Co dalej z uszkodzonym mostem?
Limanowa. W miejsce zniszczonego mostu na ul. Michała Dutki powstanie nowy obiekt. Nie wiadomo jeszcze, kiedy to nastąpi - teraz samorząd czeka na ekspertyzę. Inwestycja może pochłonąć około 3 mln zł, dlatego miasto będzie się starało o środki z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.
Na ulicy Michała Dudka w Limanowej powstanie nowy most. Jak już informowaliśmy w minioną sobotę, jedna z podpór starego mostu runęła do wody, a cały obiekt się ugiął. Popękała także asfaltowa nawierzchnia. Obecnie jakikolwiek ruch w tym miejscu nie może się odbywać.
- Została zlecona ekspertyza, dziś rozmawiałem z inżynierem, który ją opracowuje. Pierwsze oględziny na miejscu już zrobił i jego zdaniem most trzeba przebudować - powiedział nam wczoraj burmistrz miasta Władysław Bieda. - Oczywiście, równolegle będziemy zamawiać projekt budowlany nowego mostu i działamy w tym kierunku, żeby do tego jak najszybciej doprowadzić.
Ekspertyza na temat stanu technicznego obecnego mostu ma zostać wykonana do najbliższego wtorku. Wtedy też, jak mówi burmistrz, będzie można powiedzieć coś więcej na temat czasu realizacji i kosztów inwestycji. Na jej sfinansowanie samorząd będzie chciał uzyskać dofinansowanie od wojewody małopolskiego, z puli środków przeznaczonych na likwidację skutków klęsk żywiołowych.
- Jeszcze w tym tygodniu wybieram się do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Do wojewody będę wnioskował o środki na budowę tego mostu - zapowiada Władysław Bieda. - Na ten moment trudno powiedzieć, na jakie pieniądze możemy liczyć, będziemy się jednak starać, by tych środków było jak najwięcej.
Uszkodzony obiekt ma ponad 50 metrów długości, jest jednak dość wąski, dlatego dotąd ruch odbywał się na nim wahadłowo. Według szacunków, nowy most o szerokości, która umożliwi przejazd dwóch pojazdów w tym samym czasie, będzie kosztował około 3 mln złotych.
Do czasu wybudowania nowego mostu okoliczni mieszkańcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Dojazd do osiedli za rzeką jest możliwy drogą wojewódzką, a następnie drogą gminną, od strony Młynnego.
Przypomnijmy, że most łączący miasto Limanowa z gminą Limanowa – miejscowością Młynne – prowadził do wielu domów od strony Łososiny Górnej, a także do stadionu piłkarskiego klubu LKS Płomień Limanowa.
Gdy kilka lat temu był wykonywany remont pobliskiego mostu na drodze wojewódzkiej w Młynnem, ruch skierowano na drogę gminną i właśnie na ten most, który od wielu lat był w opłakanym stanie – ostatnie przeprowadzone tam prace to położenie nowej nawierzchni asfaltowej (po wyremontowaniu mostu na drodze wojewódzkiej).
Może Cię zaciekawić
Ekspert zbadał finanse archidiecezji
W pierwszym kwartale tego roku w Kurii Metropolitalnej Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona analiza finansowo-organizacyjna. Badanie zrea...
Czytaj więcejStraż Graniczna odprawi pięciu Uzbeków do kraju
W piątek (19 czerwca) w Nowym Sączu przeprowadzona została kontrola legalności pobytu pięciu obywateli Uzbekistanu. Działania zrealizowali funkc...
Czytaj więcejŚmiertelny wypadek motocyklisty
W niedzielę (21 czerwca) około godziny 12:30 w miejscowości Czasław doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wy...
Czytaj więcejNocne pożary wiat śmietnikowych. 46-latek usłyszał zarzuty
Policjanci z sądeckiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie trzech wiat śmietnikowych na terenie Nowego Sącza. Do zdarzeń t...
Czytaj więcejSport
Mistrz Polski wraca do Słopnic. Udany występ Gravity Revolt na krajowym czempionacie
Największy sukces odniósł Wojtek Ranosz, który zwyciężył w kategorii Elita i zdobył tytuł mistrza Polski 2026. Zawodnik Gravity Revolt ok...
Czytaj więcejKolejne zmiany w Orkanie Szczyrzyc
W spotkaniu uczestniczyli członkowie stowarzyszenia oraz zaproszeni goście, wśród nich zastępca wójta gminy Jodłownik Aneta Sara Pater oraz p...
Czytaj więcejMariusz Kutwa szykuje się do gry w Ekstraklasie
Dla 20-letniego środkowego obrońcy to kolejna szansa na walkę o miejsce w pierwszym zespole „Białej Gwiazdy” przed startem nowego sezonu w E...
Czytaj więcejBaraże: sytuacja w ligach regionalnych
Beskid Andrychów w walce o III ligę najpierw pokonał Lewart Lubartów, ale w finale barażów przegrał 0:1 Moravią Morawica. W przyszłym sezni...
Czytaj więcejPozostałe
Wojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko
Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kole...
Czytaj więcejAlarm bombowy w limanowskim sądzie
Dzisiaj (22 czerwca) około godziny 9:00 na ul. Józefa Marka w Limanowej skierowano służby - straż pożarną i policję. Reakcja wynika ze zgłosz...
Czytaj więcejNocny pożar - spłonął opuszczony budynek
Do zdarzenia doszło w niedzielę (21 czerwca) około godziny 23:00 w miejscowości Olszówka na terenie gminy Mszana Dolna. Służby ratunkowe zosta...
Czytaj więcejNadciąga fala upałów do 34 stopni! [PROGNOZA]
Zmiana cyrkulacji powietrza przyniesie bezwzględne, bezchmurne lato. Poniedziałek (22 czerwca): Dzień stoi pod znakiem gęstych chmur burzowy...
Czytaj więcej
Komentarze (21)
Może powie Pan co z mostem na ulicy Kochanowskiego? Most ten został 'naprawiony' poprzez podparcie go betonowymi kostkami podobno tymczasowo. Od czasu tej 'naprawy' nie zmieniło się nic. Efekty można było oglądać na portalu wiocha.pl . Prosimy o informację co zostało zrobione w sprawie mostu na ul. Kochanowskiego.
Jeszcze ciekawiej byłoby gdyby przedstawił, jak się ma taki np. most do fiu bździu na Miejskiej, albo do tych wszystkich propagandowych wizualizacji, a to przystanków, bulwarów wzdłuż potoku w parku, rewitalizacji Rynku, Dołka i wreszcie tych uciech na Miejskiej.
Ciekawe jakie stanowisko w tej sprawie przyjmą nasi wspaniali, a jakże, Radni?
To jest tak jak, zamiast solidnego planu inwestycyjnego opracowanego w/g najpilniejszych potrzeb, realizuje się to, co się podarzy, albo inaczej na co łaskawie w Krakowie rzucą jakieś grosze.
No to teraz oprócz ogromnego długu, mamy zawalony most, brązową ciecz w kranach, nierozwiązany problem z wąskim mostem na Lipowej, całkiem już zepsutą organizację komunikacji zbiorowej, niedokończony Dołek i moc niespełnionych obiecanek.
Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!!!
oczywiście WY mieliście plany najpilniejszych potrzeb - pewnie dlatego nie składaliście wniosków o kasę z UE a ponieważ pilniejsza była nakrapianka na Kochanowskiego - to nie przenieśliście słupa elektrycznego - 'bo się nie dało'.
Całe 8 lat Waszych - to jedno wielkie ' się nie da'.
Pańskie ględzenie i marudzenie na nic się zda - Miasto wreszcie się zmienia - i to zmienia się na LEPSZE! Nawet 100 takich marudów tego nie powstrzyma.
Już Ci kiedyś pisałem że jesteś sklerotykiem no ale z racji wieku można to zrozumieć!!!
Ale ze jestes namolną marudą to ciężko wytrzymać!!!
Kto to wizjoner łysy, przecie w UM niema takich.
Plany i obiecanki władz miasta są ogromne ,ale z ich realizacją jest fatalnie. Kadencja się już kończy więc trzeba ruszyć z nową propagandą.
Szczególnie targowisko zmienia się na lepsze ;)
A co do słupa to nie śmiej się, w Nowym Sączu czy Krakowie też zdarzają się podobne wpadki. Gdybyś nie ograniczał się do własnego pokoju i poznałbyś trochę świata, to nie gadałbyś takich głupot ;)
@lg1:
Twoim głównym problemem nie jest skleroza tylko ADHD :)
@wabo:
Niestety ale twój mentor ma inne priorytety :)
A teraz pisze farmazony, a inni za nim powtarzają - tak, Panie burmistrzu, trzeba było założyć taki wydatek w budżecie i nie byłoby problemu.
Ja tez mam prośbę - wpiszmy jeszcze do budżetu sprzątanie po lądowaniu statku kosmicznego. Wyląduje, zabierze @znanego - może gdzieś uda się odnaleźć planetę kłamców i komitetów osiedlowych.
Żeby potem nie było zaskoczenia.
Napiszcie tutaj jakie, które inwestycje zostały wykonane w mieście w 100% za poprzednie władze w ciągu tych 8lat ?
Jak to było planowane?, które to były najbardziej potrzebne, najpilniejsze do realizacji?, no piszcie..
Tylko nie piszcie o basenie, bo to inwestycja starostwa, miasto tylko dołożyło, a czy to była inwestycja najbardziej potrzebna?,
Prawda jest taka, że wszystko w mieście zostało do realizacji na następne lata, generalnie wsio...
Tak gruby Radco, niech ten statek UFO zabierze także ciebie ;) Tylko nie wiem, czy w kosmosie będziesz miał dostęp do Internetu, żeby raczyć nas dalej tymi swoimi wypocinami :) A planeta kłamców to idealne środowisko dla was i waszego mentora. Może znajdziecie ją za naszą wschodnią granicą? :)
@Dagi:
Ty klakierze Biedy napisz nam co takiego zrobił twój guru, przez te 4 lata piastowania swego stołka? Ale niech to będą prawdziwe inwestycje a nie pijarowskie pseudo inwestycje typu obwodnica do jazdy na własną odpowiedzialność. Mówisz, że basen jest niepotrzebny. W takim razie lodowisko pod LDK jest tym bardziej niepotrzebne. Z krytego basenu przynajmniej można korzystać przez cały rok, a Bieda-ślizgawka to zabawa na 2-3 miesiące. I do tego kosztowała ponad 200 000 zł.
@lg1:
Tobie to słonko musiało bardzo mocno przygrzać, że plujesz się tutaj przez cały dzień ;) Ah, zapomniałbym. Przecież to twoje stałe zajęcie :D