Chcą zająć się największym dzikim wysypiskiem
Niedźwiedź. Na dziś zaplanowano kolejną akcję mieszkańców gminy Niedźwiedź, walczących z problemem dzikich wysypisk. Zamierzają posprzątać śmieci porzucone w lesie na os. Stramówka w Podobinie.
Może Cię zaciekawić
Alert IMIGW: nawałnice, ściana deszczu i ryzyko podtopień [OSTRZEŻENIE]
Front wciąż nie odpuszcza, co w połączeniu z ukształtowaniem naszego terenu stwarza doskonałe warunki do tworzenia się niebezpiecznych komórek...
Czytaj więcejJest nowy wniosek do PINB. Urząd nadal nalicza kary - już 250 tys. zł
W odpowiedzi na nasze pytania Urząd Miasta Limanowa potwierdził, że złożono nowy wniosek do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Limano...
Czytaj więcejDodatkowe pieniądze na nowy budynek
Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o zwiększeniu dofinansowania o prawie 2,5 mln złotych na projekt „Wsparcie Podstawowej Opiek...
Czytaj więcejPowstanie nowa pracownia - powiat podpisał umowę
Starosta Mieczysław Uryga oraz wicestarosta Ewa Filipiak podpisali umowę na realizację zadania pod nazwą „Adaptacja pracowni elektryczno-mechatr...
Czytaj więcejSport
Poznaliśmy drugi zespół z awansem do Klasy B
Uran już wcześniej zapewnił sobie awans do Klasy A. Grupa barażowa (zaliczone punkty z fazy ligowej): DOBRZANKA DOBRA - URAN ŁUKOWICA 1:1 (0...
Czytaj więcejPorażka, która daje nadzieje
Relacja na podstawie informacji Orkana Niedźwiedź: Początek spotkania był wyrównany. Obie drużyny grały w szybkim tempie i starały się nar...
Czytaj więcejZawodnicy z całej Polski rywalizowali w rejonie Góry Kostrza. Patria stanęła na wysokości zadania.
Tegoroczna edycja odbywała się na wymagających terenach w rejonie Góry Kostrza. Program zawodów obejmował dwa biegi średniodystansowe, a zawo...
Czytaj więcejDwa tytuły mistrzów Polski dla limanowskich karateków
Podopieczni shihana Arkadiusza Sukiennika po raz kolejny potwierdzili, że należą do krajowej czołówki karate kyokushin. Na matach rywalizowali ...
Czytaj więcejPozostałe
Drugi stopień zagrożenia: ulewy do 55 mm, wiatr do 100 km/h i alert hydrologiczny
Nawałnice uderzą z potężną siłą. Wiatr nawet do 100 km/h! IMGW wydał dla powiatu limanowskiego i całej Małopolski ostrzeżenie drugi...
Czytaj więcejStracił widoczność i prosił o pomoc. PKBWL o kulisach katastrofy
Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych prowadzi postępowanie w sprawie katastrofy śmigłowca na zboczach góry Lubogoszcz w Beskidzie Wyspo...
Czytaj więcejTory na stacji (ZDJĘCIA)
Na zdjęciach z drona widać aktualny stan robót prowadzonych na stacji Limanowa, gdzie powstają dwa perony połączone przejściem podziemnych oraz...
Czytaj więcejKoniec prac na drogach powiatowych
Zakończył się odbiór dwóch zadań drogowych, które zrealizowano w 2026 roku. Finansowanie obu przedsięwzięć zostało w całości pokryte ze ...
Czytaj więcej
Komentarze (18)
Nie może być tak , że karze się ludzi bez spalnienia wcześniej obowiązku jaki leży po stronie samorządu. Tablice informacyjne MUSZĄ TAM BYĆ, a i jakiś monitoring też by sie tam przydał.
Myślę, że dobrze było by również sprawdzić te WYSYPISKA do których zabierają nasze śmieci lokalne samorządy. Dochodzą bowiem do mnie głosy, że zdarza się iż firmy odpowiedzialne za odbiór naszych śmieci robią sobie ich ZSYP W ZABRONIONYCH, nie przeznaczonych dop tego celu miejscach.
Ostanio mieliśmy DWA duże pożary w Trzebini oraz Zgerzu. W NOWA TV podawano wczoraj informacje, że w Zgeirzu składowano odpady z Niemiec, Włoch i Szwajcarii już od bardzo dawna. Ludzie podejrzewają,( patrz komentarze ludzi [pod linkiem) , że jest to sabotaż. Piszą, oraz mówili w tej telewizji, że składowisko było ogromne . Podejrzewa się, że tamtejszy samorząd, Ci którzy mieli te składowisko nie mieli pieniędzy na kary więc może w ten sposób 'rozwiązaqno' problem.
' Płonie kolejne składowisko odpadów. Śmieci może być nawet cztery razy tyle, co w Zgierzu'
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23458522,plonie-kolejne-skladowisko-odpadow-smieci-moze-byc-nawet-cztery.html
Polecam komentarze pod tym artykułem.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/51,114883,23458522.html?i=1
To jest duży problem w Polsce te NIELEGALNE WYSYPISKA śmieci, lokalne samorzady , rząd nie radzą sobie z tym problemem.
Te sprowadzanie śmieci z europejskich krajów do Polski to jest już SKANDAL .
Wladze od lat z tym problemem nic nie zrobiły i nie robią.
' Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze'.
Unia europejska i inne istytucje stworzyły 'morze ' przepisów, które w praktyce muszą być realizowane w krajach członkowskich. Ten cały program utylizacji, segregacji śmieci sami stworzyli, a teraz kosztem ludzi chcą go rozwiązywać.
Wprowadzono na rynek wiele opakowań , które trzeba utylizować w kosztowny sposób, podczas gdy wcześniej używano NATURALENE OPAKOWANIA, które można było spalić bez potrzeby utylizacji. ( drewno, papier, lub szkło , które można było ponownie używać.
Każdy kraj teraz boryka się z tym problemem, tzw, 'janusze biznesu' nie potrafią zarabiać na odpadach , a to jest ' zloty interes' , tyle tylko, że TRZEBA CHCIEĆ'.
Podpisano umowy z innymi krajami na sprowadzenie tych odpadów do Polski, teraz jesteśmy JEDNYM WIELKIM SKŁADOWISKIEM ŚMIECI w Europie.
Nielegalne składowiska płoną i trują ludzi.
Wklejałam kiedyś tutaj link ( nie chce mi się go szukać , bo jest tam bardzo wiele moich komentarzy, a i czasu nie mam za wiele. W razie 'W' go znajdę ), że jest to bardzo niebezpieczny proceder w Polsce , gdyż , w taki oto sposób 'kusi' się zadlużone gminy na przejmowanie tego badziewia, jako środek na podreperowanie budżetu gminnego.
W tym linku mówili, pisali o takim procederze w Polsce. Ba, nawet angielscy dziennikarze przeprowadzili śledztwo dziennikarskie w Polsce i pokazali jak to angielskie śmieci lądują w Polsce włącznie z niebezpiecznymi odpadami medycznymi, tzw, odpadami mokrymi.
Jak trzeba będzie to i znajdę ten artykuł w angielskiej prasie.
Pozdrawiam.
Polityka rządów POPiSu, brawo wy.
http://www.jackcaleib.com/medium/7835680
Będą kolejne...
Jest też informacje o porzucaniu tych śmieci w różnych dziwnych miejscach, w tym na polach.
Proceder trwa już długo, a dlaczego odpowiednie służby wydają się nieudolne w działaniach?
Dużo więcej na ten temat w materiale poniżej w linku:
' SERIA POŻARÓW W POLSCE PRZYPADEK ?? '
http://www.jackcaleib.com/medium/793dbde
Jak mówi autor tego nagrania, 'dlaczego odpowiednie służby się tym nie zajmują ' ?
W poszczególnych gminach NALEŻY zająć się wyjaśnianiem tej sprawy, TRZEBA WŁĄCZYĆ odpowiednie służby do sprawdzenia tego tematu.
Polski przedsiębiorca, rolnik , podatnik jest ZASYPYWANY wszystkimi możliwymi kontrolami .
Przedsiębiorcy , rolnicy są na granicy możliwości w przeprowadzaniu swoich działalność , padają firmy , niszczy się polskich rolników bzdurną politykę , a teraz NISZCZY SIĘ NASZE ŚRODOWISKO, ZDROWIE LUDZKIE?
JAK mówił ORGANIZATOR protestu rolników w Warszawie 23 .05.2018 roku:
' Żaden związek zawodowy, żadne stowarzyszenie nie powinno być finansowane z pieniędzy
ministerialnych. Nie możemy zapiąć się na łańcuchach'..........
Podoba mi się ta akcja Pana Mariana Górniaka z Ruchu na Rzecz Rozwoju Gminy Niedźwiedź.
On i jego inicjatywa jest DOWODEM na to, że jeśli MY LUDZIE DOBREJ WOLI , ODDOLNIE , nie zrobimy tutaj u siebie porządku , to NIE MOŻEMY LICZYĆ NA NIKOGO INNEGO. !!!
Naszą siłą jest RUCH ODDOLNY , MY LUDZIE, a nie partie, związki , rządy, organizacje kontrolne.
Musimy się ZJEDNOCZYĆ , działać wspólnie dla DOBRA NASZYCH OBYWATELI oraz NASZEJ KOCHANEJ OJCZYZNY.
Bo NARÓD, PAŃSTWO to jesteśmy MY. !!!!
Tutaj więcej na ten temat , od około 6 minuty 50 sekund zapisu w tym materiale:
https://www.youtube.com/watch?v=y2hiwJmfl_Y
Wygląda więc na to, że nasz rząd o tym wszystkim wie.
' PŁONĄCE POLSKIE GÓRY ŚMIECI nie sa polskie.. '
http://www.jackcaleib.com/medium/814da1
Ba, są stosowne umowy na to podpisane z tymi krajami.