tam nie ma, tak że zaktualizuj dane. :)
I po co ktokolwiek miałby siedzieć pod wiatą, gdy nie ma problemu, żeby wejść do busa? To nie PKS, który zajeżdża na ostatnią chwilę.
No ale może niektórzy wolą ekskluzywne, komfortowe, pachnące, zawsze dogrzane wnętrze dworca PKS, oferujące podróżnym luksusowe toalety z jacuzzi.
Masz rację, zapomniałbym ;) Przecież mediacje w starostwie były nieobiektywne ze względu na to, że nie odbyły na neutralnym gruncie :D Teraz klakierstwo Biedy stworzy publikę, żeby wiernie trwać przy swym wodzu. W swym mateczniku muszą czuć się 'jak u siebie w domu' :D
@lg1:
Chyba to twoje IQ=1 bardzo utrudnia ci myślenie, bo cały czas klepiesz te same brednie. Postkomunistyczny placyk przy Targowej jest własnością Gawrona i jeszcze długo nie będzie miejskim dworcem. W papierach może sobie pisać co chce, nawet że należy on do 'związku partnerskiego Biedy i Zonia' ale i tak wiadomo, kto tam pociąga za sznurki. To było wałkowane już ze 100x a ty wciąż bawisz się w durne prowokacje.
@misiek196:
Właśnie o to chodzi, że kacyk Bieda uporczywie chce ich wepchnąć na ten dworzec, mimo że należy on do konkurencyjnej firmy. Odrzuca wszelkie kompromisowe rozwiązania ('węzły przesiadkowe' zlokalizowane przy PKP bądź Targowej) jakby miał w tym jakiś interes. Nie wiem, może chce dać zarobić swemu koledze Gawronowi? Z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że może być nawet i 10 dworców, byleby tylko była jasna i przejrzysta informacja jaki bus odjeżdża z którego miejsca i żeby każdy zainteresowany mógł w szybki i łatwy sposób sprawdzić sobie to, np. w Internecie (strony starostwa, UM czy UG). Klakierzy Biedy zamiast drukować i rozprowadzać propagandowe ulotki jaki zły jest ten Pietrucha, że jego busy odjeżdżają z Kilińskiego i Z.A. zamiast dworca PKS to też mogliby wydrukować rozkłady jazdy wszystkich przewoźników i zanieście je, np. do sławnego buzodromu. Chyba po coś powstało to centrum informacji turystycznej? Zamiast prowadzić jałowy spór kto ma rację, niech każdy da coś od siebie.
Powiatowe powietrze nie dzialalo na niego zbyt odpowiedni, bo ciagle zerkal tylko na zegarek i chyba nogami pod stolem przebieral zeby.... juz juz sie z tamtad wyrawac.
Nie wiem takie wrazenie odnioslam. :)
Co do reszty bylo okey :).
Właśnie w tym rzecz, że komunistyczne myślenie dotyczy twoich idoli czyli Biedy i Zonia. Bo to oni próbują narzucić prywatnym przedsiębiorcom jak mają zarządzać swoimi własnymi firmami. Nie wiem ile im 'wpadnie do kieszonki', jeśli przewoźnicy pójdą pod skrzydła Gawrona, ale pewnie sporo skoro tak zaciekle o to walczą.
@Doradca:
Tobie też musi się nudzić, skoro tu przybyłeś :)
@Amstrong:
Tobie by to nie pomogło, bo nie umiesz czytać ze zrozumieniem - jestem pewien w 100%, że tak jest :D Ale proszę, nie mierz wszystkich własną miarą ;)
A ty usiądź sobie wygodnie na ławeczce przed PRL-owskim dworcem Gawrona i zaczekaj na ostatni kurs MAXBUSA czy MIROBUSA do Nowego Sącza. Nie uświadczysz tej tak przez was wychwalanej komunistycznej poczekalni, bo kierowcy Gawrona wywalają z niej pasażerów jeszcze przed 18.00 tłumacząc to tym, że muszą zamknąć obiekt. I koniecznie weź ze sobą parasol, bo inaczej naleje ci na ten pusty łeb. A to dlatego, że schody tego reliktu minionej epoki nie są zadaszone. Czego by nie powiedzieć o dworcu MAXBUSA przy Z.A. to tam przynajmniej jest wiata przystankowa. Ale skoro ty lubisz takie socjalistyczne standardy to powodzenia. Siedź sobie na tym mrozie i czekaj na rozklekotanego Autosana z dowodem rejestracyjnym nie podbitym od 3 lat. Powodzenia :P
@Doradca:
Twój szef Bieda kompromituje się na każdym kroku. Przegrał już we wszystkich możliwych instancjach a mimo tego ciągle brnie w zaparte. Chyba jednak można :P
@bearchen:
Właśnie dlatego jestem za tym, żeby takie spotkania były transmitowane na żywo. Zobaczyć czerwone (ze wstydu) gęby Biedy i Zonia - bezcenne :D Ale tak to jest jak się nie ma argumentów. Wtedy żadne mediacje nie pomogą ;)
A ty zapomniałeś dodać, że postkomunistyczny placyk Gawrona posiada niezwykle czyste szalety, gdzie za wąchanie fetoru uryny należy zapłacić skromne 2 zł. To naprawdę mała kwota jak za tak wysokie standardy :D
@OBYWATELM:
Znowu bredzisz. A co ma piernik do wiatraka? Dlaczego kursy do Nowego Sącza i Krakowa mają odbywać się z dworca a np. do Mszany czy Szczawy już nie? Czyżbyś miał jakieś kompleksy? Kłamiesz jak większość pachołków Biedy. Miasto nie ma żadnych praw do tego postkomunistycznego placyku przy Targowej. Miasto jedynie dzierżawi go od firmy Pasyk & Gawron. Nikt nie twierdzi, że PKS jest właścicielem dworca. Zarządza nim właściciel PKS-u czyli Wojtuś Gawron. Pisząc takie głupoty pokazujesz po której jesteś stronie. Jeśli podobają ci się komunistyczne poglądy limanowskiego kacyka to już twoja sprawa. Ale nie musisz obnosić się tak z tym.
Niech sobie ten Teleszrot odjeżdża z Gawronowego przybytku, to jego sprawa. Stracił na tym i on sam o tym dobrze wie, bo kierowcy Gawrona podkradają mu pasażerów, odjeżdżając 5 minut przed jego kursami. Jeśli pan Głowacki lubi być robiony w bambuko to czemu nie.
Żaden właściciel stoiska z GS-u nie chce władać przewozami. To kolejny wymysł twoich towarzyszy Biedy i Gawrona, powielany przez ich wiernych klakierów, do których sam przynależysz.
@MAJA12:
Jeden dworzec to może i konieczność ale dlaczego ma to być dworzec Gawrona? Dlaczego wszyscy przewoźnicy mają być skazani na łaskę jednego przewoźnika, tylko dlatego, że ma on układy z władzami miasta?
To nie są warunki 'naszego miasta Limanowa' - tylko warunki Biedy i Zonia, którzy nawet nie pochodzą z Limanowej.
Podstawowe prawo wolnego rynku: pasażerowie głosują nogami. A z tego co widzę, to na 'nowoczesnym', rzekomo pożądanym przez pasażerów, jako jedynie słusznym, dworcu PKS tłumów jakoś brak.
Propaganda doradców i innych kpiarzy jest naprawdę żałosna. Wystarczy spojrzeć na budynek dworca, wypowiedzieć słowo 'komfort', 'wygoda', lub podobne, po czym jeszcze raz spojrzeć na dworzec. Efekt komiczny gwarantowany, zwłaszcza jeśli w międzyczasie na dworzec wjedzie jeden z równie 'komfortowych' Autosanów H9.